ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ ЗА ДОПОМОГОЮ NEARSHORE: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ ЗА ДОПОМОГОЮ NEARSHORE

Станом на початок 2022 року дефіцит технічних кадрів досяг майже мільйона відкритих технологічних посад у всьому світі. Більшість компаній місяцями намагаються здійснювати тим чи іншим чином підбір ІТ-персоналу. Компанії США та Великобританії шукають нові ринки праці, намагаючись вирішити цю проблему. І саме тоді Європа потрапляє в центр уваги. У цій статті наведено огляд послуг розширення команди в Європі: мається на увазі «ближній» аутсорсинг, або так званий nearshore development.

Ми розглянемо:

 • Суть моделі розширення команди;
 • Наявність технічного таланту;
 • Кількість постачальників послуг та їхня експертиза;
 • Типи клієнтів, з якими вони працюють.
Розширення команди

Перш за все, у цій статті ми зосередимося на такій моделі розширення команди, як nearshore (замість того, щоб здійснювати традиційний підбір IT персоналу). Цей тип аутсорсингу дозволяє вам долучитися до глобального потенціалу технічних кадрів і розширити свої можливості внутрішнього розвитку за допомогою експертів, найнятих з інших країн світу, але які розташовані недалеко від головного офісу компанії.

Розробка програмного забезпечення nearshore – це модель співпраці між замовником і організацією або командою інженерів-програмістів із сусідніх країн, які розташовані в межах 1-3-годинної різниці в часі.

Як це працює:

 • Знайдіть авторитетну компанію, яка спеціалізується на IT-рекрутингу у Європі;
 • Сформуйте і надішліть запит;
 • Обговоріть деталі: розмір команди та необхідні навички, приблизну тривалість проекту та інші деталі;
 • Проведіть співбесіду та оберіть потенційних кандидатів;
 • Підключіть команду до своїх внутрішніх процесів та запустіть їх роботу.

Ця форма ІТ-аутсорсингу дозволяє вам легко розширити свій підрозділ розробки та уважно стежити за роботою ваших нових інженерів, оскільки вони стають частиною вашої команди та працюють під вашим керівництвом.

Які ще переваги nearshore?
 • Більший пул технічних талантів. Ви більше не обмежені своїми кадровими можливостями і можете вийти на глобальний ринок, якщо вам потрібно.
 • Швидший процес комплектування персоналу (у порівнянні з традиційним процесом IT-рекрутингу). У той час як типовий процес комплектування персоналу становить від 10 до 15 тижнів, збільшення штату дозволяє скоротити цей час до 3–7 тижнів залежно від складності вашого запиту.
 • Доступ до рідкісних або нішевих знань. Розширення команди допоможе вам отримати доступ до інженерів потрібного типу – з потрібними технічними знаннями, навичками та досвідом.
 • Немає накладних витрат на підбір IT персоналу (рос.: подбор IT персонала) чи його адаптацію. У цьому випадку це обов’язки партнера з розширення команди.

Гнучкість масштабування. Ви можете легко збільшити або зменшити масштаб відповідно до ваших потреб, а також запропонувати неповний робочий день.

Nearshore development
Технічні таланти

За різними даними, європейський технічний колектив налічує від 6,5 до 8,4 мільйонів експертів. Близько 60% цих спеціалістів проживають у Західній Європі. Наприклад, кількість ІТ-спеціалістів у Німеччині перевищила 1,9 млн осіб. Переважна більшість цих експертів працюють у безлічі компаній, які мають сильну присутність у Європі. Багато експертів працюють на такі технологічні гіганти, як Microsoft, IBM або Samsung. Східноєвропейський пул IT-спеціалістів оцінюється в 1,5 мільйона із значно нижчою конкуренцією за таланти. Країни цього регіону мають більше досвіду з ІТ-аутсорсингу для Європи. Перспективність nearshore як альтернативи до послуги «традиційний підбір IT-персоналу» наразі постійно збільшується.

Різноманітні компанії

Станом на лютий 2022 року Clutch перерахував понад 740 компаній, які мають досвід пропозицій свого персоналу в Європі. Хоча деякі компанії можуть бути відсутні в списку, оцінка та частка компаній у кожній країні повинні залишатися незмінними. Найбільша кількість таких компаній на той час знаходилася в Україні: понад 220 постачальників.

Далі йде Польща з понад 160 фірмами, потім Румунія та Німеччина з трохи менше ніж 50 компаній. Решта країн налічують трохи понад 200 компаній разом.

Говорячи про розвиток nearshore в Європі, давайте також подивимося на розбивку постачальників за їх розміром. Майже 60% цих компаній є невеликими. Решта – це середні та великі компанії.

У вас не виникне проблем із пошуком технічного партнера будь-якого розміру. Обов’язково перегляньте портфоліо та досвід, перш ніж звертатися до них.

Великий досвід і портфоліо

Обговорюючи розвиток такої нової технології IT-рекутингу в Європі, ми також повинні враховувати тип клієнтів, з якими вони співпрацюють. Тож хто насправді шукає підбір IT персоналу (рос.: подбор IT персонала) в Європі?

Наше дослідження показує, що частка малих і середніх клієнтів подібна, тоді як частка клієнтів корпоративного рівня дещо нижча.

Однак сам по собі розмір цих компаній не є визначальним. Ми також хотіли б звернути вашу увагу на сферу діяльності таких компаній. Clutch стверджує, що найбільша частка припадає на такі сфери: охорона здоров’я, фінанси та ІТ-послуги. Значна кількість компаній також мають досвід у сферах електронної комерції, роздрібної торгівлі, телекомунікацій та освіти.

Якою б не була ваша галузь, ви зможете знайти експертів з необхідними технічними знаннями та розумінням даної області. Оскільки більшість компаній-підрядників або вже мають необхідних розробників у компанії, або самостійно і швидко знайдуть фахівців з потрібною кваліфікацією.

ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ВІЙНИЧитайте нашу публікацію про те, як змінився IT-рекрутинг в Україні внаслідок війни

ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Останні думки

Якщо ви шукаєте ніашорінг в Європі, обов’язково уважно вивчіть всіх потенційних підрядників. Переконайтеся, що вони володіють необхідними технічними та предметними знаннями, а також перевіреним послужним списком успішних проектів. У такому випадку Ваш підбір IT персоналу за допомогою технології nearshore буде комфортним та результативним.

Автор – Марина Демченко

За матеріалами https://ncube.com

Метки:
IT-рекрутингnearshoreкомандапідбір IT персоналу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp