Підвищення продуктивності це головний вектор розвитку будь-яких технологій у кожній сфері бізнесу. Робити більше, витрачаючи менше ресурсів – саме це говорить про Вашу продуктивність. А коли ми маємо справу з обробкою потоків інформації, то наш головний ресурс – це час.
Скільки потрібно часу, щоб знайти 1 кандидата, оцінити його резюме, провести переговори з ним, прийняти рішення та організувати співбесіду з керівництвом? А тепер помножмо цей час на 100, бо інколи саме стільки таких циклів треба виконати. Не усі з них доходять до співбесіди, але перші три кроки займають найбільше часу. Крім того, з тими, які були прийняті, робота продовжується – треба забезпечити їх адаптацію у компанії.
Ми, як і інші рекрутингові агенції, постійно шукаємо шляхи та інструменти, щоб ефективніше використовувати цей важливий ресурс – час. Тому нас дуже зацікавили тема використання ATS.
У попередній публікації ми розглянули 4 з 8 поточних завдання, які можуть бути автоматизовані за допомогою таких систем. Сьогодні розглянемо решту.
ЧИТАЙТЕ першу частину публікації за посиланням
ВПРОВАДЖЕННЯ ATS СПРОЩУЄ ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ
Завдання 5: Планування співбесід
Перемикання між кількома календарями та дисплеями, узгодження розкладів і організація місць для зустрічей, щоб задовольнити потребу в кількох співбесідах, може зайняти багато часу, якщо ви робите це вручну. Особливо з людьми, яким доводиться вносити зміни в останню хвилину через напружений графік.
Одним із найтрудомісткіших завдань рекрутера є планування співбесід і спроба знайти зручний час, коли і керівники, і кандидати вільні. Це доволі типова ситуація, з якою стикаються усі рекрутингові агенції.
Навіть найменша помилка в розкладі може мати значний вплив на ваш персонал, а також на ваших співбесідників. У вас додається додаткова робота на перепланування та повідомлення про зміни всім учасникам.
І досить легко припуститися помилки якщо відсутній порядок денний або коли вам не вистачає часу і ви жонглюєте десятьма іншими речами. Усе це може відволікти увагу рекрутерів і призвести до втрати потенційних талантів.
Автоматизуйте керування датами та дедлайнами
Ви можете просто розв’язувати цю проблему та оптимізувати управління часом за допомогою календаря активності ATS. Ви зможете легко додавати дії, завдання та події (зустрічі, дзвінки, завдання, електронні листи) до свого інтерфейсу користувача. Щоб зменшити зусилля та відслідковувати свої цілі, керуйте різними параметрами та встановлюйте їх. Ви також можете використовувати платформу для синхронізації ваших дій і бажаного календаря з іншими хмарними системами (Gmail, Outlook тощо).
Функція «Список справ» допомагає організовувати завдання та керувати ними. Ви можете призначати дії іншим користувачам, відстежувати виконані завдання та слідкувати за процесом найму нового працівника.
Завдання 6: Швидке спілкування з кандидатами
Згідно з минулорічним аналізом LinkedIn, період найму на його платформі може тривати від 33 до 48 днів.
Однак спалах COVID-19 вніс зміни в процес найму і це відчули усі рекрутингові агенції. Компанії в усьому світі адаптувалися до «нової норми» та здійснювали підбір персоналу дистанційно. Одним із нових процесів є віртуальна співбесіда, яка сприяє пришвидшенню процесу найму. Тим не менш, середній час, необхідний для отримання відповіді від роботодавців, все ще становить близько 24 робочих днів.
Протягом цього часу кандидати можуть бути «захоплені» рекрутерами інших компаній. Це означає, що ви можете втратити потрібного кандидата.
Оперативне та відкрите спілкування з вашими кандидатами є необхідним, щоб справити гарне враження, особливо якщо ви є компанією, яка завжди прагне залучити найкращих талантів. Це обов’язкова стратегія якщо ви здійснюєте IT рекрутинг. Такий підхід спонукає кандидата відчувати себе важливим і захищає репутацію вашої компанії як надійного роботодавця або респектабельної кадрової агенції.
Автоматизуйте масову розсилку та інтеграцію електронної пошти
99% компаній зі списку Fortune 500 використовують системи відстеження кандидатів, щоб позбутися ручних завдань у процесі та оптимізувати спілкування з кандидатами. З цифровим рішенням, яке пропонує ATS, ваше спілкування з кандидатами буде безперебійним та ефективним.
ATS дозволяє надсилати повідомлення сотням кандидатів і клієнтів, одночасно керуючи всім процесом маркетингу електронною поштою. У той же час ви можете відстежувати відповіді, оцінювати ефективність кампанії та аналізувати результати.
Завдання 7: Створення конвеєра талантів
Рекрутери постійно шукають високоцінних кандидатів, і це особливо актуально, коли компанія перебуває на етапі активного зростання. Коли компанія швидко масштабується, у неї з’являються нові цілі та вимоги, які вимагають все більш нішевих або міжфункціональних навичок.
Однак не можна просто чекати, щоб почати шукати нових кандидатів на роботу. Сучасні рекрутингові агенції повинні застосовувати проактивний підхід до формування групи потенційних кандидатів, враховуючи динамічну та дедалі більшу конкуренцію при наймі.
Це також відоме як конвеєр талантів. Рекрутери повинні створити довгострокові зв’язки із потенційними кандидатами. Для побудови такого конвеєра потрібна проактивна стратегія.
Автоматизуйте канал талантів
Додавши до програми CV, резюме та інформацію про кандидата, ви зможете швидко переглядати та відстежувати всі свої профілі заявок у режимі реального часу, створювати щоденну базу даних і отримувати всю інформацію, пов’язану з кандидатом, через місяці чи роки.
Протягом усього процесу найму ви можете збирати інформацію, повідомлення та коментарі для кожного кандидата чи вакансії. Минулі дані архівуються для вивчення та використання в майбутньому.
Ви також можете отримати доступ до попередніх розмов і взаємодії з окремими потенційними спеціалістами, щоб визначити найкращі ролі для вашого резерву талантів і найкращих кандидатів на посади, на які ви наймаєте.
Завдання 8: Відстеження процесу адаптації
Процес адаптації кандидата є вирішальним, але часто недооціненим кроком у досвіді співробітника. Вважається, що це перше враження про вашу компанію для нових працівників і може безпосередньо вплинути на їх рішення щодо того, залишатися з вами в довгостроковій перспективі чи ні. Зазвичай рекрутингові агенції вже не впливають на ці процеси, але саме від адаптації напряму залежить успішність найму.
Процес адаптації починається за кілька днів або тижнів до першого дня роботи співробітника. Він включає ознайомчі програми та заходи. Процес вважається завершеним, коли нові співробітники стають продуктивними та почуваються комфортно на своїх нових ролях.
Автоматизуйте адаптацію
Запровадження автоматизації, відстеження, реєстрації та керування залученням допоможе вам забезпечити найкращу адаптацію. Функція відстеження та адаптації дозволяє користувачам відслідковувати співробітників. Ви можете автоматизувати відстеження нових наймів і працевлаштування протягом усього їх досвіду роботи.
Інтерактивну адаптацію ATS можна освоїти менш ніж за 15 хвилин.
ЧИТАЙТЕ нашу іншу публікацію про те як треба підвищити ефективність найму персоналу
ПОДБОР ПЕРСОНАЛА ДОЛЖЕН НАЧИНАТЬСЯ С PIP-А
Післямова
Вплив штучного інтелекту на технологію підбору персоналу та його впровадження на робочому місці допомагають багатьом компаніям усунути трудомісткі, повторювані завдання та здійснювати підбір персоналу більш оптимально за менший час.
Організації в усьому світі вже в тій чи іншій формі включили технології штучного інтелекту у свої кадрові процеси, і більшість рекрутерів на ринку вважають, що штучний інтелект позитивно змінив їхній підхід до найму персоналу.
За матеріалами www.manatal.com