Рекрутинг IT спеціалістів: Важливість онбордингу

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
IT рекрутинг

Недавній звіт Hired показує, що компанії наймають технічних спеціалістів швидше, ніж будь-коли, щоб не відставати від високого попиту. У середньому американським організаціям наразі потрібно лише 30 днів, щоб зайняти відкриту технічну посаду. Особливо – коли проводиться рекрутинг IT спеціалістів (порівняно з 32 днями у світі). Тож багатьом менеджерам потрібно бути готовими до адаптації, щоб не відставати від цього швидкоплинного ринку праці.

Навіщо вам потрібен план 30/60/90 для залучення технічного таланту

Один із найпростіших способів залучити інженерів, розробників або тих, хто займає інші технічні посади — за допомогою плану 30/60/90.
Онбординг є важливим, але, на жаль, це також те, з чим багато організацій досі борються, особливо у віддалених або гібридних екосистемах. План 30/60/90 допомагає спростити цей складний процес. Це також гарантує, що ви постійно включаєте важливі кроки, вітаючи та навчаючи нових співробітників.

IT рекрутинг
Збільште втримання

За даними аналітики Gallup, лише 12% співробітників у США сказали, що їх компанія добре впоралася з адаптацією. Кожен п’ятий співробітник оцінив свій досвід як незадовільний або взагалі не отримував жодної підготовки. З іншого боку, 70% співробітників із винятковим досвідом адаптації високо оцінили свою роботу. Вони мали у 2,6 раза більше шансів залишитися задоволеними на своєму робочому місці.

Інший звіт Gallup показує, що приблизно одна третина всіх нових співробітників у США не витримують 90 днів на новій роботі. За даними Gallup, це залежить від ролі та галузей. Зазначається, що близько половини всіх найнятих на старші посади звільняються протягом 18 місяців. Водночас 50% погодинних працівників працюють лише чотири місяці. Плинність кадрів не є новою проблемою. У цей час ефективна програма адаптації може знизити ці показники, особливо протягом найважливіших перших 90 днів.

Кожен, хто проводив рекрутинг IT спеціалістів, знає, що доволі важко виконати зобов’язання, пов’язані з гарантованим строком роботи спеціаліста на новій посаді.

Що корисно знати, коли здійснюємо рекрутинг IT спеціалістів…

Читайте на нашому сайті

ЧОГО БАЖАЮТЬ ТЕХНІЧНІ СПЕЦІАЛІСТИ? РЕКРУТИНГОВІ АГЕНЦІЇ ЗНАЮТЬ…

Ефективна процедура навчання

30/60/90 окреслює план дій на перші три місяці для нових співробітників. Це гарантує, що ви охопите важливі пункти, включаючи процеси компанії, очікування, пріоритети та KPI.

Належним чином вітайте нових працівників

Починати будь-яку нову роботу страшно. Наявність вичерпної та всебічної дорожньої карти дає інженерам таку необхідну впевненість. Мало того, за умови правильного виконання плани 30/60/90 допомагають людям у всьому. З одного боку –  починаючи від макроконцепцій — як-от розуміння «загальної картини» вашої організації. З іншого боку, закінчується такими «гайками і гвинтами», як процедури HR.

План 30/60/90 може легко початися з простого, а потім стати надто складним. Створіть реалістичний план того, чого новий співробітник може досягти протягом 90 днів. Пам’ятайте, що після цих перших трьох місяців у вас ще є час, щоб продовжити навчання та взятися за нові проекти. Тому, розробляючи інженерний план 30/60/90, переконайтеся, що ви визначили пріоритети цих елементів:

 • Встановіть показники
 • Персоналізуйте процес
 • Підтримуйте це актуальним.
У перші 30 днів…

До офіційної дати початку найму нового співробітника співпрацюйте з відділом кадрів, щоб забезпечити безперебійний перший тиждень роботи. Вважайте ці пункти завданнями на «попередні 30 днів»:

 • Надіслати або підготувати вітальні матеріали
 • Надіслати / підготувати необхідні документи
 • Надішліть ключову інформацію про компанію
 • Підготуйте обладнання

Ось що ви повинні охопити в перші 30 днів, щоб ефективно залучати нових інженерів:

 • Логістика
 • Доступ
 • Залізо та ПЗ
 • Спілкування (як формальних видів, так і неформальні види, що склалися в компанії, коли та як слід використовувати певні канали)
Зустрічі

Перші 30 днів будуть зосереджені на зустрічах. Щоб полегшити ваше життя, створіть список кожного важливого члена команди та керівника (включно з посадами), про якого повинен знати новий найнятий співробітник.

Не забудьте протягом перших 30 днів про ознайомлення вашого нового члена команди з тонкощами вашої компанії — процесами, особливостями та робочими процесами.

У перші 60 днів…

Інтеграція вашого нового працівника. Щоб продовжувати просувати м’яч вперед, окрім перегляду своїх 60-денних цілей, подумайте про включення короткого оцінювання. Підтверджуйте, що це скоріше перевірка, щоб підтвердити, що вони мають міцну основу. Якщо ні, то вам доведеться витратити трохи більше часу на ці сфери протягом наступного місяця, щоб допомогти їм досягти своїх 90-денних цілей.

90 днів…

Останній етап вашого плану 30/60/90 — це час, коли інженери дійсно починають залучатися до своєї ролі, команди та проєктів. Нижче наведено критичні області, які потрібно охопити:

 • Попросіть нових співробітників взяти на себе відповідальність за ініціативи команди
 • Пам’ятайте, хоча певні помилки допустимі протягом цього часу, працюйте зі своїм новим співробітником, щоб підвищити рівень його відповідальності в рамках своєї ролі.
 • Крім того, як ваш новий працівник може виконувати не тільки власну роботу, але й брати участь у більш широких обговореннях щодо часових рамок і оцінок роботи?

Наприкінці 90-денного періоду – проведіть «співбесіду щодо залишення». Вона допомагає керівникам зрозуміти, чому співробітники залишаються та що може змусити їх піти. Співбесіда щодо ефективного перебування може проходити спонтанно, вона має займати менше ніж пів години. Це гарна можливість випити кави або взяти їх на обід, якщо це можливо.

Рекрутинг IT спеціалістів: Перевірка кандидатів…як ефективно використати час із кандидатами під час телефонної співбесіди щодо технічних питань?

Читайте на нашому сайті:

РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ: ПЕРЕВІРКА КАНДИДАТІВ

Ми хочемо зараз, в першу чергу, звернути увагу на ще одну особливість. Коли проводимо рекрутинг IT спеціалістів, то онбординг виходить на одну з достойних щабель у рейтингу найважливіших факторів у втриманні персоналу.

Метки:
онбордингпідбір IT персоналупідбір персоналупідбір персоналу в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp