Результати опитування, проведеного на замовлення платформи найму HireVue, показали, що приблизно дві третини (66%) керівників відділів що здійснюють підбір персоналу, мають більш позитивне, порівняно з минулим роком, ставлення до штучного інтелекту на робочому місці.
Дослідження виявило, що 67% керівників HR відділів вважають, що штучний інтелект знаходить кваліфікованих кандидатів так само (як людина) або краще.
«Зростає визнання потенціалу штучного інтелекту щодо оптимізації досвіду найму для всіх, хто проводить підбір персоналу», — сказала Лінсі Зулоага (Linsey Zuloaga), головний науковий співробітник HireVue.
Вона розповіла журналу HR: «AI може автоматизувати повторювані завдання, звільняючи рекрутерів для зосередження на «людських» аспектах найму, а кандидати можуть отримувати своєчасні повідомлення про те, де вони знаходяться в процесі. По-друге, занепокоєння щодо упередженості вирішуються за допомогою поєднання політики компанії та державного регулювання.
«Коли штучний інтелект стає прозорішим і зрозумілішим, кандидати розуміють, як оцінюється їх кваліфікація, що призводить до більш позитивного сприйняття процесу найму».
Приблизно дві третини (64%) кандидатів повідомили, що вважають, що штучний інтелект при прийомі на роботу так само чесний або навіть справедливіший, аніж люди; 49% вважають, що штучний інтелект може допомогти вирішити проблему упередженості та несправедливого ставлення під час найму. 79% хотіли знати, чи використовують роботодавці штучний інтелект при наймі, коли вони подають заявку на роботу.
Три чверті (75%) кандидатів були проти того, щоб штучний інтелект приймав будь-яке остаточне рішення, коли йде підбір персоналу.
Зулоага додала: «Прозорість є ключем до створення довіри та комфорту при використанні AI. Відділи кадрів можуть досягти цього, чітко повідомляючи, як і коли використовується AI протягом усього процесу.
«Сюди входить пояснення того, які типи інформації аналізує штучний інтелект і як він сприяє прийняттю остаточного рішення. Важливо, що хоча штучний інтелект може допомогти в певних частинах процесу найму, він не повинен обумовлювати весь процес».
А що у майбутньому
Річ Бай, віце-президент відділу глобального бачення продукту та стратегії компанії Workday, що займається програмним забезпеченням для кадрів. Він сказав журналу HR, що ставлення неминуче зміниться, коли люди побачать, що технології працюють.
«Ставлення до штучного інтелекту, інтегрованого у підбір персоналу, покращується, оскільки ця технологія – якщо вона розроблена відповідально та прозоро – демонструє реальну цінність.
«Ландшафт талантів швидко змінюється, і підприємствам потрібно вміти адаптуватися. Штучний інтелект підвищує ефективність і надійність процесу відбору кандидатів.
«Наприклад, коли кандидат завантажує своє резюме, штучний інтелект може сканувати його досвід і запропонувати навички, які можна додати до заявки. Це сприяє позитивному та значущому досвіду кандидата. Після подання заявки штучний інтелект оцінює її якість та призначає відповідну оцінку. Це полегшує рекрутерам швидке визначення найкращих кандидатів».
Проте зміна ставлення до штучного інтелекту не була загальною. Опитування показало, що 42% спеціалістів, що здійснюють підбір персоналу, чекають на корпоративні вказівки щодо дозволу генеративного штучного інтелекту. А приблизно третина (33%) визнає, що впроваджує AI (як-от ChatGPT) ще до того, як отримає схвалення компанії.
Зулоага закликала керівників HR-відділів, які думають про крок до AI, розглянути дотримання потенційними постачальниками етичних і нормативних принципів.
Вона сказала: «Лідери відділу кадрів повинні віддати перевагу вибору інструментів, заснованих на суворій етиці штучного інтелекту, передових наукових дослідженнях і суворих оновленнях відповідності. Компанії повинні бачити чіткі відповіді на питання про справедливість і дотримання нормативних вимог від потенційних постачальників, перш ніж вони впровадять будь-яку нову технологію.»
За матеріалами hrmagazine.co.uk