Кар’єрна трансформація через велике переосмислення

Рубрика:
Кадрові агенції
||
Кадрові агенції спостерігають зміну мотивації фахівців

Велика відставка (Great Resignation) – це наслідок. А причина, як і завжди, зосереджена в людях, які більше не хочуть працювати по-старому. Це перша половина фундаменту цієї революційної ситуації. Роботодавці багато років вважали, що матеріальна винагорода – це головний важіль, яким вони можуть керувати робочою силою. Але, як бачимо, ті часи минули – все більше працівників готові жертвувати великою зарплатою заради чогось більш цінного та важливого. І це вже друга половина революційної ситуації.

Тепер питання «А навіщо я тут працюю?» отримує інші відповіді, ніж просто «Заради зарплати». І коли працівник знаходить реальні фактичні відповіді на це питання, звільнення залишається єдиним очевидним кроком. А у масштабах цілої економіки ми й отримаємо таке глобальне явище — велика відставка. Кадрові агенції знаходяться на самому передньому краї цієї трансформації. Мі перші дізнаємося що дійсно важливо для класних фахівців у новій роботі. І наша роль – допомогти роботодавцям пройти цю трансформацію швидко і безболісно. Щоб у виграші були всі.

Тепер більш ретельно поглянемо на ситуацію очима працівника. Отже, що вам робити, якщо зарплата вже не мотивує у понеділок йти на роботу?

Кадрові агенції спостерігають зміну мотивації фахівців“Спокуса великої зарплати та роботи в престижній і дуже прибутковій компанії минула.”

ЧИТАЙТЕ першу частину цієї публікації

ВЕЛИКА ВІДСТАВКА (GREAT RESIGNATION) ЧИ ВЕЛИКЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ?
Пізнайте себе.

Майже всі керівники та співробітники компаній із глибокими цілями, яких я зустрічав, мали палкі амбіції — намір, який вони переслідували з екзистенціальним запалом. Вони знали своє призначення на цій планеті, і ця ясність керувала ними, формувала вибір, який вони робили, і надихала інших прийняти власні цілі.

І це не просто пошук рівня С. Коли фірма з професійних послуг KPMG запустила свою програму «10 000 Stories Challenge», запрошуючи співробітників зробити плакати, що висвітлюють мету, яку вони знайшли у своїй роботі, внески були надихаючими. Один співробітник, який допомагає банкам боротися з відмиванням грошей, написав: «Я борюся з тероризмом». Інший, хто допомагав малим фермерам отримати фінансування, використовував фразу «Я допомагаю фермам розвиватися».

Яка твоя особиста мета ? Виділіть трохи часу від суєти повсякденного життя та подумайте про те, що для вас важливо та чого ви намагаєтеся досягти. Яка ваша головна причина існування? Визнаючи, що ваш час на цій планеті обмежений, чого ви справді сподіваєтеся досягти?

Мета на роботі.

По-друге, оцініть, чи справді вам потрібна мета на роботі. Ми шукаємо сенс і реалізацію в різних професійних і особистих контекстах. Наприклад, хтось, хто визначає свою особисту мету як «допомагати іншим вчитися та розвиватися», може робити це поза роботою в ролі батька, наставника чи тренера (мета життя). Вони можуть досягати цього опосередковано, працюючи на не навчальній посаді в компанії, орієнтованій на навчання (організаційна мета), або на не викладацькій, але освітній ролі (кар’єрна ціль), або безпосередньо вчителем чи професором.

Якщо ви досягаєте мети свого життя поза роботою, ви можете терпіти роботу, кар’єру чи роботодавця, які дають інші переваги. Іншими словами, це нормально мати денну роботу.

Однак стає зрозуміло, що все менше людей бажають піти цим шляхом і більше з нас шукають узгодженості в різних аспектах нашого життя.

Думаю, що кадрові агенції – зокрема, працівники, що безпосередньо працюють з претендентами, добре розуміють зміни в цілепокладанні сьогоднішніх претендентів.

Кар'єрна трансформація через велике переосмислення
Скорегуйте роботу і ціль

Сформуйте свою робочу роль, щоб вона стала цілеспрямованішою. Обирайте завдання, які ви берете на себе, з якими колегами, клієнтами ви взаємодієте, відповідно до власних уявлень про те, що ви робите. Делегуйте роботу, яка для вас не є такою важливою, але може бути для інших. Беріть нові проекти, які пов’язані з вашими цілями, і зв’яжіться з однодумцями та товаришами по команді.

Оцініть свого боса.

Чи допомагає він вам реалізувати вашу мету, дозволяючи вам виразити свою індивідуальність і даючи вам роботу, яка здається вам важливою? Яскравим прикладом є Піт Керролл, тренер НФЛ «Сіетл Сігокс». Попри те, що багато професійних футбольних тренерів дотримуються підходу жорсткого сержанта, Керролл зосереджується на розвитку глибоких особистих стосунків зі своїми гравцями, щоб він міг розкрити їхні індивідуальні філософії та причини.

На думку Керролла, це спосіб, у який люди досягають свого найвищого потенціалу та з’єднуються з метою команди. «Якщо хтось відчуває, що ви впізнаєте, хто він і що він собою являє, — каже він, — ви відкриваєте зв’язок, щоб познайомити його зі спільною метою».

Ці боси є — їх просто треба шукати.

Обирайте роботодавця.

По-п’яте, уважніше придивіться до свого роботодавця. Як показало моє дослідження, деяким компаніям справді вдається не просто запроваджувати сильні організаційні цілі, а й допомагати своїм співробітникам підключатися до них власним чином.

Кадрові агенції на практиці докладають великі зусилля для того, щоб зорієнтувати претендентів і дозволити їм знайти саме ті компанії, які відповідають їх особистим цінностям.

Наприклад, бостонська жіноча технологічна фірма Ovia Health прийняла як одну зі своїх основних цінностей «Будь собою, будь відвертим, будь добрим», і це втілюється в життя різними способами: онлайн-форуми, де співробітники можуть обговорювати особисті захоплення, наголос на різноманітності та інклюзивності в усій фірмі, а також підхід до прийняття рішень, який активно враховує думки працівників.

Якщо ваша компанія не допомагає вам досягти ваших особистих цілей, ви можете стежити за фірмами, які це роблять. У Microsoft підхід аналогічний. Як сказала мені керівник персоналу Кетлін Хоган: «Ви не зможете повноцінно працювати на Microsoft, доки не змусите Microsoft працювати на вас».

Якщо ваша організація не допомагає вам досягти ваших особистих цілей, ви можете піти до тієї, яка це робить. Іноді зміна обстановки творить чудеса. Це сталося для Джима. Через рік після звільнення зі старої роботи він влаштувався на нову в компанію, орієнтовану на стійкість і відповідальний бізнес, що краще відповідає його власним особистим цілям. Він заробляє набагато менше, ніж раніше, але каже, що він більше бадьорий і пишається своєю роботою. «Я почуваюся набагато цілісніше», — каже він. У цьому випадку це було якраз велике переосмислення. У таких процесах миросприйняття та система внутрішніх цінностей претендента стає однією із задач, які вирішують кадрові агенції у своїй роботі.

Як я дізнався зі спілкування з людьми в усіх компаніях, у роботі можна знайти глибоку мету. Але визнайте також, що не існує коротких шляхів. Ви повинні відійти назад і уважно подумати про себе і свою ситуацію і зробити те, що вам потрібно, щоб відчути себе і бути задоволеним.

Автор – Ranjay Gulati

За матеріалами https://hbr.org

Метки:
great resignationкадрові агенціїмотиваціяцінності компанії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp