Рекрутингові компанії мають покращити комунікацію з кандидатом. Дослідження

Інтерв'ю рекрутингова агенція

Дослідження, що провела компанія HiBob (постачальник програмного забезпечення для HR), показало, що як роботодавці, так і рекрутингові компанії мають проблеми комунікації з кандидатами.

Опитування 2000 співробітників показало: майже дві третини (62%) співробітників описали процес найму як негативний. Разом з тим 22% вважають процес «стресовим і душеруйнівним».

Більш ніж половина (57%) співробітників сказали, що недостатність спілкування є найбільшою проблемою, яка створює у них негативне враження про роботодавця під час найму. Хороша комунікація покращує підбір персоналу, – прокоментував Мартін Вордінг, бізнес-директор кадрової фірми Kingdom People Professional Services. Чудова комунікація повинна бути в центрі будь-якого успішного процесу найму – чи його проводить безпосередньо роботодавець, чи рекрутингові компанії. Без цього кандидати відчувають себе недооціненими, вони відчувають неповагу, що призводить до негативного досвіду.

HiBob виявив, що 41% кандидатів на посаду навряд чи погодяться на роботу, якщо у них залишиться негативне враження від співбесіди.

Які проблеми відмічають кандидати

Кейт Гарбетт, віце-президент відділу малого та середнього бізнесу кадрової фірми Adecco, сказала журналу HR, що рекрутингові компанії повинні розповідати про цінності своїх роботодавців під час співбесіди.
Вона сказала: «Роботодавці повинні сприймати процес співбесіди як можливість продемонструвати, ким вони є як бізнес, і залишити всім кандидатам – успішним чи ні – позитивний досвід, щоб вони принаймні хотіли цю роль, якщо їм запропонують.

Інтерв'ю, рекрутингова компанія

«Це дає організаціям найкращі шанси на те, щоб кандидат погодився на посаду, а також дає позитивну інформацію про свій бізнес іншим потенційним співробітникам».

Опитування також показало, що є й інші попереджувальні ознаки, на які співробітники звернули увагу під час найму.

Зокрема, це:

  • неорганізований або непідготовлений процес співбесіди (56%)
  • невідповідність посадової інструкції ролі (48%)
  • понад чотири раунди співбесід (46%)
Що робити?

Хороша комунікація починається з індивідуальних посадових інструкцій, які відображають цінності бізнесу, вважає Ронні Зехаві, генеральний директор і співзасновник HiBob. Переконайтеся, що посадові інструкції відповідають бізнес-потребам і довгостроковим цілям перед наймом, щоб ваші менеджери або рекрутингові компанії могли зосередитися на пошуку кандидатів, чиї бажання, проблеми та прагнення відповідають посаді та компанії.

Щоб ефективно керувати очікуваннями кандидатів, впроваджуйте персоналізовані стратегії найму, прозорі посадові інструкції та демонструйте прихильність до розвитку співробітників і корпоративної культури. Гарбетт зазначив, що комунікація може бути використана для управління очікуваннями кандидатів щодо ролі під час співбесід. Чудовим прикладом найкращої практики є коротке відео з днем або тижнем із життя, чого очікувати в ролі. Це чудовий спосіб оживити хороші моменти та виклики, які трапляються в роботі. Якщо це неможливо, важливо бути чесним із кандидатами щодо роботи, а також щодо того, що охоплюватиме процес найму та чому.

Після співбесіди роботодавці можуть адаптувати свою комунікаційну стратегію до вподобань кандидатів, пояснив Вордінг. Роботодавці можуть використовувати різні канали зв’язку – такі як електронні листи, телефонні дзвінки, текстові повідомлення, соціальні мережі, WhatsApp тощо – залежно від того, якому методу комунікації віддає перевагу кандидат, щоб гарантувати, що кандидати завжди будуть поінформовані та зацікавлені. Вкрай важливо мати детальну комунікаційну стратегію, яка охоплює кожен етап процесу найму. Це включає регулярні оновлення, механізми зворотного зв’язку та чіткі наступні кроки для кандидатів.

Майже третина (31%) респондентів в опитуванні HiBob сказали, що очікування результатів співбесіди було найменш приємною частиною процесу найму.

Швидкість відповіді на заявкуПід час опитування майже 3000 шукачів роботи найбільш значущим фактором, що сприяв негативному досвіду, було те, що роботодавці ігнорували кандидата після подання заявки

Читайте на нашому сайті:

ШВИДШЕ ВІДПОВІДАЙТЕ НА ЗАЯВКИ, ПРОВОДЯЧИ ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ

За словами Вордінга, створення спрощеного процесу найму забезпечить зацікавленість співробітників. Зменшення кількості раундів співбесід і пришвидшення процесів прийняття рішень може запобігти втомі кандидатів і відключенню. Регулярний збір і реагування на відгуки кандидатів може допомогти виявити больові точки та постійно покращувати процес найму, який проводять рекрутингові компанії.

За матеріалами www.hrmagazine.co.uk

Метки:
ефективні комунікації з кандидатаминегативний досвід кандидатарекрутингові компанії
Назад
Telegram
Viber
WhatsApp