Скринінг кандидатів: практичний посібник для рекрутерів

Рубрика:
Рекрутингові агенції
||
Рекрутингові агенції України: питання скринінгу

За останні роки процес найму експоненціально розвивався завдяки швидшому розвитку технологій. У результаті рекрутери – і рекрутингові агенції України тут не вийняток — тепер можуть зосередитися на критичних завданнях і не напружуватись на повторюваних ручних операціях. Звісно, скринінг кандидатів є важливою частиною — це фільтр тих, хто не підходить для даної посади.

Перевірка кандидатів є частиною процесу найму та перевагою для майбутнього розвитку фірми. Рекрутери можуть ефективно виконати процес перевірки, використовуючи прості кроки та онлайн-інструменти, згадані в цій статті. Розберімо їх.

Що таке скринінг під час найму? — Відбір кандидатів — це процес перевірки заявок для відбору людей, з потрібною кваліфікацією.

Ці кандидати будуть перенесені на наступні етапи процесу найму. Скринінг є найбільш трудомістким аспектом процесу найму. Однак цей процес має вирішальне значення.

Етапи скринінгу при підборі персоналу

Процес підбору усуває кандидатів, які не ідеально підходять для цієї ролі, що економить багато часу для рекрутерів і усіх інших працівників на подальших етапах найму.
Давайте розберімося з етапами процесу перевірки кандидатів:

  • Оцінка навичок та вмінь
  • Розгляд резюме та супроводжувальних листів-пропозицій
  • Перевірка за допомогою телефонних дзвінків
  • Онлайн дослідження профілю кандидата в мережі
  • Одностороннє відеоінтерв’ю
  • Індивідуальна відеоспівбесіда
  • Пробний проєкт
Оцінка навичок

Оцінка навичок є початковим етапом процесу перевірки. Це важливо, оскільки виключає кандидата, який не підходить для наступного раунду процесу. Цей етап дозволяє найкращому кандидату більше виділитися. Окрім тестів на технічні та логічні навички, рекрутингові агенції України використовують нетехнічні тести оцінки. Це психометричні, поведінкові, міжособистісні, комунікаційні, ситуаційні та тести володіння мовою.

Крім того, доступно багато онлайн-інструментів для проведення таких тестів. Рекрутери та рекрутингові агенції повинні використовувати ці інструменти, щоб ефективно виконати перевірку. Це також засіб заощадити час для виконання інших важливих завдань. Звісно – насамперед таких, як взаємодія з кандидатами.

Коли рекрутери проведуть ці оцінювальні тести, вони отримають дві переваги. По-перше, це звіт із даними про продуктивність кандидатів, що є надзвичайно корисним. По-друге, вони можуть відсіяти тих, хто не підходить. Зазвичай, надіславши їм листа типу «спробуй наступного разу».
Таким чином, рекрутери отримають уявлення про досвід кандидатів і здатність розв’язувати проблеми. Крім того, вербувальники можуть зменшити несвідоме упередження. Тут не буде місця для обману. Адже ці тести призначені для виявлення критичного мислення та логіки та не містять точних або готових відповідей.

Скринінг кандидатів
Розгляд резюме та листа-пропозиції

Другий етап – розгляд резюме кандидатів, які пройшли кваліфікаційний іспит. Аналіз резюме є найпоширенішим підходом у процесі перевірки.

Крім того, рекрутери повинні перевіряти деталі резюме кандидатів. Зазвичай це роблять, перевіряючи їхні онлайн-профілі та беручи відеоінтерв’ю на пізніших етапах.

Опитування Criteria Corp показало, що до 78% резюме містять оманливі твердження. При цьому 46% (!) містять справжню брехню.

Тому рекрутери повинні переглянути ключові деталі. Це: короткий профіль/біографія, досвід роботи, ключові навички, освіта, контактна інформація, специфіка роботи. Також рекрутингові агенції України зазвичай звертають увагу на правильне написання та граматику.

Колись рекрутери займалися читанням вручну, і практично не могли переглядати тисячі резюме під час масового найму. Однак зараз вони використовують онлайн-інструменти. Насамперед – це аналізатори резюме для визначення відповідних кандидатів. Синтаксичний аналізатор здійснює пошук за ключовими словами на основі штучного інтелекту. Результати він зіставляє з описом посади. Таким чином він перевіряє придатних кандидатів на відкриту роль.

Перегляд супровідного листа для багатьох рекрутерів важливіший, ніж перегляд резюме. Основна причина полягає в тому, що цей лист висвітлює причини для кандидата приєднатися до відкритої посади. Звісно, тут можна побачити внутрішню мотивацію приєднатися до фірми. Крім того, він містить іншу інформацію, якої резюме не має.

Відбір за допомогою телефонних співбесід

Як правило, співбесіда телефоном триває в середньому 30 хвилин. Рекрутингові агенції України використовують його для перевірки комунікативних навичок кандидатів. Цей етап сприяє кращому виявленню досвіду кандидата. Крім того, ми залучаємо кандидата та відповідаємо на його запитання.

Онлайн дослідження профілю кандидата

Онлайн-пошук профілів кандидатів став пріоритетом для рекрутерів. Після перегляду їхніх резюме та листів із пропозиціями завжди доцільно перевірити професійні (LinkedIn) та особисті (в соціальних мережах) облікові записи. Нижче наведено параметри, які рекрутингові агенції України повинні враховувати під час перегляду профілів кандидатів.

  1. Перевірте, чи профіль кандидата повний і структурований.
  2. Розгляньте розрив у кар’єрі та вкажіть причини цього. Причини невагомі або несправжні? Отже, рекрутер отримує підказку, що з профілем щось не так.
  3. Якщо кандидат змінює роботу кілька разів протягом 12 місяців? Це може свідчити про брак цілеспрямованості або готовність до конфліктів.
  4. Якщо дані в резюме та онлайн-профайлі не збігаються? Вочевидь, це означає, що кандидат перебільшує свої навички та досвід.
  5. Перевірте орфографічні помилки чи описки. Вони присутні? Це значить, що кандидат не зосереджений на деталях.
Одностороннє відеоінтерв’ю

Одностороннє відеоінтерв’ю – це спосіб для рекрутерів дізнатися про знання та комунікативні навички кандидатів. Проводиться за допомогою попередньо записаних відеовідповідей на запитання рекрутерів. Перевага односторонньої співбесіди полягає в тому, що рекрутери можуть оцінити відповідь у зручний для себе час.
Цей етап дозволяє рекрутерам перевірити навички спілкування кандидатів. Звісно, це роблять, перевіряючи їх комунікабельність, знання мови та впевненість.

Індивідуальна співбесіда

Індивідуальне відеоінтерв’ю допомагає рекрутерам зрозуміти характер кандидатів, навички спілкування, навички переконання та мотивацію приєднатися до фірми.
На онлайн-ринку доступно багато інструментів, які допомагають рекрутерам проводити відеоінтерв’ю. Ці застосунки автоматично надсилають посилання запрошення на співбесіду кандидату. Рекрутери також можуть скасувати або перенести зустріч, і система надішле їм автоматичне оновлення поштою.
Наприклад, система відстеження кандидатів має функцію автоматичного оновлення кандидата. Команда найму та рекрутери можуть використовувати таку систему, щоб підвищити чуйність і позитивний досвід кандидата.

Крім того, під час перегляду відео кандидат повинен звертати увагу на мову тіла. Вона дає уявлення про навички спілкування та комунікативну силу кандидата в процесі самопрезентації.

Крім того, під час проведення відеоінтерв’ю потрібно пам’ятати про те, щоб бути суперпрофесіоналами. Фон повинен бути нейтральним. Усе, що відвертає, повинне бути вимкненим. Світло камери має бути ідеальним.

Пробний проєкт для перегляду в реальному часі

Цей останній етап дуже важливий, оскільки він дає кандидату досвід роботи в режимі реального часу. Окрім цього, він надає рекрутерам фундаментальне уявлення про здібності кандидата.

Для рекрутерів або команди найму неможливе переглядати тисячі резюме та проводити численні відеоінтерв’ю. Замість цього, цей етап дає прекрасну можливість рекрутерам оцінити фактичні здібності та силу кандидата.

Рекрутингові агенції України пропонують реальні проєкти або проблеми, які потрібно вирішити. Іноді використовуються кейс-стаді або пропонується оплата за виконання тестового завдання. Цей етап перевірки є фінальною крапкою у процесі найму. Він остаточно доповнює картину кандидата перед прийняттям рішення.

Про що слід пам’ятати під час перевірки

Процес перевірки має бути швидким, гладким і структурованим. Досвід кандидата є життєво важливим у процесі підбору персоналу. Рекрутери повинні регулярно взаємодіяти з кандидатом, щоб забезпечити позитивний досвід кандидата.
Рекрутери також повинні розуміти, що найкращий спосіб оцінити кандидата — це дати йому реальний проєкт, оскільки вони можуть брехати у своїх резюме або перебільшувати свої здібності в листі-пропозиції.

Нарешті, ефективний процес надзвичайно важливий, тому вони повинні використовувати онлайн-інструменти для автоматизації повторюваних завдань. Процес найму повинен бути якнайменше трудомістким для кандидата. Він може залишити або не прийняти пропозицію, якщо це займе занадто багато часу.

РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ: ПЕРЕВІРКА КАНДИДАТІВМета технічного телефонного інтерв’ю — перевірити й уточнити досвід, здібності та потенціал технічного кандидата

Читайте публікацію за посиланням

РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ: ПЕРЕВІРКА КАНДИДАТІВ

Висновок

Процес набору персоналу з часом удосконалився та став більш ефективним завдяки сучасним технологіям та інструментам. Відбір кандидатів є важливим аспектом процесу найму. Він дає суттєве уявлення про здатність людини працювати в організації та робити внесок у неї. Тому рекрутингові агенції України повинні використовувати онлайн-інструменти, такі як ATS і CRM, щоб отримати максимальні переваги процесу. У цій статті ми надали кроки для ефективного скринінгу. Рекрутери та команди найму можуть застосувати ці кроки, щоб зробити скринінг більш дієвим.

По матеріалах https://www.ismartrecruit.com

Метки:
перевірка кандидатіврекрутингові IT агенціїрекрутингові агенціїрекрутингові агенції Українискринінг