Уявіть себе Hiring Manager – поради для рекрутера

Рекрутингова агенція рекомендує

Звідки береться розчарування чи тиск із боку Hiring Manager (менеджера з найму)? Можливо, він мав негативний досвід роботи з попереднім рекрутером? А може, хтось «давить» на нього «зверху», і тоді він так само тисне на вас?

Спочатку подумайте про це самі, а потім спробуйте отримати цю інформацію від менеджера по найму під час наступної зустрічі. Питання та наполегливість — наші найкращі робочі інструменти. Це однаково і для внутрішнього рекрутера і якщо ви – це рекрутингова агенція.

Історія з життя рекрутера — перша

Повертаючись до моєї історії з попереднього пункту: нарешті, після подальших розмов з’ясувалося, що мій менеджер з найму перебував під великим тиском «згори» і, отже, «підштовхував» мене. Так ми поговорили, і завдяки цьому я дізнався, що джерело його невдоволення полягає в тому, що він не знає, як і чим я займаюся, а про мою роботу свідчить лише кількість резюме. В результаті він, своєю чергою, не може повідомити вищому керівництву про те, що відбувається в процесі, тому що сам цього не знає.

Тоді ми вирішили, що хорошим способом для кращої співпраці будуть щотижневі зустрічі та звіт у Excel, в якому я писатиму, до яких джерел я звертаюся, скільки людей знаходиться в процесі і який зворотний зв’язок я отримую від ринку. Після цього рішення наша співпраця була на такому рівні, що навіть на зустрічах, які не принесли добрих новин, ми змогли знайти розв’язання наших проблем із набором персоналу разом у добрій атмосфері. Сьогодні я дуже тепло згадую цю співпрацю і радий, що вона мене багато чого навчила.

Ваші зустрічі з менеджером по найму — гарний час, щоб поставити запитання та провести цікаві обговорення. Ось так ми будуємо стосунки. Пам’ятайте, що HM, безумовно, мають інформацію, що недоступна вам, яка накопичується під час зустрічей з потенційними кандидатами. Це простір для допомоги один одному. Або, можливо ви можете йому допомогти? Через питання та взаємодопомогу можна створити справді плідні відносини. Саме цим хороша рекрутингова агенція відрізняється від решти – систематичний контакт з Hiring Manager компанії, навіть при відсутності кандидатів для розгляду.

Уявіть себе Hiring Manager - поради для рекрутера
Постійно запитуйте у HM зворотний зв’язок та використовуйте свої знання

Працюючи на одного з моїх клієнтів, ми почали обговорювати на наших регулярних зустрічах, як менеджер по найму особисто може допомогти привернути увагу до вакансій, на які я шукав працівників. Звісно, першою ідеєю було опублікувати пост на власному аккаунті LinkedIn. На жаль, виявилося, що HM вже 2 роки не заходить на цю платформу і навіть не може згадати пароль від свого облікового запису. Замість цього він надіслав мені кілька груп на Meetup та Facebook, що дуже мені допомогло у повсякденній роботі.

БОНУС: зверніть увагу на фон розмов (буквально на фон)

Невеликий бонус наприкінці

Що ж, моя порада: завжди звертайте увагу на те, що відбувається у веб-камері менеджера по найму. З усіма зустрічами онлайн, я відчуваю, що ми маємо більше місця, щоб дізнатися інтереси людини. Десь на задньому плані на стіні висить постер із зображенням Гоґвортсу? Чи приходив на зустріч додатковий співрозмовник, наприклад собака чи кішка? А може кружка  вашого співрозмовника якась тематична? Варто звернути увагу на оточення та запитати про це в потрібний момент, це чудовий спосіб «підігріти» стосунки з менеджером по найму.

Історія з життя рекрутера — друга

Якось у мене була зустріч із 3 менеджерами з найму і якось з’ясувалося, що ми всі фанати одного реаліті-шоу. З того часу кожна наступна зустріч починалася з 5-хвилинної розмови про цю програму, і тільки потім ми переходили до професійних питань. Завдяки цьому всі наші зустрічі були невимушеними та повними довіри на кожному етапі.

РЕКРУТИНГ IT-СПЕЦІАЛІСТІВ З ОРІЄНТАЦІЄЮ НА HRXPS“Співробітники в 7,4 раза частіше говорять, що HR сприяє просуванню цінностей, коли у них відбувається сім взаємодій із HR. Чим більше взаємодій, то вище оцінка просування цінності й вище HRXPS.”

Читайте нашу публікацію:

ЯК HR МОЖЕ МАКСИМІЗУВАТИ БРЕНД ТАЛАНТІВ ВАШОЇ КОМПАНІЇ

Як видно з моїх оповідань – проблеми в роботі рекрутера не є чимось незвичайним і трапляються часто, навіть коли доводиться співпрацювати з іншим, а то й сотим Hiring Manager. Наша рекрутингова агенція працює вже понад 20 років, тому їх дійсно було багато за цей час: і проблем і менеджерів з найму. 🙂

Найголовніше у всьому цьому, однак, те, що відносини між рекрутером і HM, як і відносини з усіма навколо вас, потребують прозорості та поваги, а іноді навіть невимушеної балачки про «дурості».

Співпраця з менеджерами з найму — це не ракетобудування, але покращити чи зіпсувати ці стосунки дуже легко. Так що я сподіваюся, що одна з моїх перелічених вище порад допоможе вам у вашій повсякденній роботі або хоча б змусить усміхнутися, читаючи мої історії

Діліться вашими історіями у коментарях.

Метки:
підбір IT персоналупідбір персоналупідбір персоналу в Українірекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp