Підбір персоналу і повторний найм: довіра у фокусі

Рубрика:
Підбір персоналу
||
Підбір персоналу

Будьте обережні, коли плануєте підбір персоналу: Наймання співробітників – «бумерангів» досить привабливе, але й може бути ризикованою стратегією у 2024 році. Сьогодні поговоримо про плюси та мінуси такої стратегії залучення персоналу. Але є один важливий нюанс — багато звільнень не робилися належним чином. Отже, шанси повернути цих співробітників-бумерангів, коли прийде час знову збільшити підбір персоналу, стають нижчими. І компанія втрачає певні можливості для швидкого розширення команди.

Зміст:

– Наймання раніше звільнених працівників є ненадійною стратегією на 2024 рік
Про компанії, які планують найняти «бумерангів»
– Підвищуйте успіх за допомогою брендингу роботодавця
Відновіть довіру та повідомте кандидатам про потенціал зростання

Що таке співробітники-«бумеранги»?

Співробітники-бумеранги — це особи, які залишають компанію на деякий час, але пізніше знову повертаються до неї. Причини, з яких вони повертаються, різноманітні.

Наймання раніше звільнених працівників є ненадійною стратегією на 2024 рік

Наприкінці 2023 року Hired опитав понад 1000 працівників технічних компаній і понад 250 роботодавців у сфері IT-технологій. Понад 50% планують збільшити свій бюджет на штат у 2024 році.
У той час як 68% роботодавців у сфері технологій кажуть, що вони з упевненістю знову наймуть працівників, яких раніше звільнили зі своїх компаній, лише 15% незайнятих працівників сфери технологій кажуть, що вони «однозначно приймуть» пропозицію про роботу від роботодавця, який їх звільнив. Це досить низька цифра для людей, які шукають роботу.
Дані також показали, що 36% звільнених безробітних технічних працівників відмовилися б від пропозиції роботи від компанії, яка їх звільнила. Водночас 44% сказали, що «скоріше погодяться». Решта не визначилися.
Технарі, що зараз мають роботу, менш доброзичливі. Опитування показало, що 46% звільнених технічних працівників (наразі працюючих) відхилили б пропозицію про роботу в їхній колишній компанії, тоді як лише 27% відповіли, що погодилися б.

Про компанії, які планують найняти «бумерангів»

Гендиректор Hired Джош Бреннер каже: «Підбір персоналу за принципом бумеранга має багато переваг. Ці співробітники перевірені в тому сенсі, що ви вже одного разу прийняли рішення їх найняти. Вони відповідають цінностям компанії та зробили великий внесок у команду. Очевидно, для того, щоб повернути їх у компанію, потрібно набагато менше зусиль.
Джош пояснює, що довіра є ключовим зв’язком талантів із компаніями. Джош вважає, що компаніям, які обережно ставилися до звільнень, «буде набагато простіше найняти цих бумерангів назад. Вони живуть тими цінностями, про які говорять».
Однак він зауважує, що компанії, які погано впоралися з цими звільненнями, матимуть погані шанси повернути цих працівників.
У цих компаній зараз проблеми з брендом роботодавця. Команди, що здійснюють підбір персоналу, тепер мають важку роботу в цих компаніях, щоб відновити довіру серед шукачів роботи».

Підбір персоналу

Емпатія в залученні таланту
Повторюючи думку Джоша щодо відповідального ставлення до звільнення співробітників, засновниця Interviewology Анна Папалія каже:
«Команди інтерв’юерів також переживають звільнення і в будь-який момент можуть опинитися по інший бік столу для співбесід. Сподіваюся, разом із цим приходить і велика емпатія. Проводячи підбір персоналу, запитую себе: Як би я хотіла, щоб до мене ставилися, якби проходила через цей процес?
Пошук роботи може бути негуманним. Це може стати потужним стресом. І як талановиті люди, ми схильні забувати про силу, якою володіємо, і про те, як важко бути по той бік».

Підвищуйте успіх за допомогою брендингу роботодавця

На жорсткому ринку та в умовах загрози звільнень репутація бренду може стати крихкою. Отже, що може зробити підбір персоналу, щоб посилити зусилля зі зміцнення бренду роботодавця та щоб підтримувати його позитивну репутацію?
В опитуванні Hired щодо стратегії найму на 2024 рік варіант «акцент на бренді роботодавця» був найголовнішим — з погляду малих і середніх роботодавців. Роботодавці з понад 10 тисячами співробітників поставили це на друге місце, після «пропозиції гідної компенсації та переваг» (на тому ж рівні, що й «реферальні програми працівників»).

Здоровий конвеєр отримує підтримку від CRM
Стимулюйте активацію бренду роботодавця за допомогою регулярних комунікацій з талантами, які вже працюють у вашій компанії. CRM — чудовий спосіб керувати цим.
Це, зокрема, робиться, щоб зберігати записи в актуальному стані на основі загальнодоступних даних і використовувати штучний інтелект для персоналізації автоматизованих повідомлень. Залучення колишніх талантів зробить ефективнішим пошук із цього пулу для майбутніх потреб найму.

Відновіть довіру та повідомте кандидатам про потенціал зростання

Згідно з опитуванням Hired,

41% роботодавців, які були звільнені протягом останніх двох років, погодилися, що звільнення завдало їхній компанії більше шкоди, ніж економія коштів на зарплату.

Спілкування є ключовим для підтримки позитивного бренду роботодавця та зміцнення довіри під час звільнень. Старший віце-президент Hired зі стратегії роботи з людьми Сем Фрідман розповіла щодо спілкування з кандидатами.
«Кандидати приходять з більшою кількістю запитань, ніж будь-коли раніше. Потрібно підготувати команди з найму».
Сем навіть рекомендує заготовити відповіді на часті запитання. «Чому мене звільнили? Це пов’язано з продуктивністю? Це щось на кшталт прорахунку в стратегії, чи це був усвідомлений поворот?» Переконайтеся, що є чесне логічне повідомлення та демонстрація лідерства.
Разом з тим ви зможете підкреслити фінансову стабільність. Якщо у вас немає фінансової стабільності, то, можливо, це пов’язано з усвідомленням стратегічної дорожньої карти та того, як ви збираєтеся її досягти.

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ: ДЕКІЛЬКА ПОРАД ВІД КОМПАНІЇ HIRED…існує кілька стратегій і тактик, які дозволяють працювати з надто великою кількістю претендентів на роботу, частина яких – недостатньо кваліфіковані…

Читайте на нашому сайті

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ: ДЕКІЛЬКА ПОРАД ВІД КОМПАНІЇ HIRED

Понад 60% технічних працівників, опитаних Hired, заявили, що планують отримати нову роботу у 2024 році через занепокоєння щодо майбутнього своєї ролі, команди чи компанії. Серед них є ваші провідні співробітники? Або ви готові залучити їх до своєї команди?

Прозорість і автентичність тут ваші друзі. Підбір персоналу має пояснити, як компанія працює з ситуацією звільненого робітника, і поділитися, як вона буде рухатися далі. Це ключ до довіри кандидатів до організації.

Метки:
кандидати бумерангипідбір IT персоналупідбір персоналуповторний підбір персоналу
Назад
Telegram
Viber
WhatsApp