ПРОФОРІЄНТАЦІЯ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД INSTITUTE OF JOB AGGREGATORS

Job Aggregators

Ця стаття, що може розглядатися як профорієнтація, може допомогти й українським шукачам роботи. Нещодавнє дослідження Інституту агрегаторів вакансій показало, що більшість шукачів роботи в Інтернеті (87%) не знають про різницю між дошками вакансій і агрегаторами вакансій.

ЗМІСТ
  1. Трафік ботів
  2. Фільтрація ШІ та упередженість
  3. Фальшиві списки вакансій
  4. Викрадені ідентифікаційні дані
  5. Невідповідність навичок

Під час пошуку роботи в Інтернеті більш ніж половина (52%) використовують ці сайти пошуку роботи, щоб знайти свою наступну посаду. Це робить їх, безперечно, найпопулярнішим способом пошуку роботи.

Завдяки своєму дослідженню IJA (Institute of Job Aggregators) визначила та окреслила ключові загрози для майбутнього трафіку робочих місць, щоб допомогти побудувати розуміння в усій галузі та підвищити обізнаність серед шукачів роботи під час пошуку своєї наступної посади.

Трафік ботів

У міру вдосконалення штучного інтелекту та автоматизації трафік ботів не тільки збільшиться, але й стане набагато важчим для ідентифікації на сайтах з працевлаштування. Боти можуть штучно збільшувати кількість переглядів вакансій, заявок або навіть створювати підроблені списки вакансій, спотворюючи показники та ускладнюючи справжнім шукачам роботу пошук відповідних можливостей.

Фільтрація ШІ та упередженість

З розвитком систем відстеження кандидатів на основі штучного інтелекту (ATS) існує занепокоєння, що це може ненавмисно внести упередження в процес найму, оскільки вони можуть непропорційно надавати перевагу певним демографічним групам, що поглибить існуючу нерівність.

Job Aggregators
Фальшиві списки вакансій

Очікується, що фальшиві списки вакансій, призначені для збору особистої інформації або здійснення шахрайства, стануть більш плідними та розумніше підготованими. Ці списки можуть здаватися легальними, але зрештою призведуть до крадіжки особистих даних, фінансового шахрайства чи інших зловмисних дій.

Викрадені ідентифікаційні дані

Очікується, що платформи пошуку роботи спостерігатимуть величезне зростання кількості кібератак, оскільки зловмисники націлюються на них, щоб отримати особисті дані шукачів роботи. Ці дані можуть бути вразливими до злому або неправильного використання, що призведе до крадіжки особистих даних, дискримінації чи інших порушень конфіденційності.

Невідповідність навичок

Оскільки вимоги до роботи швидко розвиваються через технологічний прогрес, як-от штучний інтелект, у майбутньому існує ризик зростання розриву в навичках між кваліфікаціями, які прагне роботодавець, і навичками, якими володіють шукачі роботи. Тому в рамках профорієнтації ми рекомендуємо частіше ставити собі питання: які зміни відбулися в вашій галузі за останні місяці?
До речі, у багатьох секторах саме застосування ШІ сильно змінює вимоги до кандидата.

Розв’язання цих проблем вимагатиме багатостороннього підходу із залученням передових технологічних рішень, нормативно-правової бази та лідерів галузі, підприємств і організацій, які працюють разом, щоб впоратися з цими зростаючими галузевими загрозами, заявили в IJA.

…коли у вас виникає діалог з інтерв’юером під час відповіді на такі питання – чом не сприйняти це як додаткову можливість…

Читайте на нашому сайті:

КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: ВІДПОВІДЬ НА ПРОСТЕ ПИТАННЯ У СПІВБЕСІДІ

IJA було запущено на початку цього року, щоб підтримувати, розвивати та стимулювати зміни в глобальній індустрії технологій пошуку роботи та працевлаштування.

За матеріалами www.recruiter.co.uk

Метки:
профорієнтаціяштучний інтелект в HR
Назад
Telegram
Viber
WhatsApp