Протягом останніх 15 років HireRight проводив галузеві дослідження щодо залучення та управління талантами та перевірки досвіду спеціалістів з кадрів і ризиків, щоб допомогти нам (сюди можна віднести усіх, хто проводить найм персоналу, серед них – і кадрові агенції України) краще зрозуміти їхні звички та проблеми, а також дозволити компаніям порівнювати з конкурентами на регіональному та глобальному рівнях.
“Я радий поділитися з вами чотирма ключовими висновками цьогорічного звіту про бенчмарк-аналіз для регіону EMEA (Європа, Близький схід та Африка)” – каже Пітер Клевертон, управляючий директор HireRight у цьому регіоні.
Тактика прийняття на роботу у 2021 році
У 2021 році багато компаній у всьому світі зіткнулися з проблемами підбору персоналу, оскільки продовження пандемії COVID-19 і “Велика відставка” вплинули на світовий кадровий ландшафт.
У відповідь на ці події більша частина респондентів із Північної Америки та Азійсько-Тихоокеанського регіону підвищили свою зарплату та/або переваги, щоб допомогти залучити нових талантів у 2021 році. Однак у регіоні EMEA лише 38% підвищили пропозиції зарплат та/ або переваг.
Натомість респонденти з регіону EMEA набагато частіше шукали талантів у інших краях, причому дві третини (66%) сказали, що минулого року вони розміщували рекламу на додаткових каналах, щоб сприяти найму персоналу.
З іншого боку, існував більший консенсус щодо оновлення сторінок найму на вебсайті: дві п’ятих респондентів із регіону EMEA (41%) та Азійсько-Тихоокеанського регіону (40%), а також 35% респондентів із Північної Америки сказали, що оновили вебсторінки найму минулого року.
Це свідчить: попри те, що більшість респондентів (серед них – і кадрові агенції України) називають онлайн-дошки з питань працевлаштування серед своїх найефективніших каналів працевлаштування, багато роботодавців все ще вважають, що їхні кандидати або подадуть заявку безпосередньо через вебсайт компанії, або принаймні переглянуть сторінки з наймом, щоб краще зрозуміти культуру компанії та значення перед подачею заявки.
Невідповідності кандидатів
У 2022 році ринок найму — це все ще ринок кандидатів. Не дивно, оскільки багато роботодавців прагнуть якнайшвидше залучити нових співробітників. Необхідність швидкого залучення талантів не повинна відбуватися шляхом відмови від перевірок. Це також не повинно бути внаслідок скорочення обсягів цих перевірок. Такому сегменту, як кадрові агенції України, це твердження дуже актуальне.
Дані цьогорічного бенчмарк-дослідження показують, що у 2022 році, як і у 2021, багато компаній у регіоні EMEA виявляють невідповідності в резюме своїх кандидатів під час процесу перевірки. Часто це можуть бути просто помилки без злого наміру, але вони все одно свідчать про необхідність перевірки репутації.
Кандидати інколи бажають розширити період працевлаштування або адаптації, щоб приховати прогалини у своєму резюме — з цим також стикаються наші клієнти.
Що ще можуть приховувати кандидати на вакансію? Без проведення ретельних перевірок кандидатів роботодавці можуть ніколи про це не дізнатися.
Інтеграція системи відстеження заявників: кадрові агенції України також в курсі.
Лише у 52% опитаних роботодавців їхній бізнес використовує систему відстеження заявників (ATS). Ще 8% планують почати використовувати її протягом наступних 12 місяців.
У зв’язку з тим, що потреба компаній швидко наймати кандидатів є важливою, якщо не більш важливою, ніж будь-коли після Великої відставки, дивно, що все більше компаній не бачать потреби в ATS, щоб допомогти керувати їхніми зусиллями з найму.
Для компаній, що використовують ATS, лише 33% інтегрували з ним свого постачальника фонового скринінгу. Приблизно 30% сказали, що їхній постачальник перевірки не інтегрується з їхнім ATS.
Інтеграція фонової перевірки може запропонувати спектр потенційних переваг, зокрема зменшення кількості контактів рекрутера в процесі найму та підвищення ефективності перевірки. А це зрештою пришвидшить час найму.
Виклики майбутнього залучення талантів
Очікується, що пошук кваліфікованих кандидатів на роботу стане головною проблемою. 60% вважають це серйозним викликом у 2022 році, порівняно з 36% у 2021 році.
Однак, 56% роботодавців у регіоні EMEA вважають, що головні труднощі будуть іншими. Задовольнити очікування щодо переваг/пільг кандидатів буде важко. Саме це стане головним завданням на наступні роки.
Очікується, що пошук кваліфікованих кандидатів на роботу все ще буде серйозною проблемою для 44% респондентів. А 40% вважають, що створення бренду роботодавця буде актуальним завданням протягом наступних трьох років.
“…чи наша робота виглядає такою значущою, як ми б цього хотіли?”
Кадрові агенції спостерігають зміну мотивації фахівців
ВЕЛИКА ВІДСТАВКА (GREAT RESIGNATION) ЧИ ВЕЛИКЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ?
Опитування показало, що більшість роботодавців у регіоні EMEA використовують гібридну модель роботи. 65% респондентів заявили, що планують сприяти гібридній роботі. Звісно, це робиться, щоб працівники могли проводити менше часу в офісі. Там, де це можливо, це може допомогти підприємствам задовольнити деякі очікування їхніх кандидатів. Також це дозволить компаніям розширити свої мережі під час найму персоналу.
За матеріалами: www.hrmagazine.co.uk