Що корисно знати, коли здійснюємо рекрутинг IT спеціалістів, зокрема – технічних працівників.
У 2022 році більшість технічних працівників продовжують працювати за дистанційною моделлю (61,7%), менш розповсюджена – гібридна робота (30,0%). Лише 7,9% технічних працівників повідомляють, що повністю повернулися в офіс.
Технічні працівники задоволені поточною моделлю роботи свого роботодавця (55,8%) і не хочуть змін. 27,7% опитаних кандидатів певною мірою задоволені та хотіли б більше змін. Це означає більшу гнучкість щодо віддаленої роботи).
Модель повністю віддаленої роботи залишається найбільш бажаною серед працівників технічних напрямків у 2022 році. Цю модель визначили як бажану 59,2%, за нею йде гібридне робоче середовище (38,8%). Лише 2% вважають, що найідеальнішим місцем роботи є постійне перебування в офісі.
Рекрутингові агенції мають знати, що дистанційна/гнучка робота – пріоритет для співробітників. Чи хотіли б кандидати повернутися до роботи в офісі, якщо це означало б більшу гарантію роботи? Більша частина (54,2%) відповіли ствердно, але вони негайно почали б шукати іншу роботу з гнучкими варіантами віддаленої роботи. 29,0% відповіли «ні», вони б звільнилися – і лише 16,8% відповіли «так».
“Ринок кандидатів все ще домінує…”
ЧИТАЙТЕ публікацію за посиланням
РЕКРУТИНГОВІ АГЕНЦІЇ НА РОЗДОРІЖЖІ
Хоча після пандемії попит на віддалені технічні посади зріс, чи означає це, що компанії мають право платити технічним працівникам менше за ту саму посаду, якщо вона віддалена?
Переважна частка (82,3%) опитаних кандидатів вважають, що працівники повинні отримувати однакову винагороду за ту саму посаду, незалежно від того, де вони працюють.
Але чи скоротять зарплату технічні працівники, щоб працювати віддалено? Деякі компанії пропонують своїм співробітникам можливість працювати віддалено замість збільшення зарплати.
Хоча віддалена та гібридна робота залишаються найпопулярнішими способами роботи у 2022 році, 55,0% опитаних кандидатів не погодилися б на нижчу базову зарплату в обмін на більшу гнучкість роботи віддалено; це треба мати на увазі, коли здійснюємо рекрутинг IT спеціалістів.
З іншого боку, якби технічні працівники вже працювали на повністю або частково віддаленій посаді, лише 32,6% респондентів проміняли б такий формат роботи на повністю офісну посаду з вищою зарплатою.
Тенденції переваг
Рекрутингові агенції, майте на увазі — кандидати хочуть отримати й інші переваги та бонуси у 2022 році.
• Кандидати бажають насамперед гнучкого графіка роботи, а також обміняли б вищу зарплату на практичні вигоди, такі як медичне страхування та популярний пенсійний план. Це на відміну від 2021 року, коли кандидати були найбільш готові обміняти вищу зарплату на капітал або акції.
• Основними факторами, які впливають на рішення працівника прийняти оффер, були зарплата, гнучкі/дистанційні можливості та культура компанії (включаючи ініціативи DEI – diversity, equity and inclusion).
• Більшість (60,6%) опитаних кандидатів стурбовані тим, що економічний клімат 2022 року призведе до згортання заходів DEI в їхній компанії.
Найпереконливіші переваги
Окрім зарплати, чого хочуть кандидати у 2022 році?
Найпереконливіші переваги з 2021 по 2022 роки були однаковими: коли попросили оцінити переваги, які працівники вважають найбільш переконливими, це було:
- Гнучкі графіки/моделі роботи
- PTO (Paid time off) – відпустка, що оплачується
- Виплати медичного страхування.
Можливості та наступні кроки
Ваша компанія сповільнила наймання? Можливо, вони одні з багатьох роботодавців, які перейшли від режиму гіперзростання до більш ефективного розподілу навантаження серед своєї наявної команди. До речі, вочевидь, рекрутингові агенції добре знайомі з цим трендом і у нас.
Співпрацюючи та об’єднуючи різні відділи, можливо покращувати досвід співробітників і підвищувати рівень продуктивності.
Незалежно від темпів найму, чи розвиваєте ви свій бренд роботодавця? Один зі способів зміцнити свій бренд як роботодавця – це проведення внутрішніх і зовнішніх заходів (вебінарів/панелей та «чатів біля каміна»).
За матеріалами https://hired.com