Підбір персоналу в Україні має свої відмінності порівняно з американським ринком праці. Але треба зауважити, що сьогодні багато спільного в організації роботи з персоналом. Наприклад, пропонують гнучкі графіки з віддаленою роботою або роботу в офісі на фултайм. Також можна комбінувати гнучкий графік з роботою в офісі й т.ін. У такому середовищі ви як працівник, можете зробити вибір: що для вас буде кращим. Подивимося, що може нам дати досвід американського ринку праці – адже можна робити проєкції.
Яка різниця між найманим працівником і незалежним підрядником? Розглянемо позитивні та негативні сторони, щоб допомогти прийняти правильне рішення.
ЗМІСТ:
- Плюси бути співробітником
- Мінуси бути співробітником
- Плюси підрядника
- Мінуси підрядника
- Як обрати: Підрядник чи штатний працівник
Плюси бути співробітником
Переваги/Бонуси: Ви отримуєте повний набір переваг компанії. Він може включати охорону здоров’я, пенсійні плани, опціони на акції. Також — оплачувану відпустку по догляду за дитиною, страхування життя, рахунки до сплати податків на охорону здоров’я, транспорт або догляд за дітьми. Деякі роботодавці пропонують допомогу на дітородіння, компенсацію за навчання або стипендія, а також знижки в деяких магазинах.
Податки та захист: відділ заробітної плати компанії займається всім, що стосується податків і відрахувань, що спрощує податкові питання. Працівники також мають право на правовий захист, щодо податків.
Приналежність: Бути працівником може означати відчуття належності. Ви берете участь у зустрічах і заходах відділу та компанії. Для деяких людей бути працівником свідчить про відданість компанії вам і інвестиції у вас і ваше майбутнє.
«Є можливість ставитися до вас як до повноцінного члена команди», — сказала Джил Катц, засновник компанії Assemble HR Consulting. «Організації, які «роблять це правильно», використовують FTE (еквівалент повної зайнятості) безліччю способів. Від розвитку кар’єри та згуртування команди до благодійних можливостей, компенсацій, медичних/стоматологічних пільг та оплачуваної відпустки».
Катц пояснила: «Бажання стати підрядником зростає, тому компаніям слід більше працювати над створенням привабливих посад. Посад, що включають набагато більше, ніж «просто робота».
З точки зору, коли мова йде про підбір персоналу в Україні, це може бути загальним «плюсом».
Мінуси бути співробітником
Із зобов’язаннями приходить відповідальність. Це не так просто, як з’являтися на роботу щодня. Зазвичай вам потрібно буде поставити цілі та регулярно проходити заходи з планування кар’єри. Ви також будете зобов’язані дотримуватися інструкцій щодо працевлаштування та будь-яких кодексів поведінки компанії. У компанії можуть бути правила щодо того, що ви можете, а що не можете говорити в Інтернеті чи соціальних мережах. Вони навіть можуть диктувати, чи прийнятна додаткова робота/побічна діяльність.
Плюси підрядника
Час і гроші: що таке незалежний підрядник? По суті, ви самі встановлюєте свій графік і тарифи. Якщо вам не подобається клієнт, ви можете припинити працювати на нього, коли забажаєте. Залучення може бути коротким, тривалим або тривати стільки, скільки у вас є часу і можливостей для роботи. Вам не потрібно питати дозволу, щоб взяти відпустку. Багато людей віддають перевагу свободі та контролю, які дає робота за контрактом, оскільки їм не потрібно виконувати роботу, яку вони не хочуть, і не обов’язково прив’язані до 40-годинного робочого тижня.
«Для мене перевага роботи підрядником полягає в тому, що я маю право вирішувати», — сказала Карон Уоррен, незалежний письменник з Елліджея, штат Джорджія. «Я вирішую, з ким я хочу працювати, на які проекти погоджуся, які ставки отримувати, коли й скільки працювати».
Податки: великою перевагою контракту є те, що ви можете врахувати витрати, пов’язані з роботою. Якщо у вас є поїздка на роботу і назад, ви можете взяти залік витрат на пробіг. Офісне приладдя, конференції та навіть новий робочий мобільний телефон можна зарахувати на витрати. Багато підрядників співпрацюють з бухгалтерами. Мета: переконатися, що вони беруть усі законні відрахування, щоб зменшити свій податковий тягар.
«Після того, як я працював підрядником протягом понад 20 років, я не можу повернутися до роботи як найнятий працівник», — сказала Бет Кепс, президент і засновник Moving Words Into Action, LLC. «Широка різноманітність клієнтів і знань, а також гнучкість і саморозвиток, яких я здобула, значно переважують стиль життя з повним робочим днем». Якщо ми проводимо підбір персоналу в Україні, то маємо враховувати такі судження.
Мінуси підрядника
Переваги/Бонуси: як підрядник ви не отримуватимете пільг, таких як медичне обслуговування, пенсійні накопичувальні рахунки та знижки для працівників. Вам не платять, коли ви не працюєте — відгул не оплачується. Крім того, немає обіцянки певної кількості годин роботи. Компанія може скоротити ваші робочі години або розірвати домовленість без попередження.
Податки: як підрядник, ви несете повну відповідальність за податки на прибуток і самозайнятість. Гроші, які ви отримуєте, не мають відрахувань, тому ви повинні бути дисциплінованими, щоб розуміти, скільки ви повинні залишати з кожної зарплати та які суми мають йти на податки, страхування та інші витрати.
Приналежність: Ви не можете бути автоматично додані до повідомлень, зустрічей або подій компанії. Також можуть бути технічні проблеми, наприклад неможливість використання ліцензійного програмного забезпечення, що належить компанії. Ті люди, що не змогли справитися з навантаженнями та стилем життя незалежного підрядника, з великою ймовірністю повернуться до тих, серед кого проводимо підбір персоналу в Україні.
Настав час для всіх нас ретельно і детально вивчити досвід співробітників. Дійсно, я б сказав, що радикальна переоцінка давно назріла. Адже зараз ми живемо в зовсім іншому світі.
Як обрати: Підрядник чи штатний працівник
«Немає універсального рішення, коли вирішувати, що краще: роль найманого працівника чи підрядника». Це слова доктора Кайла Елліотта, засновника і кар’єрного коуча з CaffeinatedKyle.com. «Я особисто був по обидва боки столу, і кожен варіант має свої переваги та недоліки. Зрештою, це особистий вибір. Якщо вам подобається не хвилюватися про свої пільги та бонуси, роль найманого працівника може бути кращим вибором. Однак, якщо ви любите автономію та свободу, роль підрядника – це шанс для вас».
За матеріалами www.glassdoor.com