П’ять речей, щоб приготуватися до кар’єри майбутнього

Рубрика:
Профорієнтація
||
Профорієнтація

Як виглядає кар’єра майбутнього? Профорієнтація допомагає нам це зрозуміти. Ми маємо деяке уявлення про гарну кар’єру в майбутньому. Воно засноване на тому, що відбувається зараз і на зміни, що відбулися лише за останні кілька років. Взявши цю інформацію та екстраполюючи її, ми можемо отримати картину того, яким може бути майбутнє.

Ось питання: як до цього майбутнього готуватися. П’ять хитрощів, щоб почати готуватися до кар’єри майбутнього вже сьогодні.

ЗМІСТ

  1. Потреба в soft skills
  2. Вивчайте культурний інтелект
  3. Почніть знайомство зі штучним інтелектом
  4. Оволодійте цифровою грамотністю
  5. Навчайтеся усе життя
Потреба в soft skills

М’які навички – це будь-які навички, які не мають відношення до технічного аспекту роботи. Вони стосуються того, як ви працюєте, а не того, що ви робите для роботи. Деякі з найбільш затребуваних м’яких навичок включають такі речі, як здатність до співпраці, творчість, навички управління часом або гнучкість і адаптація.

Компанії все більше і більше виявляють, що технічним навичкам можна навчити швидко, а «м’яким» треба навчати довго. Тому ці навички стають такими цінними для кар’єри майбутнього. Профорієнтація допомагає виявити ваші добре розвинуті soft-skills і підбере Вам перелік професій, де саме ваші “м’які” навички будуть найбільш затребуваними. Більш того, якщо ви зосередитеся на розвитку цих навичок, ви будете готові до будь-якої несподіваної можливості, яка трапиться на вашому шляху, і зможете просувати свою кар’єру правильно.

Вивчайте культурний інтелект

Світ щоразу стає все більш зв’язаним. Більшість підприємств більше не покладаються на місцеві, регіональні чи навіть національні компанії, чи споживачів, щоб купувати чи продавати. Світовий ринок – це місце, де працюватимуть найуспішніші компанії в майбутньому. Співробітники з культурним розумінням і чутливістю будуть високо на ньому цінуватися.

Окрім цього, найближчими роками робоче місце стане ще більш різноманітним. Компанії намагаються створити більш різнорідні ієрархії. Тому здатність розуміти, співпереживати та добре співпрацювати з іншими культурами стане неймовірно важливою та цінною.

Дізнатися про інші культури, подорожувати, навчатися за кордоном. Робити все можливе для спілкування з людьми, культура яких відрізняється від вас. Все це — важливий спосіб почати підготовку до кар’єри майбутнього. Люди, які не взаємодіють зі світом, залишаться позаду.

Профорієнтація
Почніть знайомство зі штучним інтелектом

«Четверта промислова революція» на порозі. В історії було 3 попередні промислові революції. Перша була пов’язана з використанням води та пари, друга вивела на перший план електромеханічне устаткування, третя — автоматизація виробництва та розвиток інформаційних технологій. Зараз штучний інтелект є четвертою ітерацією цих революцій.

ШІ домінуватиме в майбутньому, яким ми його знаємо. Інтернет речей (IoT), розумна робототехніка, 3D-друк та інші технології на основі штучного інтелекту повністю змінять наш спосіб життя та роботи в наступне десятиліття. Ці речі матимуть драматичний вплив на кожну галузь та кожну кар’єру в майбутньому. Кар’єра майбутнього пов’язана з ШІ.

Чим більше ви дізнаєтесь про те, що таке штучний інтелект, як він використовується та які у нього є можливості, тим краще ви будете підготовлені до кар’єри майбутнього. Профорієнтація – одна з галузей, яка може в цьому допомогти.

Опануйте цифровою грамотністю

Ніхто точно не знає, як виглядатимуть нові технології, що використовуються для кар’єри майбутнього. Знаємо лише, що їх буде багато. Віртуальна співпраця та дистанційна робота стають нормою. Тому у наше повсякденне робоче життя буде входити все більше технологій. Комфортно використовувати цю технологію буде «обов’язково».

Найкращий спосіб підготуватися до роботи будь-якої технології, пов’язаної з роботою, — мати цифрову грамотність. Це означає приділити час, щоб зрозуміти новітні технології та їх використання. Вам не обов’язково завжди бути експертом у всьому. Але завдяки цифровій грамотності вам буде набагато легше підібрати речі та використовувати їх.

Для цього все, що вам потрібно зробити, це докласти зусиль, щоб не відставати від технологій. Прочитайте про це, поставте питання тим, хто ними користується. Скористайтеся можливістю використати на практиці. Це матиме велике значення при працевлаштуванні.

Учіться все життя

Ми живемо в епоху, коли технології та спосіб роботи змінюються швидше, ніж будь-коли. Те, що є правдою сьогодні, може застаріти завтра, а це застаріє наступного дня. Ось чому так важливо зробити себе готовим до навчання протягом усього життя.

Виправдання «не можна навчити старого собаку новим трюкам» більше не діє. У поколінні наших батьків спосіб праці людей поступово змінювався з часом. Зараз ми вже пережили кілька радикальних змін у тому, як ми працюємо. Це відбулося лише за останні 20 років. Ті, хто не адаптуються та не вивчають нове, залишаться позаду. Профорієнтація ж, зі свого боку, дасть можливість правильно направити вашу здібність до навчання.

Кадрові агенції спостерігають зміну мотивації фахівців…Виділіть трохи часу від суєти повсякденного життя та подумайте про те, що для вас важливо та чого ви намагаєтеся досягти. Яка ваша головна причина існування?…

ЧИТАЙТЕ у нашій публікації:

КАР’ЄРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЧЕРЕЗ ВЕЛИКЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

Бути готовим до навчання протягом усього життя може означати багато речей. Це може бути відкритість для додаткової освіти в будь-якому віці або етапі вашої кар’єри. Це може бути самостійне навчання новим навичкам або новим технологіям. Це може навіть означати просто підбирати мізки людей у вашій галузі. Таким чином ви отримуєте можливість розширити свою базу знань. Навчання протягом усього життя може бути різним. Але в будь-якому випадку воно покращить ваше майбутнє.

За матеріалами www.careerguide.com

Метки:
кар'єра в майбутньомупланування кар'єрипрофорієнтація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp