Рекрутинг IT спеціалістів без цього не можливий

Рекрутинг IT спеціалістів без цього не можливий
Без чого не стати рекрутером в ІТ-сфері

Незалежно від того, тільки починаєте ви свою пригоду з рекрутингом або вже добре знаєте як треба будувати рекрутинг IT спеціалістів, наша таблетка може виявитися вам корисною.

Що таке Булевий пошук (Boolean Search)?

Концепція пов’язана з роботами британського математика Джорджа Буля, який розробив булеву алгебру, тип алгебраїчної структури, в якій змінні набувають лише значення «істина» («T») або «брехня» («F») у формальній логіці або «1» та «0» у цифрових системах. Якщо ви, як і я, в основному зафарбовували сітки в блокноті з математики, ви можете не знати, що тільки що прочитали. Не має значення!

Простіше кажучи, це такі маніпуляції із ключовими словами, які дають нам (правда) чи не дають нам (брехня) кандидатів нашої мрії. Однак, перш ніж ми відкриємо шампанське, варто познайомитися з основними логічними операторами (знову ж таки, з цією математичною номенклатурою), які дозволять нам створити найбільш підходящий для нас пошуковий «інструмент», тобто. запит/рядок.

Джордж Буль (1815-1864 рр.). Англійський математик і філософ, співзасновник математичної логіки.

Наш приятель Буль згадав три з них, але ми майстри логіки, тому використовуємо п’ять:

  1. OR
  2. AND
  3. NOT
  4. (  )
  5. » «

Обговоримо їх на прикладах з урахуванням двох найбільш популярних джерел, через які відбувається рекрутинг IT спеціалістів: LinkedIn та Google.

ПОРАДА: інструменти пошуку будуть розглядати лише слова, написані ЗАГАЛЬНИМИ ЛІТЕРАМИ, як оператори. Це важливо! Інакше вони ставитимуться до них як до пустих слів.

Оператор OR

Отже, логічною мовою: альтернатива. Візьмемо приклад: ми шукаємо спеціаліста з безпеки інформаційних систем. Вимоги включають знання кандидатом однієї з наступних мов: JavaScript або Python. Оператор OR – це наше «або». Ми шукаємо спеціаліста з безпеки з JavaScript OR (або) спеціаліста з безпеки з Python. На практиці напишемо так:

javascript OR python

Таким чином, ми розширюємо результати пошуку. Використовуючи оператор OR, ми гарантуємо, що він покаже нам усі результати, що містять або javascript, або python.

Як це працює на практиці у пошуковій системі LinkedIn і як у Google?

LinkedIn: оператор OR працює при пошуку з використанням внутрішньої пошукової системи LinkedIn. Варто пам’ятати, що LI шукатиме буквальні фрази, тобто. у результатах відображатиметься саме те, що ми запровадили.

Google: оператор OR також працює у пошуку Google. Цікаво, що це не завжди найкращий вибір. Google непогано справляється з синонімами та словозміною частинами мови та відмінків, але тільки якщо ми набираємо слово окремо, без операторів. Якщо ми використовуємо оператор OR перед ним, Google покаже нам лише ті результати, які включають це слово у його буквальне формулювання. Замість OR ми можемо використовувати |

JavaScript | python

Оператор AND

Для шанувальників логіки та математики: The Conjunction. Приклад: ми шукаємо спеціаліста з безпеки інформаційних систем. Але рекомендації суворіші, ніж раніше: цього разу нам потрібен хтось, хто знає і JavaScript, і Python. Нам потрібно включити це до наших пошуків:

javascript AND python

Так ми звужуємо результати пошуку. Пошукова система видасть тільки ті результати, які містять обидві ключові фрази: і javascript, і python. Не один із них, а обидва. Рекрутинг IT спеціалістів це не тільки про максимальне охоплення, але про чітке фокусування

LinkedIn: оператор AND працює у внутрішній пошуковій системі.

Google: оператор AND абсолютно марний. Google приділяє більше уваги мінімалізму, ніж Хемінгуей, в описах персонажів і підтримує використання звичайного пропуску замість AND. Отже, наше логічне значення для Google буде виглядати так:

javascript python

NOT-оператор

Це заперечення. Приклад: ми шукаємо спеціаліста з безпеки інформаційних систем (де ти, хлопче?!). Ми вже перерили десятки кандидатів, але це ще не те. Початки з’являються DevOps. Отже, ми можемо написати це так:

security NOT devops

Таким чином ми виключимо з наших результатів всі ті, що містять словосполучення «devops».

LinkedIn: Оператор NOT відмінно працює в LinkedIn, і ним цікаво користуватися. Варто зазначити, що LI включатиме результати як поточні, так і попередні позиції. Хто шукав спеціаліста з безпеки систем, той знає, що усунення DevOps як попередньої позиції може здатися бравадою, але хто не ризикує, той не п’є шампанського (і ми знаємо, що йдемо до цього). Не все можна купити, але про все інше подбають фільтри LI (але про це іншим разом).

Google: NOT працює в Google, хоч і не так просто. Але не хвилюйтесь! Як і всі законодавці моди, що поважають себе, Google теж вирішив винайти велосипед і встановив знак «-» як альтернативу NOT. Важливо, що ми не ставимо прогалину між «-» і фразою, що виключається. Таким чином, наш пошук у Google буде виглядати так:

security -devops

Дужки (  )

Світ без дужок (або вигуків) був би порожній (порожній), як барабан (або мій живіт в обідню перерву). Однак не забуватимемо, що ми працюємо в галузі логіки, тому нам потрібно думати про дужки у більш математичному контексті. Приклад: наш фахівець з ІТ-безпеки зі знанням JavaScript або Python, який не є DevOps. У математиці дужки говорять нам, яку дію ми маємо виконати першим. Ми можемо застосувати це міркування до логічних пошуків. Таким чином, ми повинні написати наш пошук так:

NOT devops AND (javascript OR python) AND security

Кого ми шукаємо насправді? Фахівець з безпеки, який знає JavaScript або Python, але не DevOps.

Чому ці дужки?

Елементи, перелічені у дужках, розглядатимуться пошуковою системою як свого роду незалежний запит у межах цього пошуку. Замість того, щоб перераховувати окремі логічні значення для всіх альтернативних технологій (або назв посад, чи ще чогось, що нам потрібно використовувати), ми укладаємо їх у загальні дужки.

LinkedIn: чудово працює зі дужками.

Google: як зазначено вище

Лапки » «

У разі ми використовуємо їх у вихідної, приємної формі, тобто. трактуючи фразу як єдине ціле.

Але розгляньмо ситуацію трохи ближче до нас як приклад. Ми шукаємо Java-розробника. Ми хочемо, щоб це була людина, яка вже працювала Java Developer, а не просто стикалася з Java на роботі. Ми можемо використовувати лапки, щоб повідомити пошукову систему, що нас цікавлять лише результати, що містять ці дві фрази поруч:

«java developer»

Пошукова система видасть нам результати, що містять слова java і розробник точно поруч один з одним. Розставлені в тексті не довільно – лише поряд один з одним.

ПОРАДА: не забудьте переконатися, що ви використовуєте лапки у вигляді верхніх дефісів.

LinkedIn: лапки будуть добре працювати при пошуку в LI.

Google: тут також працює. Пам’ятайте, що ви можете використовувати це для пошуку дослівних фраз, які хтось міг написати на форумі, наприклад: «Я працюю Java developer вже 5 років».

Рекрутингові агенції України: питання скринінгуЧитайте про наступний крок якщо ви почали рекрутинг IT спеціалістів:

…Опитування Criteria Corp показало, що до 78% резюме містять оманливі твердження. При цьому 46% (!) містять справжню брехню.

СКРИНІНГ КАНДИДАТІВ: ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ РЕКРУТЕРІВ

Інші приклади Boolean Search:

Візьмемо приклад: ми шукаємо початківця Java-розробника. Він може мати або мати комерційного досвіду. У першому рефлексі вводимо в пошуковій системі:

java AND developer

Ми отримаємо результати, що містять фрази java і developer. Більшість із них, ймовірно, будуть «розробниками Java». Але як щодо всіх тих розробників-початківців, які ще не працювали як типові люди Java?

LinkedIn змушує нас використовувати творчі рішення та шукати альтернативи. Ми можемо шукати, наприклад:

(developer OR developing OR programmer OR programming) AND java

Це відкриває нові результати. Наприклад, кандидат, який зараз працює як «розробник програмного забезпечення» у широкому розумінні, але в його профілі є інформація: «під час стажування я займався програмуванням на Java і хочу розвиватися в цьому напрямі».

Властивість пошукової системи Google у тому, що вона містить безліч варіантів однієї й тієї ж слова, тобто. ввівши «developer», вона видасть як результати зі словом «розробник», так і, наприклад, «розробка».

А тепер завдання для вас!

Чи можете ви вказати, кого я шукаю?

(«software developer» OR «software engineer») AND (javascript OR python) AND (aws OR azure) NOT java

Чекаю на ваші відповіді в коментарях.

Метки:
Boolean Searchпідбір IT персоналупідбір персоналупідбір персоналу в Українірекрутинг IT спеціалістів