Якщо розглядати рекрутингові агенції України, то можна відзначити, що можливі помилки в наші часи практично ідентичні тим потенційним помилкам, що мають місце в американських або британських колег. Без сильних комунікаційних навичок рекрутери, особливо технічні, не мають шансів привернути увагу кандидатів. Тож ми вирішили представити вашій увазі матеріал компанії Hired щодо типових помилок, які можуть допускати рекрутери в комунікаціях з кандидатами.
Технологічна індустрія залишається галуззю з високою конкуренцією. Звісно, це робить роботу рекрутерів із залучення найкращих технічних талантів ще складнішою. При цьому спілкування стає ще більш значущим елементом залучення нових кадрів.
Для технічних рекрутерів, що працюють на рекрутингові агенції України, це стосується чого завгодно: від опису роботи до електронної пошти та запитань на співбесіді. З тенденцією до віддаленої роботи рекрутинг все частіше відбувається в Інтернеті, де меседжі справляють перше враження. Немає значення: ви робите «холодний» контакт чи звертаєтесь до кандидатів, «підтягнутої» з вашої ATS. Те, як рекрутери спілкуються, дорівнює тому, як вони продають можливості. Однак надто часто рекрутери не помічають цінності кожного повідомлення. Вони поспішають надсилати листа або надто покладаються на автоматизацію в процесі комунікації. І як тільки кандидати в відмовляються від розмови, їх майже неможливо знову залучити.
Ми склали список того, що вам слід і чого не слід робити під час спілкування з найбільш затребуваними кандидатами.
Ось п’ять помилок, яких слід уникати (і як саме), щоб підвищити рівень відповіді та заповнити конвеєр, яким користуються рекрутингові агенції України, найкращими технічними талантами:
Помилка №1. Використання ексклюзивної мови
Дослідження доводять вплив вибору слів, зокрема з метою просування різноманітності та інклюзії. Специфічна мова сприяє упередженості, особливо в техніці, де певні набори навичок є величезним чинником того, кого наймуть.
Ми рекомендуємо:
Пропустіть фрази «він/вона» та попрацюйте з менеджерами з найму, щоб створити посадові інструкції, які враховують тон, стиль і суть, щоб переконатися, що повідомлення будуть націлені на ширшу аудиторію. У оголошеннях про роботу та рекламу включайте лише те, що потрібно, щоб заохотити більше кандидатів подати заявку. Подивіться не тільки на освітні програми та певні навчальні заклади. Це треба для того, щоб включити більше кваліфікованих кандидатів і зменшити упередженість.
Поради
- Уникайте слів із гендерним кодом
- Зосередьтеся на тому, що «потрібно мати», а не на тому, що «приємно мати»
- Уникайте корпоративного жаргону
Помилка №2. Універсальний підхід
Навіть тоді, коли робота віддалена, це — місце, де люди проводять більшу частину свого часу. Звісно, надійний спосіб відштовхнути кандидатів — ставитися до них як до робочої сили, а не як до цінної особи.
Ми рекомендуємо
Відкиньте електронні листи типу «Привіт, …» на користь чогось більш особистого. Спробуйте додати щось привабливе з їхнього досвіду. Наприклад: «Ваш досвід роботи в компанії X і наставництво ваших поточних прямих підпорядкованих змушує мене подумати, що ви могли б створити нову команду DevOps у компанії Y». Або додайте трохи індивідуальності, щоб допомогти встановити зв’язок. Ось приклад: «Я бачу, ти граєш у диск-гольф, ти коли-небудь грав на полі в A park?»
Це займе більше часу? Так. Чи окупляться додаткові зусилля? Абсолютно. Напевне, рекрутингові агенції України мають це використовувати якнайчастіше.
Поради щодо персоналізації
- Взаємний зв’язок
- Відповідні навички для відкритої посади
- Відповідний час, наприклад, вітання з підвищенням
- Чіткий зв’язок між досвідом і вакансією
Помилка №3. Помилка в деталях
Ефективне охоплення вимагає дізнатися більше про кожного кандидата та використовувати цю інформацію з користю. Наприклад, як вони люблять спілкуватися, коли вони найбільш доступні, як пишеться (і вимовляється!) їх ім’я тощо.
Ми рекомендуємо
Зробіть кожну взаємодію персоналізованою. До речі, рекрутингові агенції України це добре знають, але чи завжди використовують? Надсилайте повідомлення людям, які люблять отримувати повідомлення. Телефонуйте тим, кому комфортніше підняти телефонну слухавку. Зосередьтеся на кандидаті, а не на організації. Це також включає розуміння того, над чим насправді працює кандидат. Звісно, потрібна подвійна перевірка, щоб переконатися, що він відповідає конкретній ролі.
Поради. Постарайтеся уникнути:
- Назв із помилкою
- Невідповідностей відкритої позиції та перерахованих навичок
- Неправильного/нерелевантного посилання на місцеперебування
Помилка №4. Замовчування основних переваг
Обмін повідомленнями дає рекрутерам можливість підкреслити особливості роботи в організації та переваги в прямому та переносному сенсі. Окрім тактичних переваг, як-от компенсація, охорона здоров’я, батьківська допомога та оплачувана відпустка, підкресліть інші. Це — навчання та розвиток, можливість віддаленої роботи, ресурси для працівників, програми визнання … Життя полягає не тільки в оплаті рахунків та комфорті, і кандидати усвідомлюють важливість цього.
Помилка №5. Затримки
Слабким місцем у багатьох сценаріях рекрутування є те, що описується як «чорна діра». Залишаючи провідні технічні таланти «привидами» і змушуючи їх замислюватися, чи не загубили їх у процесі відбору, ви спалюєте мости. Ці кандидати знають собі ціну і не чекають відповіді рекрутерів, перш ніж перейти до наступної можливості. Рекрутингові агенції України часто страждають таким недоліком.
Ми рекомендуємо
Будьте пунктуальними та дайте відповідь менш ніж за 3 робочі дні. Встановіть дієві часові рамки та встановіть очікування з самого початку. Будьте прозорими – дайте їм уявлення про поточну ситуацію та повідомте, коли ви плануєте знову зв’язатися.
Коли справа доходить до найму технічних спеціалістів, кожне повідомлення має значення – від спроби привернути увагу кандидата до запрошення його до взаємодії. Вся річ у тому, щоб забезпечити досвід, який дозволяє відчувати себе особистістю та цінним для організації.
За матеріалами https://hired.com