Як покращити співпрацю між рекрутером та Hiring Manager?

Рубрика:
Підбір персоналу
||
Підбір персоналу: рекрутер vs. Hiring Manager

Буває, що для рекрутера (особливо на початку своєї професійної пригоди з підбором персоналу) Hiring Manager – це таємниця, і не знаєш, як з ним порозумітися.

Звичайно, так бути не повинно, співпраця між рекрутером та менеджером за найму може бути приємною. Однак для цього потрібна добра воля з обох сторін та взаєморозуміння. Як цього досягти?

Пропоную 3 практичні історії з життя.

Почнемо з того, що Hiring Manager може мати як рекрутерський бекграунд, так і вузькотехнічний бекграунд (без поняття рекрутменту) – але це не має великого значення. З усіма варто спробувати налагодити партнерські відносини, а іноді навіть приятельські.

Ось 3 поради, як це зробити:

Зміст
  1. Добре підготуйтеся до роботи, але не забувайте ставити запитання. Багато питань!
  2. Перекладаємо, перекладаємо, перекладаємо
  3. Будьте консультантом з талантів
  1. Добре підготуйтеся до роботи, але не забувайте ставити запитання. Багато питань!

Звичайно, перед першою зустріччю з менеджером за наймом ви повинні вивчити як компанію, в яку ви набираєте, так і специфіку посади. Це є основи. Однак не забудьте перевірити профіль менеджера по найму на LinkedIn. Подивіться, як довго він працює в даній компанії й чи буде у нього достатньо знань, щоб надати вам всю важливу інформацію про організацію, яку ви надасте кандидату. Можливо, вам доведеться запитати когось ще у компанії про деякі речі. Також перевірте, в яких організаціях раніше працював менеджер по найму. Це підготовча частина.

Тоді настав час запитань! Пам’ятайте: безглуздих питань не буває, навіть якщо вам здається, що щось надто очевидне. Краще розпитати про кожну деталь, а потім мати можливість подати кандидату повнішу картину всієї організації.

Історія рекрутера (1)

Перед першою зустріччю з одним із менеджерів за наймом я перевірив його біографію в LinkedIn. Це було дуже гарне рішення. З’ясувалося, що він раніше працював професором в університеті, а його попереднє місце роботи – компанія, з якої я планував залучити кандидатів. Завдяки цим знанням під час зустрічі з ним я легко зрозумів, чому для нього така важлива освіта кандидатів. Своєю чергою завдяки новинам про його колишню роботу я не забув запитати про заборони. І з’ясувалося, що менеджер за наймом мав усну домовленість зі своєю попередньою компанією про те, що вони не можуть брати програмістів один в одного. Якби я не спитав, могло б бути чимало «кислоти» від листа комусь із цієї організації.

  1. Перекладаємо, перекладаємо, перекладаємо

Неважливо, чи вже пройшов 100 рекрутингів менеджер з найму чи навпаки – він ще не мав і це для нього нового досвіду – ми все докладно пояснюємо, навіть якщо щось здається нам очевидним. Також постараємося не використовувати при першій зустрічі абревіатури та рекрутинговий сленг, наприклад: JD, пайплайни, активні/пасивні кандидати – рекрутерам це зрозуміло, а для когось це може стати чорною магією 🙂

Історія рекрутера (2)

Під час однієї з зустрічей мені довелося крок за кроком пояснювати менеджеру з найму, як виглядає сорсинг і чому я не можу обіцяти надати 10 профілів на тиждень. Для нього сорсинг представлявся чимось, що ви робите за 2 кліки, що призводить до вас 100 осіб, які готові подати заявку. Після розмови зі мною менеджер з найму був вражений роботою сорсера і більше ніколи не питав: “Коли ці кандидати будуть тут?”

Підбір персоналу: рекрутер vs. Hiring Manager
  1. Будьте консультантом з талантів

Дуже важливо показати нашому рекрутеру, що ми в одній команді, граємо за одну мету і маємо спільну мету. Ми (рекрутери) тут для того, щоб заповнити усі прогалини в інформації про рекрутинг (що це таке, як це зробити та чому саме так, а не інакше) і знайти потрібну людину, тобто. необхідного кандидата.

Іноді ви будете радником тільки по кандидату — підходить він на роль чи ні, іноді ваша думка буде необхідна і з таких питань, як покращення процесу підбору персоналу (який етап додати, який прибрати, що змінити), а іноді консультуватимете буквально з усіх питань тому, що іноді доводиться вести менеджера за наймом за руку і вказувати, які рішення в процесі роботи спрацюють найкраще. Якщо не знаєте, що конкретно порадити – кажіть! Разом з менеджером по найму обмінюйтеся знаннями та створюйте стосунки, в яких ви можете покластися один на одного. Робота в команді завжди покращить підбір персоналу 🙂

Рекрутингова агенція рекомендує“Якось у мене була зустріч із 3 менеджерами з найму і якось з’ясувалося, що ми всі фанати одного реаліті-шоу. З того часу кожна наступна зустріч починалася з 5-хвилинної розмови про цю програму”

ЧИТАЙТЕ у нашій публікації:

УЯВІТЬ СЕБЕ HIRING MANAGER — ПОРАДИ ДЛЯ РЕКРУТЕРА
Історія рекрутера (3)

Моїм першим менеджером по найму була людина, яка уявлення не мала про підбір персоналу, тому мені довелося допомогти йому підготувати весь процес, щоб він не був надто довгим і водночас цінним. Пам’ятаю його здивування, коли я сказав, що більшість абітурієнтів не хочуть або не люблять програмувати онлайн, особливо, якщо це дивиться хтось інший. Крім того, я нагадав, що деякі компанії платять кандидатам за виконання таких завдань. Він був шокований, але подякував. Таке наше знання ринку – що, де і з ким – це наш (рекрутерів) чудовий інструмент, не забуваймо його використовувати.

Діліться своїми історіями про ваші незвичайні ситуації з Hiring Manager у коментарях.

З повагою Юрій Удод.

Метки:
Hiring Managerпідбір персоналурекрутер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp