ЗАРПЛАТИ В IT-СФЕРІ В США: 2021 та тренди на 2022 рік

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ: ЗАРПЛАТИ У IT- СФЕРІ В США

Інтернет-ресурс Dice опублікував черговий звіт про технічні зарплати у сфері IT в США. Інформація стосується не тільки безпосередньо динаміки зарплат, але й всієї екосистеми, включаючи підбір IT персоналу.

Середня технічна зарплата тепер шестизначна

У той час як COVID-19 викликав економічну невизначеність у США, вимушена оцифровка, масовий перехід до віртуальної роботи та посилення проблем безпеки, викликані пандемією, лише посилили нагальну потребу в технічних талантах усіх видів, тож IT рекрутинг відреагував відповідно. І як результат — організації майже в кожній галузі та вертикалі були готові платити більше.

Огляд

Останні два роки були періодом величезної невизначеності для організацій по всій країні. Під час пандемії COVID-19 роботодавцям у всьому світі довелося переорієнтуватися на повністю віддалений офіс. Протягом 2021 року їм доводилося вирішувати, чи повертати співробітників до офісу — і чи перепроектувати офіс для нової ери «гібридної» роботи (при якій команди все ще працюватимуть вдома кілька днів на тиждень).

Попри цю невизначеність, попит на всі види товарів і послуг зріс, що спонукає організації наймати більше співробітників, включаючи технологів, які роблять все: від створення нових додатків для споживачів до захисту технологічних стеків від кібер-вторгнення, а IT рекрутинг адекватно реагував на ці тренди. Безробіття в IT сфері залишалося низьким протягом 2021 року, впавши до 2,1% до жовтня. Поширений голод на таланти призвів до того, що середня зарплата технолога зросла на 6,9% у період з 2020 по 2021 рік, досягнувши 104 566 доларів. Це найвища зарплата, коли-небудь зафіксована у звіті Dice Salary Report, і позитивний знак для розробників з точки зору поточної та потенційно майбутньої цінності їхніх навичок та досвіду, та одночасно є сигналом про збільшення активності в компаніях, що здійснюють підбір IT персоналу.

ЗАРПЛАТИ У IT- СФЕРІ В США: Регіони
Технічні центри

Добре зарекомендували себе технологічні центри, такі як Сіетл і Силіконова долина, так і перспективні міста, такі як Остін і Атланта. В цих містах за останній рік відчули значне зростання зарплат технологів.

Коли почалася пандемія, деякі експерти та аналітики вважали, що традиційні центри, такі як Силіконова долина, можуть зникнути, оскільки технологи прийняли віддалену роботу і переїхали в місця з дешевшою вартістю життя. Однак такі прогнози не врахували всіх факторів, які продовжують робити значні технологічні центри привабливими:

  • легкий доступ до університетів та венчурного фінансування
  • добре налагоджена соціальна сфера
  • існуюча саме тут широка база компаній, які шукають таланти.
  • компанії, що працюють у цих регіонах, майже завжди можуть дозволити собі платити більше, ніж менші конкуренти.

У період з 2020 по 2021 роки зарплати значно зросли в Сіетлі (збільшення на 11,2%) і Силіконовій долині (5,0%), а також трохи в Нью-Йорку (1,1%) і Бостоні (3,5%), що свідчить про продовження попиту в цих закладах. Великі технологічні компанії, як-от Google, взяли на себе вкладення мільярдів доларів в офісну інфраструктуру у деяких із цих місць, і їм потрібен талант, щоб його заповнити.

Серед перспективних технологічних центрів розробники в Атланті відчули значне підвищення заробітної плати (на 13,9% у порівнянні з минулим роком), а також у Майамі (11,4%), Філадельфії (10,6%) і Детройті (10,3%). Попит на технології та вищі зарплати не виникають у вакуумі; всі ці менші центри мають добре налагоджені ділові та академічні спільноти, що викликає потребу в фахівцях з усіма видами навичок та залучає значні ресурси на підбір IT персоналу. Оскільки рівень технологічного безробіття є надзвичайно низьким по всій країні, організації у всьому світі готові платити більше за таланти з правильною комбінацією навичок та досвіду.

Схожа ситуація і з містами. Всупереч поширеним прогнозам про те, що пандемія спричинить масову міграцію, у Каліфорнії (6,3%), Нью-Йорку (1,3%) і Вашингтоні (12,2%) продовжували спостерігатися підвищення зарплат, що свідчить про сильний місцевий попит та IT рекрутинг. У штаті Джорджія, де швидко розвивається технологічний центр Атланта, зарплати зросли на 12,1% у порівнянні з минулим роком. І слідкуйте за Техасом (5,1%), який робить усе можливе, щоб залучити каліфорнійські компанії та технологів поєднанням низьких податків та розумної вартості життя. За останні кілька кварталів такі технологічні гіганти, як Oracle і Tesla, створили нові штаб-квартири в штаті.

Професії

У яких професіях заробітна плата зросла найбільше за 2021 рік?

Заробітна плата адміністраторів баз даних зросла на 12,4%, що не дивує, враховуючи, наскільки організації залежать від баз даних, щоб виконувати все, від точки продажу (POS) до проектів із науки про дані. Величезна потреба зберігати, очищати й аналізувати дані всіх типів спонукатиме підприємства постійно оновлювати свої найважливіші бази даних.

Побудова бізнесу часто вимагає еквівалентних інвестицій у внутрішні процеси, включаючи технологічний стек. Це призводить до збільшення зусиль, направлених на підбір IT персоналу серед інженерів технічної підтримки (зарплата зросла на 12,4% у порівнянні з минулим роком, до 77 169 доларів США), яким доручено стежити за безперервною роботою програмних та апаратних систем. Аналогічно, заробітна плата системних адміністраторів (6,2%) і системних архітекторів (5,1%) значно зросла в порівнянні з минулим роком, оскільки організації та IT рекрутинг шукали розробників, здатних структурувати, підтримувати та масштабувати технологічні стеки в різноманітних середовищах. Оскільки все більше організацій переходить у хмару, складність технологічного стека буде тільки зростати, що вимагатиме від фахівців розвивати ще більш спеціалізовані знання, щоб виконувати свою роботу.

Інші посади, які зосереджуються на створенні веб-продуктів компанії, зокрема розробник програмного забезпечення (8%) і дизайнер UI/UX (10,1%), також відчули значне зростання. Але деякі високоспеціалізовані, затребувані професії дещо знизилися. Наприклад, зарплата аналітика з кібербезпеки впала на 0,8% до 102 253 доларів, тоді як середній дохід data engineer впав на 1,1% до 117 295 доларів. Інші «гарячі» ролі фахівців залишалися на рівні, попри актуальне бажання роботодавців здійснити підбір IT персоналу для цих посад, зокрема data scientist (зріс лише на 0,6%, до 120 650 доларів).

Підбір IT персоналу: аналітика зарплат у США

ЧИТАЙТЕ нашу публікацію про те, як IT-гіганти залучають таланти

ПОДБОР IT ПЕРСОНАЛА: 7 ГЛАВНЫХ ПРОБЛЕМ, С КОТОРЫМИ СТАЛКИВАЮТСЯ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ ГИГАНТЫ

На сьогодні ми зупинимось у розгляді звіту про зарплати у США, який зробив ресурс Dice. Матеріал цікавий та змістовний. Продовжимо і закінчимо у наступній публікації.

За матеріалами https://www.dice.com/

Метки:
огляд зарплатпідбір IT персоналусшаталант

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp