Підбір персоналу: фактори сприяння для залучення кращих талантів

Рубрика:
Підбір персоналу
||
підбір персоналу та позитивний досвід

Підприємства переживають зараз проблеми нестачі спеціалістів з потрібними навичками. Також зараз актуальні виклики, які супроводжують підбір персоналу, коли доводиться працювати на «ринку кандидата». Тому створення позитивного досвіду для претендентів залишається ключовим для отримання конкурентної переваги та залучення найкращих талантів.

Проте, занадто багато компаній не досягають мети, коли справа доходить до створення зручного для користувача процесу подання заявок на роботу для кандидатів, і, як наслідок, втрачають чудових нових співробітників.
Команда Resource Solutions цього року провела масштабне дослідження, перевіривши 100 британських компаній у дев’яти галузях промисловості, і виявили кілька переконливих ідей щодо формування справжнього «досвіду кандидатів». Спираючись на ці висновки, я окреслив п’ять ключових висновків для бізнесу, які мають у перспективі змінити ситуацію.

Пропонуємо вам матеріал (мені здається, вельми цікавий), який присвячений формуванню позитивного досвіду у кандидатів в процесі найму.

ЗМІСТ
1. Потреба у швидкості
2. Прозорість: не підлягає обговоренню
3. Сприйняття: Тиха зміна правил гри
4. Моменти сили:
a) Прискорення
b) Будьте прозорими
c) Покращте сприйняття бренду
d) Спілкуйтеся.

Потреба у швидкості

У світі, який прискорюється з шаленою швидкістю і де зручність головне, підбір персоналу не можна залишати старим.
Дослідження компанії Resource Solutions показало, що середній процес подання заявки займає майже 5 хвилин, вимагаючи до 40 кліків і 24 обов’язкових полів. Ці цифри лякають шукачів роботи, які прагнуть спрощених процесів подання заявок, які б відповідали їхньому напруженому графіку та очікуванням споживачів.
Обов’язкове створення облікового запису та входу користувача може збільшити тривалість процесу більш ніж вдвічі. Якщо використовується двофакторна автентифікація – часу треба ще більше.
Підприємствам настав час позбавити підбір персоналу від довгих процесів і перейти до більш швидких та ефективних.

Прозорість: не підлягає обговоренню

Прозорість більше є обов’язковим інгредієнтом у рецепті кращого досвіду, коли мова йде про підбір персоналу – це не підлягає обговоренню.

Glassdoor виявив, що 75% працівників з більшою ймовірністю подадуть заявку на посаду, якщо вона включає діапазон заробітної плати, а 88% бачать прозорість пільг як ключовий фактор прийняття пропозиції про роботу. Проте наші власні висновки показують, що лише 5% опублікованих вакансій розкривають будь-яку форму заробітної плати, і лише 3% є прозорими щодо заробітної плати, пільг і моделей роботи. Це вказує на розрив між тим, що очікують кандидати, і тим, що їм пропонують під час пошуку роботи.

Деякі штати в Австралії та США зайшли так далеко, що зробили розкриття інформації про зарплату законодавчою вимогою. Але, очевидно, що потрібно пройти ще довгий шлях, коли йдеться про прозорість на ринку праці в Україні.

підбір персоналу: формування позитивного досвіду
Сприйняття: Тиха зміна правил гри

Сприйняття бренду, включно з репутацією компанії, її стилем спілкування та її прагненням до різноманітності та інклюзивності, часто не враховується роботодавцями під час перемовин з кандидатами.
Проте опитування, проведене LinkedIn, показало, що 75% шукачів роботи враховують бренд роботодавця компанії, коли вирішують, чи подаватись на роботу. Велику роль у цьому відіграє те, як компанії взаємодіють із кандидатами та проводять їх через підбір персоналу.

Наше власне дослідження показало, що лише 56% компаній інформують кандидатів про результати їхньої заявки протягом чотирьох тижнів після її отримання. Зрозуміло, що організації мають виконати значну роботу, щоб покращити свій стиль спілкування та сприйняття бренду протягом усього процесу подання та обробки заявки. Але ж воно того варто: зрештою, талант є найціннішим активом компанії.

4. Моменти сили
Прискорення

Прагніть спростити та прискорити процес подання заявки, тримаючи за взірець час близько трьох хвилин або менше. Дозвольте кандидатам спочатку подати заявку, а потім запропонуйте їм можливість створити обліковий запис, надаючи їм контроль над процесом і потенційно значно скорочуючи час подання. Почалося змагання з часом, і відставання може означати втрату найкращих талантів.

Будьте прозорими

Підприємствам необхідно створити довірчі стосунки з кандидатами, відкрито розповідаючи про важливі для них деталі – винагороду, переваги та моделі роботи. Прозорий підхід може не тільки підвищити імідж бренду роботодавця, але й переконатися, що кандидати повністю знають, на що вони підписуються.

Покращте сприйняття бренду

Компанії повинні усвідомлювати важливість сприйняття бренду в процесі подачі заявки – це поступово змінює правила гри. Треба прагнути до ефективної комунікації, підтримувати позитивний імідж і інформувати кандидатів про статус їхньої заявки. Під час нашого аудиту було дивно побачити, що майже 30% організацій не мали механізму розкриття інформації щодо різноманітності під час роботи з кандидатами.

Підбір персоналу Україна…Настав час для всіх нас ретельно і детально вивчити досвід співробітників. Дійсно, радикальна переоцінка давно назріла…

ЧИТАЙТЕ у нашій публікації:

ЧОМУ САМЕ ЧАС ПЕРЕОСМИСЛИТИ ДОСВІД СПІВРОБІТНИКІВ
Спілкуйтеся

Хороша комунікація не менш важлива для створення позитивного досвіду кандидата. Тримайте кандидатів у курсі на кожному етапі процесу. Використовуйте потужність технологій, щоб автоматизувати та персоналізувати спілкування і покращити підбір персоналу у вашій компанії. Пам’ятайте, що те, як компанія спілкується під час подачі заявки, часто розглядається як відображення її майбутнього робочого спілкування.

За матеріалами www.recruiter.co.uk

Метки:
кандидатпідбір персоналупідбір персоналу в Україніподання заявки на роботупозитивний досвід кандидатарекрутинг