Слова, які повинні бути у вашому резюме

Як написати резюме

Рекрутингові агенції завжди використовували резюме як основний ресурс, який дає можливість ефективно здійснювати підбір персоналу. Нам доводиться мати справу з тисячами звернень від аплікантів, кожне з яких містить резюме. Тож важко применшити значення цього інструменту.
Отже, розглянемо – що ж кажуть про те, яким повинно бути резюме, спеціалісти з підбору персоналу. Організувала це своєрідне інтерв’ю компанія Glassdoor. Тож приводимо статтю з цього ресурсу, з вдячністю до авторів.

Значення резюме при працевлаштуванні

Уникайте кліше. Неправильно написані слова є безпосередньою підставою для відмови. Настав час поговорити про хороші слова для написання резюме.

Підбір слів є важливими, коли мова йде про допомогу у формулюванні резюме, не лише для того, щоб гарантувати, що ваше резюме буде позитивно розглянуто програмним забезпеченням, але й тому, що ви хочете використовувати слова в резюме для відображення навичок, компетенцій та релевантних дипломів.

«Використані слова показують, на якому рівні кар’єри перебувають кандидати», — каже Сьюзан Джойс. Вона – власник і оператор Job-Hunt.org, посібника для розумнішого та безпечнішого пошуку роботи. «Якби я взяла резюме кандидата на посаду керівника, який вибрав нечіткі описи, його б негайно відхилили. Дехто може подумати, що досвід кандидата переважує справжній текст резюме, але часто це не так.

Якщо менеджер з найму відразу не побачить того, що резюме кандидата містить потрібні слова та відповідає стилю, то, з високою вірогідністю, резюме буде видалено ще до того, як воно буде розглянуте по суті».

Щоб допомогти розташувати ваше резюме у верхній частині стопки, ми залучили групу експертів із тренерів по кар’єрі, авторів резюме та експертів. Спеціалісти Glassdoor запитаkи: «Які слова найкраще використовувати в резюме?» Ось що вони кажуть.

Зміст

1. Числа
2. «Оновити»
3. «Запущено, вирішено, трансформовано, оптимізовано»
4. «Модернізувати»
5. «Цінність» або «Цінний»
6. Будьте конкретними
7. «Створювати», «очолювати», «керувати»
8. Наведіть приклади
9. Будьте легкими
10. «Очолити»
11. «Відданий»
12. Щоб було просто та приємно читати

1. Числа

«Якщо ви хочете показати, що ви націлені на результат і працьовиті, поділіться цифрами. Ось що каже бізнес-тренер Анджела Коупленд. «Замість того, щоб говорити, що ви «чудовий цифровий маркетолог», доведіть це. Скажіть щось, що відображає ваші фактичні результати. Наприклад: «Збільшення онлайн-продажів і доходу на 200% за один рік». Ось це вражає!»

2. «Оновити»

Для тренера з життя та кар’єри Дженн ДеВолл активні дієслова є обов’язковими для будь-якого резюме. Але не будь-які. Вона радить клієнтам включати дієслова, які демонструють лідерство та трансформацію. Це демонструє навички вирішення проблем, а також здатність мислити широко і зменшувати неефективність процесів». Це чудовий вибір дієслів для вашого резюме.

3. «Запущено, вирішено, трансформовано, оптимізовано»

Якщо кліше – це ні-ні! Прості, але сильні слова – ваш вибір. Прості, практичні слова, які позначають відповідальність, мають найбільший ефект. Launched, solved, transformed, and optimized — усе це приклади активних дієслів. Завдяки ним ви створюєте позитивний імідж, не вдаючись до кліше.

4. «Модернізувати»

За словами головного автора резюме Джекі Баррет-Пойндекстера, модернізований, а також «задуманий і метаморфізований» — це «як перемикач, що активізує історію кандидата. Це показує, як він покращив, передбачив і змінив своє робоче середовище. Тобто — отримав прибуток, зростання кількості клієнтів, репутацію, популярність тощо для своєї компанії. Вони розширюють можливості та розвивають історію кандидата». Ну і рекрутингові агенції завжди добре реагують на таку конкретику.

5. «Цінність» або «Цінний»

«Ці слова показують, що кандидат думає про власну діяльність з точки зору того, як він покращує бізнес». Це слова експерта та автор книги «Fearless Salary Negotiation» Джоша Дуді. «Терміни на кшталт «працьовитий» цього не означають. Адже наполеглива робота не обов’язково дає кращі результати. Але зосередження на продуктивності, додаванні цінності та прогрес показує, що людина налаштована на покращення компанії. Це – те, що майже завжди резонує з менеджерами з найму». Рекрутингові агенції також добре сприймають такі слова.

Написання резюме для рекрутингової агенції
6. Будьте конкретними

Також Джойс каже, що шукачам роботи краще бути конкретними у своїх резюме. «Насправді це більше стосується вибору слів, які точно описують дії чи цілі, які були досягнуті. Замість «наполегливо працювати» подумайте про те, яку роботу було виконано. Наприклад, чи працював кандидат невпинно, щоб досягти неможливого терміну? Важливо використовувати дієслова, які дійсно точно вказують на те, чого було досягнуто. Це: «вплинули, покращили, досягли» тощо. Таким чином, не виникає неправильного розуміння кваліфікації кандидата».

7. «Створювати», «очолювати», «керувати»

«Мені подобається шукати кандидатів, які відіграли певну роль у формуванні чогось, починаючи від ідеї й закінчуючи втіленням у життя», — каже виконавчий тренер Кейт О’Салліван. «Одна з головних якостей, яку я шукаю, — це скоріше людина, яка може прийняти туманну ідею чи стратегічну мету та довести її до кінця, аніж людина, яка виконує вже сформульований план. Використання активних дієслів однозначно вкаже на те, що ви відіграли певну роль у цьому мисленні вищого рівня. Це приверне увагу більшості менеджерів з найму».

8. Наведіть приклади

«Загалом дуже важко переконати читача резюме, що ви володієте різними навичками спілкування, наприклад командного гравця, просто перерахувавши їх у своєму резюме», — каже О’Салліван. «Якщо ви на хвилину поставите себе на їх місце, ви зрозумієте, чому. Більшість шукачів роботи хочуть бути бажаними, тому вони перераховують ці затребувані навички. Але просто перерахувати навички – це не те що може виділити вас із натовпу. Найпотужніша річ, яку ви можете зробити — це навести приклади. Якщо ви хочете показати, що ви командний гравець, ви можете навести конкретні приклади. Це, наприклад, такі, як робота в міжфункціональних командах, залучення нових співробітників, розробка програми крос-навчання. Перераховуючи конкретні досягнення та проекти, ви демонструєте, що володієте цими навичками. І – що найголовніше – демонструєте у достовірний спосіб, який допоможе вам виділитися».

9. Будьте легкими

Дуді наполягає на тому, що резюме має бути вражаючим. Але — водночас — його можна легко переглянути рекрутерами та менеджерами з найму. «Я навчаю своїх клієнтів припускати, що менеджер з найму навіть не дивитиметься на їхнє резюме, поки вони вже не запланують з ними співбесіду», — відверто каже Дуді. «Менеджери з найму не сідають за день до співбесіди, не наливають келих вина і не читають кожне резюме, яке вони розглядають. Замість цього вони намагаються вчасно встигнути на співбесіду. Відкривають резюме на початку співбесіди та переглядають його, щоб знайти, про що поговорити». Можу від себе сказати, що це правда. Рекрутингові агенції чинять так само: спеціаліст здебільшого переглядає резюме безпосередньо перед інтерв’ю.

10. «Очолити»

За словами Коупленда, резюме — і пошук роботи загалом — не час соромитися. «Використовуйте сильні слова, які підкреслюють рівень вашої участі. Зараз не час применшувати себе чи свій внесок. Якщо ви насправді відіграли важливу роль у проекті, замініть слово «допоміг» словом “очолив”. Очолювали, створювали та ініціювали — все це показує, що ви брали на себе ініціативу, а не просто були учасником проєкту».

11. «Відданий»

Покажіть, що ви віддані своїй справі, від початку до кінця. Це слово, каже ДеВолл, робить саме це. «Якщо ви не звертаєте уваги на стиль та вибір слів і думаєте, що вони не мають жодної ваги, ви помиляєтеся. Менеджери можуть оцінити здібності, готовність і навіть ваші лідерські якості на папері», – додає вона.

12. Щоб було просто та приємно читати

Як я казав на початку — рекрутингові агенції вимушені переглядати тисячі резюме. Тож нам знайоме це відчуття, коли вже маєш або приязнь до людини, яка пише добре, або – навпаки.
Читання та перечитування вашого резюме – це лише початок процесу редагування. Кожен з наших експертів оцінив важливість редагування резюме. Ось деякі з їхніх ідей:
«Вибір слів неймовірно важливий. У вашому резюме лише обмежений об’єм, тому кожне окреме слово має значення», — каже О’Салліван. «Зосередьтеся на досягненнях, кількісно оцініть, де це можливо, і адаптуйте свій досвід до вашої цільової роботи. Ефективніше говорити про меншу кількість проектів і обов’язків більш глибоко, ніж перераховувати все, що коли-небудь робили. У цьому плані зосередьтеся на своєму останньому досвіді. Редагуйте з думкою «Чи ця частина інформації безпосередньо допомагає продавати мій досвід для цієї ролі?» Якщо ні, то видаліть».

Підбір пенсоналу…можливо, є деякі речі, що ви не помічаєте, які насправді могли б працювати на вашу користь. Сьогодні ми поговоримо про елементи, які зроблять Ваше резюме ще краще…

Читайте на нашому сайті:

4 ВАЖЛИВІ РЕЧІ, ЯКІ ВІДСУТНІ У ВАШОМУ РЕЗЮМЕ

«Найпростіший спосіб покращити свій вибір слів — це прочитати своє резюме вголос», — радить Коупленд. «Це може виявити багато потенційних проблем, перш ніж хтось інший це побачить. Потім попросіть друга або члена сім’ї, який працює в іншій галузі, прочитати його. Якщо вони вважають ваше резюме заплутаним, подумайте про те, щоб оновити формулювання». Шукайте прості приклади резюме в Інтернеті, щоб допомогти відредагувати своє резюме.

«Справа не лише у використанні правильних слів, а й у тому, щоб виявляти нюанси ваших історій. Потім їх можна поєднувати у спосіб, який буде привабливим для цільового читача. Цим читачем можуть бути рекрутингові агенції, менеджери з найму тощо», — каже Баррет-Поіндекстер. «Ви можете використовувати всі правильні іменники та дієслова, які роблять резюме привабливим (на поверхні). Але без правильних, сфокусованих історій, ваше резюме не створить потрібного впливу на читача».

«Крім стилю та вибору слів, важливо бути стратегічним і лаконічним. Ні в кого немає часу чи енергії, щоб інвестувати в багатосторінкове резюме», — наполягає ДеВолл. «Переконайтеся, що ви висвітлюєте найбільш відповідний і актуальний досвід, необхідний для посади».

За матеріалами www.glassdoor.com

Метки:
IT-рекрутингрезюмерекрутингрекрутингові агенціїрекрутингові агенції Українирекрутингові компанії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp