Кар’єрна консультація: Відповідь на просте питання у співбесіді

Кар'єрна консультація

Ця кар’єрна консультація пов’язана з простим питанням, що часто зустрічається на співбесідах. Це запитання: “Ким ви бачите себе через п’ять років?”. Роботодавці часто задають це запитання, щоб краще зрозуміти ваші майбутні цілі та те, як ці цілі узгоджуються з посадою, на яку ви претендуєте. Хоча ви, можливо, не знаєте, де саме хочете бути в наступні кілька років, готовність відповісти на це запитання допоможе вам досягти успіху та допоможе підтримати загальну продуктивну співбесіду.

ЗМІСТ
  1. Чому роботодавці запитують: «Ким ви бачите себе через п’ять років?»
  2. Як відповісти на питання “де ти бачиш себе через п’ять років?” в інтерв’ю
  3. Приклади відповідей

Тут ми розглянемо, чому роботодавці запитують: «Ким ви бачите себе через 5 років?». Про що слід пам’ятати, відповідаючи на це запитання? Також наведемо кілька прикладів, якими ви можете скористатися під час підготовки до співбесіди.

Чому роботодавці запитують: «Ким ви бачите себе через п’ять років?»

Коли інтерв’юер запитує вас про ваші професійні цілі на наступні п’ять років, він робить це, щоб отримати розуміння кількох різних речей. Вони часто хочуть дізнатися наступне:

Чи залишитеся ви в компанії принаймні п’ять років.
Залежно від роботи, на яку ви претендуєте, тривалість часу, протягом якого працівник зазвичай перебуває на цій посаді, буде різною. Чим довше працівники залишаються на посаді, тим менше плинності кадрів і відповідних витрат. Отже, якщо ви не бачите себе на цій посаді чи в цій компанії принаймні протягом наступних кількох років, це цінна інформація, яку роботодавець хотів би знати, перш ніж найняти вас.

Якщо ваші цілі збігаються з тим, що може запропонувати роботодавець.
Ймовірно, у вас буде кілька встановлених цілей щодо того, як ви хочете розвиватися в межах посади, на яку претендуєте. Наприклад, якщо ви подаєте заявку на посаду початкового рівня, але хотіли б пройти шлях до керівної посади протягом наступних п’яти років, інтерв’юер може надати інформацію про те, чи є така можливість у цій конкретній компанії. Крім того, якщо ви починаєте роботу на одній посаді та маєте на меті перейти на зовсім іншу посаду в іншому відділі чи сфері, вам варто знати, чи є така можливість для цього конкретного роботодавця.

Обидва ці фактори допомагають роботодавцям визначити, чи підходить працівник для компанії в довгостроковій перспективі. Інформація, яку роботодавець надає на основі цих факторів, також допоможе вам вирішити, чи підходить ця компанія для ваших професійних цілей.

Кар'єрна консультація
Як відповісти на питання “де ти бачиш себе через п’ять років?” в інтерв’ю

Наша кар’єрна консультація допоможе краще підготуватися до співбесіди з такими запитаннями, як «де ви бачите себе через п’ять років?». Це підвищує ймовірність, що ви надасте добре продумані відповіді та успішно передасте повідомлення, яке намагаєтеся донести до менеджера з найму. Ось кроки, які ви можете зробити, щоб підготуватися до цього запитання для співбесіди та відповісти на нього:

  • Чітко визначте свої кар’єрні цілі.
    Знайдіть час, щоб обміркувати, які ваші кар’єрні цілі на наступні п’ять років. Хочете отримати нові навички? Чи зацікавлені ви в кінцевому підсумку перейти на керівну посаду? Ви хочете працювати над конкретними проєктами? Ви зацікавлені в роботі в певній галузі? Корисним буде подумати про те, що б ви хотіли бачити у своєму резюме через п’ять років. Ви хочете отримати певні сертифікати або мати певну посаду? Складіть список цих прагнень.
  • Знайдіть зв’язок між вашими цілями та описом роботи.
    Щоб пов’язати свої цілі з вакансією, на яку ви претендуєте, перегляньте ще раз опис вакансії: чи можете ви знайти риси та навички, якими ви вже володієте, а також ті, у яких ви хочете отримати більше досвіду. Це дозволить під час співбесіди пов’язати свої цілі з посадою, на яку ви претендуєте.
  • Запитайте себе, чи може компанія відповідати вашим кар’єрним прагненням.
    Важливо бути чесним щодо того, чи зможе компанія підготувати вас до ваших кар’єрних цілей протягом наступних п’яти років. Якщо це не вдається, ви можете переглянути посаду або заздалегідь повідомити роботодавця, що ваші кар’єрні плани на п’ять років не збігаються із можливостями компанії.
Приклади відповідей

Коли у вас виникає діалог з інтерв’юером під час відповіді на такі питання – чом не сприйняти це як додаткову можливість, така кар’єрна консультація.

Приклад відповіді 1: «За п’ять років моя мета — успішно отримати два сертифікати, які стосуються моєї посади. Я знайшов час, щоб переглянути ваш вебсайт перед цією співбесідою, і помітив, що ви пропонуєте своїм співробітникам можливості підвищення кваліфікації, включаючи отримання сертифікатів для просування кар’єри. Використовуючи ресурси, які надає ваша компанія, я вірю, що зможу досягти своїх кар’єрних цілей і зрештою перейти на керівну посаду у вашій організації протягом наступних кількох років».

Приклад відповіді 2: «Моя кінцева мета на наступні п’ять років — опанувати свою посаду та просунутися до керівної посади у своєму відділі. Мене привернув персоналізований підхід до навчання, який ваша компанія описує на своєму вебсайті, і я вірю, що такий підхід до навчання дозволить мені отримати нові навички та розвиватися на цій посаді. Я вважаю, що протягом наступних п’яти років я візьмуся за нові та цікаві проєкти у вашій компанії, які підготують мене до керівної ролі».

Приклад відповіді 3: «Декілька цілей, які я поставив перед собою на наступні кілька років, включають керівництво командою і отримання нових навичок управління проєктами. Я в захваті від можливостей, які надасть мені ця робота. Я вірю, що вони підтримають мої довгострокові кар’єрні цілі та дозволять мені розвиватися та давати віддачу, використовуючи навички, які я здобуду».

Кар’єрна консультація: що робити перфекціонизмом[перфекціонизм] може спричинити негативні наслідки та навіть погіршити на психологічний стан людини та його колег чи підлеглих

читайте на нашому сайті:

КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: ЩО РОБИТИ З ПРОБЛЕМОЮ ПЕРФЕКЦІОНІЗМУ

Тож ми сподіваємося, що ця невеличка кар’єрна консультація стане вам у пригоді під час підготовки до співбесіди.

За матеріалами www.glassdoor.com

Метки:
Запитання на співбесідікар'єрна консультаціяспівбесіда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp