Підприємства вітають пілотний проект чотириденного тижня

Рубрика:
Рекрутингові агенції
||
Рекрутингові агенції мають знати: чекаємо чотириденку

Усі компанії, які брали участь у пілотному чотириденному робочому тижні в США, Ірландії та Австралії, планують дотримуватися скороченого робочого тижня. Ми розуміємо, що рекрутингові агенції вже замислюються над новою реальністю, коли деякі з їхніх замовників почнуть переходити на чотириденку.

Результати пілотного проєкту з’явилися тоді, коли Велика Британія очікує повних результатів випробування чотириденки. Проводить його ‘4 Day Week Global’. У ньому беруть участь 70 компаній, де працює приблизно 3300 працівників по всій країні. Є інформація, що 100 інших компаній, включаючи Atom Банк і маркетингова компанія Awin, перейшли на чотириденку.

У звітності глобальної пілотної схеми сьогодні взяли участь 30 компаній. Вони повідомили про збільшення доходу за шість місяців. Відбулося зростання на 8% під час випробування та на 38% порівняно відповідним шестимісячним періодом у 2021 році.

Співробітники, які брали участь у проєкті, відчули зменшення кількості прогулів і звільнень. Також зафіксовано зменшення стресу та вигорання. Дослідження також виявило значне зниження тривалості та частоти поїздок.

Загалом 97% працівників хотіли продовжити чотириденний робочий тиждень. У той час 70% сказали, що їхня наступна робота повинна супроводжуватися підвищенням зарплати на 10-50%, щоб спонукати їх повернутися до п’ятиденного графіка.

Цікаво, а як сприйматимуть рекрутингові агенції додаткові флуктуації по заробітних платах?

Чотириденний робочий тиждень

Краудфандингова платформа Kickstarter також під’єдналася до дискусії. Джон Леланд, директор зі стратегії, розповів, який вплив справило випробування на його організацію. Він сказав: «Чотириденний тиждень змінив наш бізнес і наших людей. Персонал більш зосереджений, більш заангажований і більш відданий. Це допомагає нам досягати наших цілей краще, ніж раніше.

Краще утримання співробітників і швидший прийом на роботу також сприяють покращенню бізнес-результатів. Ми досягаємо більшого як організація. Ми даємо людям час почати нові творчі проєкти, відпочити та побути зі своїми сім’ями. Це справжня перемога без тих що програли».

Компанії оцінили випробування дев’ятьма балами з 10.

Ендрю Роуз, директор AKA Case Management теж висловив свою думку. Він сказав, що це було успішно для консалтингової фірми, але скорочення робочих днів не обійшлося без проблем.

Він сказав журналу HR: «Людям інколи було важко адаптуватися. Річ у тім, що ми говоримо про зміну поведінки. Ви змінюєте свою роботу. Деякі люди були дуже чесними, починаючи з того, що вони намагалися втиснути всі свої години в чотири дні. Але потім зрозуміли, що це не те, чого ми хотіли від них. Вони зробили потрібне коригування. Нарешті, вони просто сказали, що це буде революційним для них у майбутньому».

Зрештою, додав Роуз, успіх схеми зводиться до мотивації. Ми вважаємо, що й рекрутингові агенції добре це розуміють.

«З 9 ДО 5» БІЛЬШЕ НЕ ПРАЦЮЄ«…згідно зі звітом Adobe, 73% представників міленіалів змінили б роботу, щоб краще контролювати свій графік»

Читайте нашу публікацію як продовження цієї теми

«З 9 ДО 5» БІЛЬШЕ НЕ ПРАЦЮЄ

Роуз сказав: «Це залежить від ставлення людей. Якщо вони хочуть, щоб це працювало, вони можуть зробити так, щоб це працювало. Це справді зводиться до ставлення людей в організації. Багато в чому залежить від лідерів, тому що саме вони мають моделювати поведінку для всіх інших».

Метки:
IT-рекрутингпідбір персоналурекрутингрекрутингові агенціїробочий час