Рекрутингові агенції на роздоріжжі

Рекрутингові агенції на роздоріжжі

На перший погляд – де Америка або Велика Британія, а де ми? Але для нас країни, що розглянуті в цій публікації, цікаві з приводу того, що тенденції щодо підбору персоналу, насамперед – якщо мова йде про рекрутинг IT спеціалістів – незабаром будуть розглядатися як загальносвітові тренди. Це можна припустити тому, що компанія Hired_ є однією з провідних у галузі підбору персоналу в IT сфері. Нижче наводимо витримки зі звіту про дослідження цієї компанії.

Ринок кандидатів все ще домінує

Хоча може здатися, що влада переходить до роботодавців, це все ще ринок кандидатів. Зараз – це ще так.

 • Показник «час найму» у 2022 році зріс у всьому світі (у США, Великобританії та Канаді) порівняно з попереднім роком. Це не означає загальне уповільнення найму технічних спеціалістів – просто час для пошуку технічних кандидатів збільшується.
 • Кандидати залишаються ініціативними. Якби їм відмовили в очікуваному підвищенні в найближчі шість місяців, більшість (89,9%) негайно почали б шукати нову роботу. Половина очікує підвищення зарплат до 2023 року.
 • Шукачі роботи розділені щодо динаміки роботодавець/працівник – 27,2% опитаних кандидатів вважають, що влада перейде до роботодавців до січня 2023 року, тоді як 24,3% вважають, що ринок, керований кандидатами, продовжиться.

Якби кандидату відмовили в очікуваному підвищенні в найближчі шість місяців, більшість (89,9%) негайно почали б шукати нову роботу

Ми вважаємо, що рекрутингові агенції враховуватимуть ці обставини в плануванні своєї стратегії.

Зарплати технічних спеціалістів продовжують зростати, незважаючи на падіння під час пандемії.

 • Зарплати зросли в усьому світі майже на всіх посадах, крім менеджера продукту.
 • Місцеві зарплати в районі затоки Сан-Франциско (SF) лідирували на ринках із середньою місцевою зарплатою $174 063, з Сіетлом ($168 069), Нью-Йорком ($161 128), Бостоном ($158 548) і Остіном ($157 612) відповідно. Наводимо ці цифри лише для того, щоб можна було конкретно оцінити розмір зарплатні у випадку, коли мова йде про підбір персоналу, в тому числі – рекрутинг IT спеціалістів.
 • Інженерно-управлінські посади все ще найвище оплачуються серед технічних посад у США, Великобританії та Канаді. Середня місцева зарплата в США для відповідної посади становить 196 000 доларів США. При цьому віддалена зарплата інженерного менеджменту зараз становить у середньому 198 000 доларів США – це найвища заробітна плата серед усіх ринків світу.
Віддалена робота все ще в трендах

Роботодавці та рекрутингові агенції виявляють більшу відкритість, щоб найняти будь-де.

 • Підприємства будь-якого розміру виявляють більшу відкритість до співбесід з кандидатами з інших місць. При цьому вони в цілому вважають за краще залишатися в межах двох часових поясів.
 • Кандидати також продовжують виявляти великий інтерес до віддалених ролей: 98% віддають перевагу віддаленим або змішаним можливостям.
 • Віддалені роботодавці можуть мати перевагу, оскільки кандидати віддають перевагу лише віддаленим роботам. У січні 2022 року 18% активних шукачів роботи вказали, що вони відкриті до «лише віддалених» ролей. До травня 2022 року на платформі Hired кількість активних шукачів роботи зросла до 31%.
 • У 2022 році за віддалені посади в середньому в усьому світі платять на 3000 доларів США більше. 15 із 17 проаналізованих основних ринків мали вищу оплату за дистанційну роботу порівняно з оплатою на місцевому рівні – порівняно з 13 ринками у 2021 році.
 • Загалом у 2022 році середня віддалена зарплата в Лондоні на 3,6% менша, ніж локальна зарплата в тому ж Лондоні. Це – найнижча відсоткова різниця між віддаленими та місцевими зарплатами на всіх ринках у всьому світі.
 • Найпереконливіші переваги для кандидатів у 2021–2022 роках були однаковими: перевага віддавалась гнучкому графіку роботи.

Кандидати продовжують виявляти великий інтерес до віддалених ролей: 98% віддають перевагу віддаленим або змішаним можливостям

Тенденції зарплати в галузі технічного персоналу

Чи кандидати все ще користуються попитом у 2022 році, і, своєю чергою, це сприяє зростанню зарплат у всьому світі? Почнімо з того, як швидко компанії наймають у 2022 році (час найму), щоб задовольнити попит на технічних спеціалістів. На відміну від 2021 року, коли компанії наймали на посади швидше, ніж роками раніше, у 2022 році загальний час найму шукачів сповільнився в усьому світі.

Тепер американським компаніям потрібно в середньому 60 днів, щоб зайняти відкриту посаду, порівняно з 52 днями у 2021 році. У Канаді зараз це 54 дні. Велика Британія була найповільнішою з 68 днями. Для заповнення віддалених посад знадобилося 40 днів. Хоча це повільніше, ніж у 2021 році, це найкоротший час найму загалом. Цікаво, а який час найму мають українські рекрутингові агенції?

У 2022 році це все ще може бути ринком шукачів роботи, оскільки кандидати мають у середньому більше IVR (запитів на співбесіду) на вибір порівняно з кількістю кандидатів, які змагаються за посаду.

Попит на кандидатів залишається відносно стабільним щомісяця з середини березня 2022 року. Не дивно, оскільки IVR, які надсилають компанії, продовжують випереджати відкриті ролі, які активно проводять співбесіди з кандидатами.

Пік надсилання IVR був досягнутий з вересня 2021 року по березень 2022 року, наразі кількість IVR зменшується.

Так хто ж таки має владу? Шукачі роботи чи роботодавці?

Попри те, що попит на кандидатів і, відповідно, зарплати залишаються на рекордно високому рівні. Лише 51,5% опитаних працівників вважають, що вони мають більшу владу в циклі найму, ніж роботодавці та рекрутингові агенції на поточному ринку.

Це нестабільний ринок, але кандидати все одно готові ризикувати, щоб знайти «найкращу» роль. Насправді більш ніж половина (57,1%) опитаних працівників планують шукати нову роботу в найближчі шість місяців, а 22,2% розглядають це.

Це може означати, що, попри те, що деякі працівники бояться, що вони втратять владу на цьому невизначеному ринку праці. Вони впевнені в отриманні кращої посади в найближчому майбутньому – або готові спробувати.

Якщо працівники вирішать залишитися на своїй поточній посаді, вони оптимістично налаштовані, що їхні роботодавці підвищать зарплату. 50,8% очікують зростання зарплати до січня 2023 року, і лише 5,0% очікують зменшення зарплати. Отже, рекрутингові агенції повинні зважати на те, що – якщо мова йде про рекрутинг IT спеціалістів — для більшості посад вони зіткнуться з очікуваннями збільшення зарплат.

Рекордні рівні інфляції та триваюча боротьба компаній за збереження наявних талантів продовжують зміцнювати довіру до кандидатів. Якщо їм відмовити в очікуваному підвищенні в наступні шість місяців, більшість (89,9%) негайно почнуть шукати нову роботу. Як варіант: домовляться про інші переваги, включаючи збільшення власного капіталу та опціонів на акції, а також більше PTO (personal time off).

Кандидати готові ризикувати, щоб знайти «найкращу» роль. Насправді більша частина (57,1%) опитаних працівників планують шукати нову роботу в найближчі шість місяців. 22,2% – розглядають цю можливість

ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ ЗА ПРИНЦИПАМИ NEARSHORE“Що таке розробка програмного забезпечення Nearshore?”

Найм робітників IT галузі в інших країнах

ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ ЗА ПРИНЦИПАМИ NEARSHORE

У 2022 році на посадах у США, де пропонуються найвищі зарплати, відбувся перехід від відділу кадрів, чистих технологій і цифрових платежів, які входили до трійки найбільш високооплачуваних галузей у 2021 році, до нерухомості, соціальних мереж та електронної комерції.

У соціальних мережах також спостерігалося найбільше зростання зарплати: середня зарплата зросла на 9,5% між 2021 і 2022 роками. Далі йдуть галузі автомобільної промисловості (9,0%) і управління нерухомістю (8,6%) відповідно.

Працівники IT-галузі в розвинутих країнах впевнені в отриманні кращої посади в найближчому майбутньому – або готові спробувати.

Отже, рекрутингові агенції мають бути готовими до збереження тенденцій щодо віддання кандидатами переваги віддаленій формі праці.

За матеріалами https://hired.com

Метки:
зарплати в ITкадрові агенціїкандидатогляд зарплатрекрутингрекрутингові агенції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp