Як стати ІТ-рекрутером?

Рекрутинг IT спеціалістів скрізь LinkedIn Search

Знайти приховане і дістатися тих, кого ніхто не може знайти. Використовуючи при цьому просто слова та знаки. Це звучить як кібер-пригода з квестами та непередбачуваним результатом. Ось чим ми тут займаємось. А ви думали ми просто здійснюємо рекрутинг IT спеціалістів?

Минулого разу ми ознайомились з основами створення пошукових запитів із використанням логічних операторів.

Читайте це у нашій попередній статті по цій темі:

РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ БЕЗ ЦЬОГО НЕ МОЖЛИВИЙ

Я впевнений, що у вас вже була можливість випробувати свої нові надздібності, знайти відмінних кандидатів і привітати себе з тим, що ви стали чемпіонами з найму. Але що за метушня? Прийом на роботу — це дрібниця!

Зміст:
  1. Що таке LinkedIn Dark Matter
  2. Альтернативні терміни
  3. Фільтри LinkedIn
  4. Розташування
LinkedIn Dark Matter

Припустимо, ми шукаємо Java-розробника. У нас є вимоги, і ми завантажуємо:

java AND spring AND kubernetes AND aws

Розташування: Україна

Чудово! Близько 900 профілів.

«Закрию процес за тиждень», — думали п’ять тисяч рекрутерів, які шукають Java-розробника з Варшави. Проблема з доступними профілями полягає в тому, що… ну, будь-хто може легко їх знайти. Якщо шукати таким очевидним іншим способом — вводячи фрази, які природним чином спадають на думку під час читання вимог до посади, — можна припустити, що й інші рекрутери роблять те саме. Зрештою, ми всі надсилатимемо пропозиції одним і тим же кандидатам і будемо так само засмучені їх мовчанням, як і кількістю повідомлень, що досягають їхньої поштової скриньки.

Отже, ми припускаємо, що більшість людей шукатимуть з одними й тими самими ключовими фразами — і в цьому нічого поганого! Цей спосіб працює. Однак важливо не помилитися в тому, що результати пошуку, є вичерпними. І що ми охоплюємо усі доступні нам профілі.

Ніщо не могло бути більш неправильним. LinkedIn стверджує, що ми можемо вибирати з більш ніж 850 мільйонів людей!

Тож куди ми йдемо? Що таке LinkedIn Dark Matter?

Гаразд — до справи й про «таємні знання»: кожен пошук знаходить певні результати та приховує певні результати. Своєю чергою сам LinkedIn приховує безліч результатів.

Пані та панове, представляю вам концепцію LinkedIn Dark Matter, розроблену Гленом Кеті в його блозі Boolean Black Belt. Завдяки цьому ми можемо знайти профілі, які не відображаються у «очевидних» результатах пошуку.

А якщо не з’являються – то інші їм не флудять повідомленнями, бо вони не досить популярні. Таким чином, у нас є шанс досягти неочевидних профілів із нашою фантастичною пропозицією про роботу!

Однак не будемо так швидко радіти, бо Dark Matter є Dark не просто так. Щоб дістатися цих прихованих профілів, нам потрібно трохи творчості. Ми обговоримо кілька прикладів для цього

Рекрутинг IT спеціалістів скрізь LinkedIn Search
Альтернативні терміни

Давайте попрацюємо над прикладом вище. Частина із знайдених профілів може бути людьми з посадами, не пов’язаними безпосередньо з написанням коду (а ми шукаємо розробника). Щоб впоратися з цим, ми можемо вказати ім’я шуканої позиції. Цей крок ризикований, тому що відповідно до вивченого нами принципу кожен пошук буде повертати певний пул профілів, що збігаються, і приховувати певний пул збігаються профілів. Наше завдання – використовувати ці знання свідомо. Давайте пограємо з назвами позицій:

developer OR “software developer” OR programmer OR engineer

У перших результатах пошуку я помітив, що було кілька осіб із назвами посад іспанською мовою. Не дивно, що це друга за поширеністю мова у світі! Якщо ми створюємо міжнародну команду, варто використовувати терміни іншими мовами. Не бійтеся додавати в рядок Programmist або Projector.

Відфільтруйте LinkedIn

Внутрішня пошукова система LI у версії Recruiter пропонує низку фільтрів, які ми можемо використовувати під час пошуку. Найкраща порада тут – тест!

Замість того, щоб вводити назви посад рядком, введіть їх у розділі Посади. Спробуйте заповнити розділ «Навички». Перевірте, які компанії на ринку спеціалізуються на технології, яку ви шукаєте, та вкажіть їх у розділі Компанії. Ви навчалися в університеті міста Дніпро? Спільний університет це потенційний спосіб поговорити з кандидатом.

Просто пам’ятайте дві речі:

По-перше, постарайтеся не збожеволіти. Якщо ви заповните велику кількість дуже точних пошукових фільтрів, є велика ймовірність, що ви нічого не знайдете (ви надто звузите критерії):

По-друге, я повторююсь, але: кожен пошук буде повертати певний пул профілів, що збігаються, і приховувати певний пул збігаються профілів. Фільтри, швидше за все, повернуть точніше заповнені профілі. Якщо ви шукаєте з фільтром Навички, і хтось перераховує свої навички в розділі “Про мене”, ви їх не знайдете.

Якщо ви використовуєте фільтр «Роки досвіду», ви автоматично видаляєте зі своїх результатів усіх, хто не має стажу роботи (наприклад, тільки посади). Також пам’ятайте, що фільтр «Роки досвіду» враховує їх усі роки досвіду, тому якщо ми шукаємо програміста з 10-річним досвідом, ми можемо зустріти молодшого бекенд-розробника, який рік тому змінив свою галузь після 10 років роботи пекарем.

Іноді алгоритми LI загадковіші, ніж ви думаєте. Наприклад, фільтр «Роки досвіду» дає можливість шукати людей зі стажем від 0 до 30+ років. Але він любить ховати людей… із більш ніж 30-річним стажем! Наприклад, ключове слово java повертає понад 11 мільйонів результатів, але коли ми вказуємо роки досвіду від 0 до 30+, ми отримуємо 10 мільйонів. Нам не вистачає мільйона людей!

5 ТИПОВИХ ПОМИЛОК У РЕКРУТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЯХНемає значення: ви робите «холодний» контакт чи звертаєтесь до кандидатів, «підтягнутої» з вашої ATS. Те, як рекрутери спілкуються, дорівнює тому, як вони продають можливості.

Читайте нашу публікацію:

5 ТИПОВИХ ПОМИЛОК У РЕКРУТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЯХ

Розташування 

Це один із моїх улюблених пошукових фільтрів, який дає вам велику потужність при пошуку Dark Matter. У пошуку часто обмежую пул, обираючи місто чи провінцію. Це найочевидніше рішення. Але багато хто не вказує точне місце проживання, а вказую лише країну. Ми можемо переглядати профілі, вказавши як місце розташування Україну, але, якщо наш рядок не дуже вузький і конкретний, буде надто багато результатів, щоб охопити всіх. Ми можемо використовувати способи обмеження результатів, наприклад, вказавши лише назви областей.

І якщо ми зараз хочемо знайти людей, які не вказали своє місце розташування точніше за Україну, ми можемо виключити всі області.

Це лише кілька ідей про те, як дістатися до Dark Matter на LinkedIn. Творчість та експерименти – ключ до успіху, якщо ви вже ризикнули зануритися у рекрутинг IT спеціалістів.

Метки:
Boolean Searchпідбір IT персоналупідбір персоналупідбір персоналу в Українірекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp