ЗАРПЛАТИ В IT-СФЕРІ В США: 2021 ТА ТРЕНДИ НА 2022 РІК – ЗАВЕРШЕННЯ

Підбір IT персоналу з орієнтацією на зарплати у IT-сфері в США

Ми сьогодні завершуємо розглядати огляд зарплат від Інтернет-ресурс Dice. Буде цікаво.

Розкажемо чи задоволені фахівці своєю зарплатою, як вони намагаються її збільшити та які пільги зараз найбільш затребувані. Ця інформація допоможе більш ефективно організувати підбір IT персоналу у вашу компанію, а також буде корисна для утримання і заохочення розробників, які вже працюють.

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ: ЗАРПЛАТИ У IT- СФЕРІ В СШАЧитайте першу частину цього огляду зарплат за посиланням:

ЗАРПЛАТИ В IT-СФЕРІ В США: 2021 ТА ТРЕНДИ НА 2022 РІК
Задоволення зарплатою

За підсумками 2021 року відбулися немалі зміни в задоволенні заробітною платою з боку технічних спеціалістів у сфері IT в США. Кількість спеціалістів, які повідомили, що вони або дуже задоволені, або дещо задоволені своєю зарплатою, зросла з 21,5% у 2020 році до 29% у 2021 році, а відсоток тих, хто не повідомив ані про задоволення, ані про незадоволення, зріс з 14,4% у 2020 році до 22,8% у 2021 році. Відсоток технологів у сфері IT, які повідомляють про невдоволення своєю зарплатою, знизилися з майже третини респондентів (30%) у 2020 році до 10,2% у 2021 році. Цей факт, мабуть, вартий уваги тих, хто здійснює підбір IT персоналу.

Тим часом настрої технологів щодо недооплати залишалися стабільними порівняно з 2020 роком. Відсоток тих технічних спеціалістів, які вважали, що їм недостатньо платять, зросли майже на 2% у період з 2020 по 2021 рік, а відсоток тих, хто вважав, що їм платять справедливу зарплату, зменшилися менше ніж на 1%.

Задоволенність зарплатами

Протягом 2021 року багато говорили про «Велику відставку», коли мільйони працівників вирішили вийти за двері своїх фірм в пошуках кращих можливостей. Технічні спеціалісти у сфері IT не застраховані від цього імпульсу — і якщо не буде інших важелів, незадоволеність їхньою зарплатою, ймовірно, стане вирішальним фактором, який виштовхне їх за двері та в обійми іншої організації. Для компаній це посилить тиск на те, щоб розробники отримували справедливу винагороду на додаток до того, щоб вони були по-справжньому щасливі на своїй роботі, і мали всі переваги та пільги (наприклад, гнучкий графік) які для них важливі.

В першу чергу про це треба пам’ятати компаніям, що здійснюють підбір IT персоналу. Треба ловити момент, коли розробник вже дійшов до певного рівня невдоволення, але до того як його керівництво або HR компанії змогли на це зреагувати.

Зміна зарплати

Після року скорочення та призупинення проектів (а в багатьох випадках — просто виживання) багато організацій підійшли до 2021 року з достатнім рівнем оптимізму. Оскільки підприємства відновилися, а клієнти повернулися, зростання бюджетів дозволило менеджерам запропонувати більше підвищення зарплат, ніж під час пандемії 2020 року.

У 2021 році 61% технічних спеціалістів у сфері IT повідомили про підвищення заробітної плати, у порівнянні з 52% у 2020 році. Тим часом відсоток тих, хто повідомляв про зниження зарплати, впав до 10% з 13% у 2020 році (і приблизно на рівні 9% у 2019 році). 29% розробників не помітили жодних змін у своїй заробітній платі у 2021 році (з 35% у 2020 році).

Що призвело до активізації зростання зарплат цього року?

Кращі досягнення, зміна роботодавців та внутрішні підвищення/нові ролі знову стали основними причинами. Протягом останніх трьох років основні причини підвищення зарплат залишалися незмінними, натякаючи на те, що розробники всюди показують стабільно чудові результати. Ми можемо очікувати, що у 2022 році буде спостерігатися ще більша активність в оцінці заслуг, оскільки організації намагаються використовувати компенсацію як важіль для збільшення утримання розробників. Підвищення з декларуванням у якості тригера зростання вартості життя та підвищення в масштабах компанії залишалося порівняно низьким. Цю тенденцію також слід взяти до уваги компаніям, що проводять підбір IT персоналу.

Для 10% розробників, які зазнали зниження зарплати цього року, основною причиною зниження стала зміна роботодавців (27% проти 25% у 2020 році). Оскільки організації почали відновлюватися після найгіршої пандемії, скорочення заробітної плати, передбачене компаніями, скоротилося з 11% у 2020 році до 5% у 2021 році. Ми також бачили зменшення кількості звільнень як причину зниження зарплати з 18% до 15%. Це свідчить про те, що економіка продовжує розвиватися, і така ситуація, сподіваємося, триватиме ще деякий час.

Переговори з підвищення ЗП

Розробники мають чотири основні можливості домовитися про вищу винагороду:

  • коли вони влаштовуються на нову роботу в нову компанію (тобто – той самий IT рекрутинг також фактично стимулює до зростання зарплат)
  • коли вони приймають нову роботу в поточній компанії
  • під час перевірки на рівень компетентності
  • коригування вартості життя.

Ми запитали у розробників, чи опинилися вони в будь-якій із цих ситуацій у 2021 році, і якщо так, то чи домовлялися вони про свою зарплату. Результати не відрізнялися від тенденцій, які ми спостерігали в попередні роки.

З опитаних розробників 48% домовлялися про свою зарплату за нову роботу в новій компанії, 30% домовилися про свою зарплату за нову роботу у своїй нинішній компанії, а 26% домовилися про підвищення зарплати під час планового перегляду зарплати на поточній роботі.

Для багатьох розробників 2020 рік був важким, щоб бути впевненим у переговорах про вищу заробітну плату, завдяки економії та скороченню, що насувалося. Багато розробників, ймовірно, відчували вдячність за те, що взагалі мають роботу. Але в міру того, як у 2021 році бізнес знову пожвавився, спеціалістам стало легше вести переговори про підвищення заробітної плати, яке відображало їх цінність для організації. Оскільки роботодавці прагнуть отримати розробників з потрібними навичками та досвідом, можливості для переговорів та підвищення зарплат, ймовірно, збережуться й у майбутньому.

Тобто компанії, що провадять підбір IT персоналу, протягом 2022 року також будуть змушені будувати IT рекрутинг на концепції використання зарплатного важеля як одного з головних козирів при мотивуванні персоналу, що замислюється про перехід в іншу IT компанію.

Які пільги/бонуси важливі

Хоча традиційні пільги, такі як медичне страхування та оплачуваний відгул, залишаються найважливішими для технарів у сфері IT, є деякі нові бонуси, яких вони хочуть, але багато роботодавців не пропонують. Ці «нові» пільги включають опції догляду за дітьми/літніми особами та стипендії на роботу з дому.

Стипендії на роботу з дому — це фіксована сума грошей, що виплачується працівникові на додаток до його основної зарплати, яка спрямована на покриття додаткових витрат, пов’язаних із роботою вдома.

Медичне страхування та оплачувані дні відпустки залишалися найважливішими перевагами для розробників у 2021 році, і багато роботодавців вже пропонують їх. 85% розробників вказали медичне страхування як важливу перевагу при оцінці роботодавців, а 83% працюючих сказали, що отримали його. Страхування зубів і зору також мало невеликий розрив між тим, що хотіли працівники, і пропонували більшість роботодавців.

Пільги та бенефіти

Однак у 2021 році варіанти догляду за дітьми та літніми людьми мали набагато значніший розрив: 27% розробників назвали це важливою перевагою, але лише 10% вказали, що отримують таку допомогу зараз. Що стоїть за цим? Зростаюча кількість розробників увійшла в «сендвіч-покоління», доглядаючи як за маленькими дітьми, так і за їхніми старіючими батьками. Для цих працівників, як правило, віком 35-54 (і зазвичай жінки), допомога по догляду за дітьми та літніми може підвищити продуктивність і зменшити стрес. Такі види допомоги також говорять про розуміння роботодавцями нашої мінливої культури та вимог, з якими стикаються багато співробітників за межами робочих обов’язків, багато з яких були висвітлені проблемами, притаманними віртуальній роботі, викликаними пандемією.

Сендвіч-покоління названо так, тому що вони фактично «заткнуті» між зобов’язанням піклуватися про своїх старих батьків — які можуть захворіти, не можуть виконувати різні завдання або потребують фінансової підтримки — і дітьми, які потребують фінансової, фізична та емоційна підтримка.

Можливості для роботодавців дають ті вигоди з найбільшим розривом у виплатах — навчання та освіта (розрив у виплатах 25%), стипендії для роботи (у себе) вдома (24%) та програми акцій (23%). Зі збільшенням кількості віддалених і змішаних робочих середовищ після пандемії розробники виявляють зацікавленість у стипендії, яка допоможе їм покрити вартість обладнання та витратних матеріалів, необхідних для роботи вдома. Цікаво – ще пару років тому хтось зі спеціалістів, що проводять підбір IT-персоналу, сприймали всерйоз такі варіанти пільг?

Багато великих технологічних компаній почали видавати стипендії на роботу з дому у 2020 році (якщо вони ще не пропонували їх). Facebook, Twitter і Google пропонують працівникам, які постійно працюють вдома, винагороду в розмірі 1000 доларів США; інші технологічні бренди, як-от Basecamp, видають стипендії на певні витрати, такі як щомісячна надбавка за фітнес або стипендія для спільної роботи. Очевидно, що стипендії та надбавки будуть відрізнятися залежно від компанії, але вони швидко стають модною перевагою технологічної галузі.

Навчання та освіта постійно були сферою, де бажання та потреби розробників не узгоджуються з пропозиціями роботодавця, і це те, на що слід звернути увагу, коли ви шукаєте свою наступну роль. Зокрема, слідкуйте за організаціями, які зосереджені на тому, щоб бути найкращим місцем для роботи (культура, гнучкість, цінності), а також найкращим місцем для навчання (час, структура, гроші та підтримка професійного розвитку). Це організації, які з часом інвестують у вас і ваше зростання.

Отже, компаніям, що здійснюють підбір IT персоналу самостійно, однозначно треба враховувати нові методи зацікавлення персоналу при формуванні відповідних пропозицій.

За матеріалами https://www.dice.com

Метки:
бонусизарплатаогляд зарплатпідбір IT персоналупільгироботодавцірозробники

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp