Підбір персоналу: побудова довіри та залучення до процесу

Рубрика:
Підбір персоналу
||
Довіра під час підбора персоналу

Довіра є наріжним каменем успіху, якщо мова йде про підбір персоналу. Професійні рекрутери повинні вміти будувати довіру з кандидатами та замовниками (клієнтами), щоб розвивати довготривалі успішні відносини. Але це завжди непросто. Інколи буває складно визначити пріоритетність щодо своїх кандидатів, і треба когось відхилити, щоб обрати іншого. Також рекрутер повинен вміти збалансувати велике робоче навантаження та виконання KPI. Як наслідок — страждають в першу чергу комунікації з кандидатами. Тому деякі шукачі роботи негативно ставляться до рекрутерів, а деякі навіть вказують «не спілкуватимуся з рекрутерами» у своїх акаунтах у соціальних мережах.

Рекрутери стикаються зі значним тиском, щоб працевлаштувати велику кількість претендентів. Їх дії під час цього самі претенденти трактують як брак уваги.

Успішний підбір персоналу залежить від побудови тривалих професійних стосунків з кандидатами; втрата довіри може дорого коштувати. Розгляньмо, чому рекрутери повинні завоювати довіру кандидата. Також розглянемо кроки, щоб побудувати продуктивні стосунки з кандидатами.

Розуміння точки зору кандидата

Багато кандидатів, розповідаючи історії про проходження процесу найму, згадують відчуття незацікавленості та недооцінки. Цей негативний досвід кандидатів може вплинути на їхнє бачення компанії та на якість талантів в цій компанії. Розуміння точки зору кандидата в процесі найму є важливим для встановлення довіри з ним. Далі наведені найпоширеніші скарги кандидатів на рекрутерів.

Погане спілкування
Багато кандидатів повідомляють про погане спілкування з рекрутерами під час процесу найму. Кандидати хочуть знати, де вони знаходяться і чого очікувати далі, тож часто потребують додаткової відповіді від організації. Агентство повинно мати чіткі протоколи спілкування, щоб створити довіру заявників.

Неповага до часу кандидата
Деякі кадрові агентства пропонують кандидатам проходити численні тести на навички, відвідувати співбесіди та заповнювати довгі анкети. Усі ці завдання займають багато часу. Якщо після всього цього кандидатів не наймають, вони можуть піти, думаючи, що їхній час витрачено даремно, і відчувати неповагу до процесу.

Складний і тривалий процес подання заявки
Занадто тривалі та складні процеси подачі заявок можуть відвернути зацікавлених кандидатів. В деяких компаніях розгляд та оцінка одного кандидата тривати 3-4 тижні. І навіть якщо за цей час він не отримає оффер від іншої компанії, то лояльність до такої пропозиції дуже низька. Такий підбір персоналу створюю дуже серйозні проблеми під час адаптації працівника.

Позитивний досвід кандидата може вплинути на залучення найкращих талантів для компаній. Використовуючи зворотній зв’язок, рекрутери можуть реалізувати кращий підбір персоналу, який зміцнить довіру претендентів, водночас виділяючи організацію серед решти компаній галузі.

Підбір персоналу та довіра до роботодавця
Прозорі комунікаційні стратегії

Прозорість є фундаментальним кроком до завоювання довіри клієнтів і кандидатів. Рекрутери повинні чесно та відкрито спілкуватися з кандидатами протягом усього процесу найму. Надайте чіткі, детальні посадові інструкції, які окреслюють усі очікування, посадові обов’язки та навички, необхідні для цієї посади. Кандидати з реалістичним і повним уявленням про роботу та компанію можуть приймати більш обґрунтовані рішення щодо свого інтересу до посади.
Крім того, рекрутери повинні включати інформацію про культуру компанії, майбутні цілі та цінності, щоб бути більш прозорими. Повідомте кандидатам, які можливості для розвитку та зростання вони пропонують.
Якщо кандидата не обрано на роботу, дайте конструктивний зворотній зв’язок, щоб допомогти йому зрозуміти, у чому він не впорався. Надайте їм змогу для розширення можливостей і заохочуйте їх продовжувати намагатися. Навіть якщо кандидати не будуть обрані, вони підуть, відчувши позитивний досвід.

Адаптуватися до змін на ринку праці

Підбір персоналу змінюється. Тож рекрутери, які хочуть досягти успіху, повинні активно адаптувати свої процеси найму орієнтуючись на економічні фактори, зміни очікувань кандидатів та нові тенденції на ринку праці. Щоб все це враховувати рекрутер повинен:

  • Бути в курсі галузевих тенденцій;
  • Відвідувати профільні семінари та вебінари;
  • Підписатися на галузеві інформаційні бюлетені/дайджести;
  • Пристосовувати стратегії найму до потреб ринку;
  • Використовувати нові інструменти та платформи рекрутингу;
  • Адаптувати умови роботи та пропозиції відповідно до актуальних очікувань кандидатів.

Адаптація до змін ринку праці показує заявникам, що рекрутер готовий вчитися та пристосуватися до змін.

Використання технології AI для ідентифікації кандидатів

Поточний ринок праці показує, що існує попит на кандидатів із навичками використання технологій та інструментів AI. Якщо співробітники правильно використовують інструменти штучного інтелекту, вони можуть значно підвищити ефективність роботи. Тому багато хто додає згадку про досвід роботи з AI до своїх резюме, щоб привернути увагу рекрутерів.

Рекрутери також повинні знати тенденції щодо штучного інтелекту, щоб обговорити їх із заявниками під час найму. Це не тільки робить процес найму ще більш успішним, але й може налагодити стосунки з кандидатами, зацікавленими в цих тенденціях. Вони ще більше поважатимуть вас за те, що ви не відстаєте від трендів і це надасть пріоритет вашій компанії, якщо кандидат буде обирати з кількох пропозицій.

Навчання на досвіді співробітників

Використовуйте досвід співробітників, запроваджуючи цикл зворотного зв’язку. Проводьте співбесіди зі співробітниками що звільняються та опитування задоволеності працівників. Запитайте співробітників, що, на їхню думку, компанія робить правильно, що потрібно змінити й чи відповідає робота їхнім очікуванням. Поділіться відгуками співробітників у матеріалах для наймання та створіть програми наставництва, щоб зв’язати поточних співробітників із потенційними кандидатами.
Потім застосуйте цю інформацію, щоб покращити процес найму. Цей крок може передбачати коригування посадових інструкцій і вдосконалення процесів співбесіди. Відповіді співробітників можуть надати цінну практичну інформацію, що зрештою дозволить зробити працівників щасливішими та зміцнити відносини з майбутнімі кандидатами.

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ: ДЕКІЛЬКА ПОРАД ВІД КОМПАНІЇ HIRED…існує кілька стратегій і тактик, які дозволяють працювати з надто великою кількістю претендентів на роботу, частина яких – недостатньо кваліфіковані.
Читайте на нашому сайти:

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ: ДЕКІЛЬКА ПОРАД ВІД КОМПАНІЇ HIRED
Будуйте довготривалі стосунки

Встановлення довіри та сприяння залученню протягом усього процесу найму вимагає постійної оцінки змін на ринку праці, усвідомлення галузевих тенденцій і пріоритетності досвіду кандидата. Створення кращого процесу найму допоможе агентствам залучати та утримувати найкращі таланти. Ці підходи роблять підбір персоналу кращим, створюючи позитивний рекрутинговий бренд і позиціонуючи рекрутингове агентство як надійного роботодавця на конкурентному ринку праці.

За матеріалами recruitingdaily.com

Метки:
досягнення довіри та залученняпідбір персоналу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp