Галузь HR та підбір персоналу в Україні зробили якісний крок за той рік, що минає. Тим більше, що перед цим була і пандемія, і початок війни. Основне, чим характеризується цей розвиток – це технологічні новації та розвиток трудових відносин.
Отже, ми можемо назвати п’ять беззаперечно головних тенденцій в HR-сфері, які або з’явилися у цьому році, або суттєво прискорилися.
ЗМІСТ
Тенденція №1. Віддалена робота та робота за змішаною схемою.
Тенденція №2. Вплив Метавсесвіту
Тенденція №3. Психологічний стан робітників – це важливо!
Тенденція №4. Штучний інтелект та підбір персоналу – ефективний тандем
Тенденція №5. Розвиток та перманентне навчання працівників
Післямова
Тенденція №1. Віддалена робота та робота за змішаною схемою.
Не можна сказати, що цей тренд не існував раніше. Але протягом 2023 року цей спосіб праці значно поширився.
Звісно, це поширення зумовлене тими перевагами, які він надає як робітникові, так і працедавцеві. Ось деякі з них:
- Гнучкість. Працівник може використовувати власний час для виконання завдань
- Підбір персоналу пожвавився, при цьому зменшивши свою вартість
- Утримання офісу суттєво подешевшало
- З’явилась можливість залучати професіоналів з-за кордону
- Підвищилася продуктивність: працівники більшою мірою беруть на себе відповідальність за результат
- Більша стабільність під час війни
Звісно, не всі спеціальності можна перевести на віддалений режим роботи. Але це – вже рішення керівника, який свідомо прагне знайти найкращий компроміс
Тенденція №2. Вплив Метавсесвіту
Компанія Gartner каже, що до 2026 року не менш ніж чверть людей проводитимуть у метавсесвіті як мінімум 1 годину на день.
Тож прогресивні організації, які здійснюють підбір персоналу, використовують це для розвитку. Тут різні віртуальні заходи, зустрічі, ярмарки вакансій, онбордінг співробітників.
HR, своєю чергою, буде грати вирішальну роль у процесі поширення технологій. Очевидно, доведеться розробляти принципово нові посадові інструкції, спеціальні робочі політики. Поради керівникам та оновлені етичні правили також стануть новою реальністю.
Ми з вами розуміємо, що метавсесвіт – це не розвага, а суто засіб для досягнення результату. Тож HR-менеджери повинні це чітко розуміти та проводити адекватну політику.
Тенденція №3. Психологічний стан робітників – це важливо!
Цей чинник особливо важливий під час війни. У цей час, як ніколи раніше, треба проявляти чуйність та людяність. Психологічна підтримка та заходи для запобігання «вигоряння» працівників стають вже не екзотикою, а нормою. Тут, як ніколи раніше, важливий якісний зворотний зв’язок. Працівники мають відчувати, що їх цінують, що ними цікавляться. Компанії, що мають гарну корпоративну культуру, створюють колективи, що націлені на успіх.
Тенденція №4. Штучний інтелект та підбір персоналу – ефективний тандем
Як ми вже відзначали, цього року відбувалася якісна трансформація технологічних процесів у галузі HR та рекрутингу. Застосування інструментів, заснованих на алгоритмах ШІ, стрімко зростатиме.
До кінця 2023 року якнайменше 30% організацій стануть використовувати ШІ-інструменти в роботі з персоналом.
Тенденція №5. Розвиток та перманентне навчання працівників
Характерною рисою 2023 року стало активне інвестування організацій у розвиток своїх співробітників. Працівники будуть здобувати нові знання та навички. Керівник завжди зможе підготувати персонал згідно зі своїми вимогами. Зараз це вже сприймається як норма. Тим більш, що зараз підбір персоналу зіткнувся з нестачею кваліфікованих кадрів.
Команди відділу кадрів і керівники, які йдуть в ногу з цим трендом, повинні переосмислити свої процеси адаптації для віддалених співробітників…
Читайте на нашому сайті:
ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ ТА ЙОГО АДАПТАЦІЯ
Післямова
Рік 2023 – дуже непростий рік. Багато людей переживають страх, тривогу та небезпеку. Вони шукають співчуття та впевненості у майбутньому. Ми хочемо зробити бізнес більш орієнтованим на людину. Все більша увага буде приділятися забезпеченню безпеки співробітників, використанню технологій для того, щоб працівники почувалися значущими, а також тому, щоб зняти з них виснажливі монотонні операції.