«з 9 до 5» більше не працює

Рубрика:
Кадрові агенції
||
«З 9 ДО 5» БІЛЬШЕ НЕ ПРАЦЮЄ

Понад 40 років після того, як Доллі Партон заспівала про це, робота «з 9 до 5» стала синонімом праці задля здобування засобів для прожиття. Кадрові агенції України добре знають: пройшли ті часи, коли працівники залишалися за тією самою професією до виходу на пенсію. Сьогодні жити мрією не означає заробити пенсію через 30 років. Це лайфхак на вашому шляху до чотиригодинного робочого тижня і не тільки. Наприклад – це отримання комісії як інфлюенсер або вхід до робочої мережі з пляжу за допомогою ноутбука та точки доступу Wi-Fi.

«Велика відставка» надихає людей переглянути те, як має виглядати робота, але працівники не є монолітом. Для деяких кінець 40-годинного тижня означає менше працювати; для інших це означає працювати інакше.

Як це починалося, як воно йде

Хоча є приклади восьмигодинного робочого дня ще з часів Громадянської війни, Генрі Форду багато хто приписує популяризацію цієї концепції. Форд запровадив восьмигодинний робочий день на своїх заводах у 1914 році — пропонуючи робітникам 5 доларів за восьмигодинну зміну. Також він зробив п’ятиденний 40-годинний тиждень центральною частиною культури Форда в 1926 році.

Довгий час формула «з 9 до 5» працювала в багатьох галузях, але Інтернет став сигналом про початок кінця. Підприємствам довелося адаптуватися до 24-годинного циклу завдяки широкому доступу до Інтернету. До речі, кадрові агенції України також були вимушені йти цим шляхом.

Газети, наприклад, раніше друкували не частіше ніж один раз на день. Репортери, можливо, поспішали серед ночі, щоб висвітлити першочергові новини. Попри це, вони не повинні були публікувати свою роботу до наступного терміну друку. Зараз триває постійна гонитва, хто першим повідомить. Подібним чином роздрібні торговці переходять до цілодобового обслуговування клієнтів. Їм доводиться повсякчасно виконувати замовлення, щоб задовольнити споживчий попит.

Крім того, є вакансії, пов’язані з Інтернетом, наприклад менеджери соціальних медіа, менеджери спільнот і модератори контенту. Інтернет ніколи не спить, тому для багатьох компаній надзвичайно важливо мати «цілодобове покриття». Розробників постійно викликають для розв’язання проблем і підтримки вебсайтів онлайн. Навіть самозайняті працівники, такі як агенти впливу, знають: якщо вони не публікують матеріали, вони втрачають залучення та гроші.

Ще один інтернет-винуватець у вбивстві «9-to-5» – електронна пошта. До Інтернету працівники повинні були дзвонити один одному, щоб продовжити роботу поза офісом. Тепер концепція позаробочого дня повністю розмита. Команди можуть обмінюватися думками за лічені секунди. Це робиться за допомогою e-mail, текстових повідомлень або, наприклад, Slack. Все це — без соціального дискомфорту, пов’язаного з телефонним дзвінком.

Для багатьох працівників Covid-19 став останньою краплею. Пандемія зробила роботу вдома — коли та де можна — необхідною. Цей підхід також призвів до рекордних прибутків для деяких із найбільших компаній у світі. Був розвіяний міф про те, що працівники мають бути в одному офісі одночасно. Так само зараз працюють кадрові агенції України.

Відстеження результатів, а не годин

Якщо 40 годин на тиждень не обов’язково означає успіх, яка альтернатива?

Результати.

Далласька податкова фірма Ryan у 2008 році прийняла підхід, орієнтований на результати. Це означає, що деякі співробітники працюють менш як 20 годин на тиждень. Працівники мають право самостійно починати свій день, коли вони хочуть і де захочуть.

Політика, орієнтована на результат, також показує: працівники не завжди «відключаються» в неробочий час.

«Деякі з моїх найкращих ідей приходять до мене, коли я не за робочим столом», — пояснив на Lifehack Айтекін Танк, засновник і генеральний директор JotForm. «Я часто займаюся мозковим штурмом під час походу на вихідних або рано вранці в спортзалі. Коли до мене приходять несподівані ідеї, я викроюю час, щоб виконати роботу — і зазвичай не між 9 і 5». Сучасний сервіс, який пропонують кадрові агенції України, також передбачає залученість до роботи у будь-який день тижня та будь-який час.

Боротьба з виснаженням за допомогою гнучкості

Коли Кремнієва долина стала синонімом успіху в перші дні, технологічні компанії балували своїх працівників різними привілеями. Це розкішні автобуси з підтримкою Wi-Fi, заняття фітнесом, безплатне харчування, хімчистка, робочі місця, де дозволено собак. А ось Клайв Вілкінсон, архітектор Googleplex, стверджує, що вони порушують баланс між роботою та особистим життям. Зрештою, навіщо вам йти додому, якщо у вас є собака, тренажерний зал і смачна їжа в офісі? Увесь цей час, проведений за роботою в комфортному офісі, все одно призводить до вигорання.

Сьогодні пільги на робочому місці отримують серйозну конкуренцію з гнучкістю робочого тижня. Згідно зі звітом Adobe, 73% представників міленіалів змінили б роботу, щоб краще контролювати свій графік. За ними йдуть 66% працівників покоління Z, 59% представників покоління X і 46% представників бебі-буму.

У відповідь на попит працівників компанії експериментують зі скороченням робочого тижня — і бачать перспективні результати. Наприклад, чотириденний пробний робочий тиждень Microsoft у Японії призвів до підвищення продуктивності на 40%.

Рекрутингові агенції на роздоріжжі“Ринок кандидатів все ще домінує…”

Тенденції найму IT-спеціалістів в розвинутих країнах

РЕКРУТИНГОВІ АГЕНЦІЇ НА РОЗДОРІЖЖІ

Деякі працівники краще працюють рано вранці, інші – нічні сови, а багатьом працівникам із сім’ями потрібно починати й зупинятися протягом дня, щоб подбати про своїх дітей. Немає універсального підходу до роботи, але пошук найкращого рішення для вашого стилю життя, швидше за все, зробить вас щасливішими на роботі. Кадрові агенції України можуть допомогти вам в цьому.

Ви готові поговорити, щоб відмовитися від «з 9 до 5»? Спробуйте ці поради щодо встановлення гнучкого робочого дня, щоб контролювати свій день.

За матеріалами https://www.glassdoor.com

Метки:
кадрові агенціїКадрові агенції Українипідбір IT персоналупідбір персоналурекрутингрекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp