Підбір персоналу через соцмережі: кращі практики

Рубрика:
Підбір персоналу
||
підбір персоналу через соцмережі

Підбір персоналу з використанням соцмереж має свою специфіку. Використання платформ соціальних медіа як частини процесу найму стало досить поширеним у сучасному світі, тому ми навели кілька передових практик щодо найкращого їх використання:

ЗМІСТ

1. Створіть стратегію (Виберіть правильні канали!)
2. Інтегруйте соціальні мережі зі своїм ATS
3. Регулярно залучайте кандидатів
4. Звернення до різних груп працівників
5. Скористайтеся перевагами бази резюме
6. Будьте креативними з вмістом рекрутингу – будьте людяними та веселими!
7. Зосередьтеся на якості, а не на кількості
8. Співпрацюйте з HR і маркетингом
9. Інтегруйте кнопку «Поділитися» в соціальних мережах з посиланням на свій сайт кар’єри
10. Вимірюйте результати та оптимізуйте процес

1. Створіть стратегію (Виберіть правильні канали!)

По-перше, вам потрібно вибрати правильні канали для вашого бренду, аудиторії та вакансій. Наприклад, якщо ви компанія, яка ніколи раніше не використовувала соціальні мережі як інструмент найму, і шукає продавців загального профілю, то LinkedIn вам не підходить, а от спільноти Facebook з працевлаштування буде гарним вибором; також має сенс залучити таргетовану рекламу в  Facebook та Instagram. Але якщо ви — IT-компанія з клієнтурою високого класу, яка прагне найняти спеціаліста з машинного навчання, який зможе тісно співпрацювати з розробниками програмного забезпечення над створенням нових продуктів, подумайте про те, щоб замість цього скористатися LinkedIn або GitHub.

2. Інтегруйте соціальні мережі зі своїм ATS

Інтеграція ваших соціальних каналів рекрутингу з вашою системою відстеження заявників (ATS) є ключовим компонентом для використання потужності соціальних мереж. Після інтеграції ви можете використовувати соціальні мережі для пошуку кандидатів на роботу, а потім керувати процесом через ATS.
Кожного разу, коли ви публікуєте нову вакансію в LinkedIn або інших соціальних мережах, ви зможете завдяки базі ATS швидко зв’язатися електронною поштою та запросити будь-кого, хто колись подавав заявку через цей канал.

3. Регулярно залучайте кандидатів

Ви можете зв’язатися з кандидатами на їхніх особистих сторінках у Facebook, Instagram мережі Twitter або LinkedIn. Кандидати з більшою ймовірністю натискатимуть ваші оголошення про роботу, якщо ви вже встановили з ними певні стосунки.

Однак не дратуйте! Не коментуйте «Гей! Що ви думаєте про цю роботу?» кожен раз, коли вони публікують щось нове. Це може здатися досить нешкідливим, але в очах кандидата може здатися моторошним і непрофесійним, тож зруйнує відносини.

4. Звернення до різних груп працівників

Ви не можете зосередитися лише на LinkedIn і Facebook. У наші дні кандидати шукають роботу, використовуючи не лише дві платформи, тому ви повинні бути присутніми в усіх основних каналах соціальних мереж, щоб охопити свою аудиторію. Також подумайте про використання таких платформ, як Instagram, Snapchat і Twitter. Якщо ви дійсно амбітні (або хочете виглядати круто), ви також можете почати досліджувати нішеві мережі, такі як Quora або Reddit, які популярні серед певних типів співробітників (наприклад, технарів).

підбір персоналу через соцмережі
5. Скористайтеся перевагами бази резюме

Надійна база даних резюме є обов’язковою умовою для підбору персоналу, і платформи соціальних мереж є чудовим місцем для її використання. Запросіть кандидатів, які підходять для вас, безпосередньо з платформи соцмережі. Надішліть їм електронний лист з інструкціями щодо того, як завантажити своє резюме для розгляду вакансій у вашій компанії.
Таким чином, кожного разу, коли ви публікуєте нову вакансію в LinkedIn або інших соціальних мережах, ви зможете швидко зв’язатися електронною поштою та запросити будь-кого, хто колись подавав заявку через цей канал, повернутися до процесу, а також створити базу даних кандидатів за допомогою вашої ATS!

6. Будьте креативними, будьте людяними та веселими!

Щоб налагодити зв’язок із потенційними кандидатами та взаємодіяти з ними, вам потрібно творчо підійти до вмісту рекрутингу.
Вам, як рекрутеру або бренд-менеджеру роботодавця (EBM), настав час продемонструвати свою особистість: повідомте кандидатам, хто ви за робочим столом! Ви можете використовувати гумор, але поважайте різні культури/етнічні групи та релігії. Використовуйте зображення, відео та gif-файли, щоб зробити ваші публікації візуально привабливішими — вони також добре працюють на мобільних пристроях! Не забувайте про емодзі, наклейки та меми!

7. Зосередьтеся на якості, а не на кількості.

Підбір персоналу пов’язаний із цифрами. З такою великою кількістю потенційних претендентів здається гарною ідеєю закинути якомога ширшу сітку. Тоді вам прийдеться працювати з тисячами людей, які не підходять до культури чи місії вашої компанії.
Натомість зосередьтеся на якості, а не на кількості, коли прийде час звузити коло кандидатів, і переконайтеся, що всі, хто залучений у підбір персоналу, точно знають, яку людину можна розглядати. Потім використовуйте соціальні медіаплатформи, такі як Linkedin, Instagram або Facebook, щоб знайти цих людей — і тільки цих людей!

8. Співпрацюйте з HR і маркетингом

Щоб мати гарні стратегії, якою керується підбір персоналу в соціальних мережах і розробляти ефективні кампанії брендингу роботодавця, важливо співпрацювати з HR-відділом та маркетингом, що може бути складним завданням.
Першим кроком до ефективної роботи з HR-відділом є чітке визначення бренду роботодавця та бажаного досвіду кандидата.
Крім того, переконайтеся, що обидві сторони домовились про те, які показники використовуватимуться, щоб усі вони вимірювали успіх за однаковими критеріями.

9. Інтегруйте кнопку «Поділитися» в соціальних мережах з посиланням на свій сайт кар’єри

Інтегруйте кнопки спільного доступу в соціальних мережах до свого кар’єрного сайту, щоб шукачі роботи могли ділитися можливостями з друзями та колегами у власних мережах. Це чудовий спосіб залучити нових кандидатів, особливо якщо ви шукаєте пасивних кандидатів.
Крім того, кнопки соціальних мереж дозволяють шукачам роботи легко залишати відгуки про свій досвід роботи з вашою компанією чи організацією, і це може допомогти покращити ваш процес найму в довгостроковій перспективі.

10. Вимірюйте результати та оптимізуйте процес

Щоб отримати максимальну віддачу від стратегії, якою керується підбір персоналу в соціальних мережах, важливо вимірювати правильні показники та використовувати дані для оптимізації вашої стратегії. Метою має бути посилення взаємодії з кандидатами в соціальних мережах, щоб підвищити конверсію та якість кандидатів.
Це можна зробити шляхом відстеження основних показників: лайків сторінки, репостів та заявок кандидатів на публікацію. Ці показники допоможуть вам зрозуміти, наскільки ефективний ваш вміст. Щоб ви могли продовжувати використовувати успішні методи та інструменти, які дозволяють залучати нових підписників і створюють позитивну впізнаваність бренду для компанії.

IT рекрутинг…за даними аналітики Gallup, лише 12% співробітників у США сказали, що їх компанія добре впоралася з адаптацією

Читайте на нашому сайті:

РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ: ВАЖЛИВІСТЬ ОНБОРДИНГУ

Ви можете розраховувати на гарні результати рекрутингу за умови ефективного використання соцмереж. Звісно, при цьому ваші фахівці мають бути досвідчені як в рекрутингу, так і у відповідних каналах комунікацій.

За матеріалами zappyhire.com

Метки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
ЗАПИТАЙТЕ
{{ welcomeText }}