Створення чудового резюме є невіддільною частиною привернення уваги потенційного роботодавця. Ви, мабуть, вже знаєте стандартні пункти, які слід включити — контактні дані, освіта, досвід роботи та навички. Можливо, ви також прочитали статті про те, яким не повинно бути резюме і знаєте, чого слід уникати. До них належать відсутність персоналізації вашого резюме відповідно до посади, відсутність пояснення прогалин у працевлаштуванні або погане форматування.
Проте, можливо, є деякі речі, що ви не помічаєте, які насправді могли б працювати на вашу користь. Сьогодні ми поговоримо про елементи, які зроблять Ваше резюме ще краще. Підбір персоналу в Україні — це наш основний напрямок роботи й тому через нас щомісяця проходять сотні резюме і, нажаль, 99% з них зроблені погано і потребують суттєвого доопрацювання. Тому ми знову і знову будемо говорити про це.
Головне пам’ятайте — вам не потрібно ідеальне резюме, вам треба, щоб ваше резюме було краще ніж в інших претендентів на посаду.
Референції
Однією з найважливіших речей, які ви можете включити у своє резюме, є ваші рекомендації, які роботодавці можуть використовувати для перевірки інформації, яку ви записали. Роботодавці також можуть зв’язатися з рекомендодавцями, щоб поставити запитання про ваш характер на роботі. Ось чому вам слід вибрати референтів, з якими ви мали професійний досвід роботи. Це можуть бути керівники або ділові партнери, які можуть добре розповісти про ваші якості. Підбір персоналу в Україні завжди рухається трохи позаду загальносвітових трендів, але наявність референцій у резюме входить і в наш “золотий” стандарт.
Рекомендації зазвичай не потрібні на ранніх етапах вашої комунікації з роботодавцем. Але, якщо ви їх додасте, то вам не потрібно витрачати місце на перелік контактних даних кожного. Підійде простий рядок з іменем та посадою і вказати: «Доступно за запитом».
Волонтерська робота
Включення неоплачуваної волонтерської роботи може стати для вас перевагою, якщо робота, яку ви виконували, відповідає цінностям компанії, до якої ви подаєте заявку. Особливо — якщо це неурядова, благодійна або некомерційна організація. Ви також повинні включити волонтерську роботу, якщо досвід має відношення до роботи. Наприклад, ви, можливо, працювали для видання свого коледжу, а зараз претендуєте на роботу у видавництві.
HR News радить описувати волонтерську роботу так, як ви б описували оплачувану роботу. Вони кажуть:
«Не применшуйте своїх досягнень на тій підставі, що це волонтерська робота, яка не оплачується. Натомість покажіть потенційному роботодавцю, як ви вплинули на проєкт організації, використовуючи активні умови».
Також важливо розрізнити, чи може ця волонтерська робота справді підпадати під професійний досвід. Наприклад, ви працювали волонтером у некомерційних організаціях, що працюють у відповідній галузі.
Онлайн курси
Якщо ви відвідували онлайн-курси, які відповідають вакансії, на яку ви претендуєте, то вони повинні бути у вашому резюме. Це особливо вірно, якщо вони забезпечують навчання відповідним і потрібним навичкам у цій галузі. Наприклад, ви можете бути аналітиком даних із сертифікатом курсу Google Data Analytics, який може бути корисним для роботодавців. Зрештою, онлайн-курси у вашому резюме є чудовим способом продемонструвати вашу відданість розвитку. Вони можуть виділити вас з-поміж інших кандидатів.
Обов’язково включайте курси, лише якщо вони актуальні. Якщо ви збираєтеся розмістити його в розділі вашої освіти, то він повинен залишатися нижче вашого найвищого рівня освіти. Коректне та конкретне висвітлення своєї освіти — це ще один стандарт який застосовують усі рекрутингові компанії, що здійснюють підбір персоналу в Україні.
Облікові записи в соціальних мережах або професійні вебсайти
Якщо ви публікуєте професійний контент на своїх сторінках у соціальних мережах, або на власному вебсайті, то потрібно і це включити у своє резюме. Це особливо вірно, якщо ви займаєтеся інтелектуальною творчістю або працюєте у творчій сфері. Адже ви можете поділитися своїм портфоліо в Інтернеті. Це дає менеджерам з найму уявлення не лише про вашу роботу, але й про вашу особистість.
Включайте лише соціальні мережі та вебсайти, які стосуються вашої роботи. За стандартом LinkedIn має бути завжди. Однак такі платформи, як Instagram, Twitter і Facebook, слід опустити, якщо вони містять лише особисті справи.
Пам’ятайте — особисті облікові записи слід підтримувати відповідно до роботи. Business News Daily повідомляє, що 70% роботодавців вважають, що соціальні мережі слід перевіряти під час найму.
Створення вашого резюме містить багато налаштувань і коригувань. Але, якщо у вас є унікальні елементи, які потрібно включити, вони можуть допомогти вам краще виділитися в очах менеджерів з найму. Це допоможе вам максимально використати свій досвід, щоб принести користь вашому резюме.