Напрямки роботи із залучення талантів – Продовження

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
Напрямки роботи із залучення талантів - рекрутинг IT спеціалістів

Ми продовжуємо та завершуємо розглядати стратегії залучення талантів, які зараз найбільш поширені у сучасних компаніях. Нагадаю, що це принципово інший підхід до задоволення кадрових потреб будь-якого бізнесу. Головна відмінність залучення талантів від традиційного рекрутингу – він базується не на актуальних потребах сьогодення, а на прогнозі майбутніх потреб. Тобто це робота на випередження, яка забезпечує безперервність розвитку та розширення компанії. І напевно сфера де такий підхід найбільш актуальний – це рекрутинг IT спеціалістів.


Залучення талантів: з чого треба починати рекрутинг IT спеціалістівЧИТАЙТЕ першу частину цієї публікації

ЗАЛУЧЕННЯ ТАЛАНТІВ: З ЧОГО ТРЕБА ПОЧИНАТИ РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ


Програмне забезпечення для отримання талантів

Роботодавці, включаючи великі, середні та малі компанії, а також некомерційні та державні організації, можуть обирати програмне забезпечення для автоматизації HR-процесів. І в кожному з них вже інтегровані блоки залучення талантів (talent acquisition), підбір персоналу, навчання та інші.

Деякі роботодавці вибирають хмарні сервіси керування талантами, наприклад Oracle Taleo Cloud. Ці системи зазвичай постачаються з платформ програмного забезпечення як послуги (SaaS) і пропонують модулі залучення талантів, управління продуктивністю, керування винагородами та навчання.

Серед інших великих постачальників систем управління талантами – SAP із програмним забезпеченням SuccessFactors, IBM Kenexa, Cornerstone OnDemand, SilkRoad і UKG (раніше Ultimate Software і Kronos). Багато стартапів та дрібних постачальників також пропонують інтегровані системи управління талантами.

Інший шлях роботодавців — використовувати окреме програмне забезпечення для залучення талантів або рекрутингу від таких постачальників, як Recruitee, JazzHR і MightyRecruiter.

Думаємо, що ті спеціалісти, які здійснюють рекрутинг IT спеціалістів, добре обізнані з цим програмним забезпеченням та використовують якесь із нього.

Дошки вакансій

Іншим варіантом залучення талантів є дошки вакансій або ринки вакансій, такі як SimplyHired, ZipRecruiter та Indeed, на яких роботодавці публікують вакансії. Давні учасники цієї ніші –  Monster і Glassdoor.

Принаймні один з сервісів – Hired – створює систему, за допомогою якої кандидати можуть відразу приймати пропозиції про співбесіду від роботодавців.

Крім того, великі соціальні медіа та технологічні гравці, такі як LinkedIn та Google, також працюють на ринку з потужними пропозиціями щодо підбору роботи, ділових мереж та пошуку роботи. Фахівці та рекрутери з пошуку талантів все частіше використовують ці платформи як частину стратегії рекрутингу в соціальних мережах. Рекрутинг IT спеціалістів – одна з найбільш передових галузей, що використовують ці методи та канали.

Онбординг

Після того, як кандидат приймається на роботу та стає працівником, роботодавці мають цифрові альтернативи традиційному паперовому процесу після найму, який часто називають адаптацією. Це наступний дуже важливий крок у залученні талантів. Так само і рекрутинг IT спеціалістів завершується онбордингом. На цьому етапі обидва підходи поєднуються.

Онбординг охоплює реєстрацію пільг на корпоративному аккаунті працівника, вітальні листи та знайомство з командою, а також підписання на програми залучення та оздоровлення співробітників.

Основні виробники систем автоматизації HR-технологій, такі як Cornerstone OnDemand, Oracle і SAP, надають функції адаптації. Також є такий функціонал і в інших постачальники пакетів HCM (Human Capital Management), таких як Zenefits, Namely та NetSuite. Відмітимо, що у випадку, коли мова йде про IT рекрутинг, то зазвичай процес онбордингу найбільш змістовний та насичений. До цього спонукають традиції роботи з персоналом, які сформувались в IT спільноті за останні два десятиліття.

Посадова інструкція спеціаліста з залучення талантів

Фахівця з залучення талантів можна охарактеризувати як спеціаліста з персоналу, який зосереджується на пошуку, ідентифікації та найму певних типів працівників. Фахівців із залучення талантів часто наймають компанії, які виконують для них рекрутинг IT спеціалістів під конкретні запити.

До обов’язків спеціаліста з залучення талантів входить:

 • формування кваліфікованої команди співробітників;
 • організація та відвідування заходів з підбору персоналу та спілкування, конференцій та ярмарків вакансій;
 • передбачити щорічні та квартальні потреби кожного відділу в наймі;
 • робота з менеджерами з найму та кадрами для визначення потреб у персоналі;
 • створення посадових інструкцій та запитань на співбесіду з урахуванням кожної конкретної вакансії;
 • визначення критеріїв відбору на відкриті посади;
 • аналіз резюме та заяв кандидатів;
 • надання менеджерам зворотного зв’язку щодо поданих резюме та заявок;
 • пошук потенційних талантів за допомогою онлайн-каналів, таких як LinkedIn, Facebook та професійні мережі;
 • планування процедур співбесіди та відбору, які включають все, починаючи від початкової перевірочної співбесіди до пропозиції роботи;
 • побудова відносин з потенційними кандидатами та попередніми претендентами;
 • співпрацювати з керівництвом, щоб забезпечити етичні та справедливі процедури найму;
 • проведення вступних співбесід з кандидатами для оцінки рівня їх зацікавленості, особистості та очікувань щодо заробітної плати; і
 • гарантія успішного проходження процесу адаптації та того, що нові працівники швидко оформлюють необхідні документи.

Кадрове IT агентство звертатись чи не звертатисьЧИТАЙТЕ нашу публікацію, щоб з’ясувати, коли рекрутинг IT спеціаліста треба доручити зовнішнім консультантам:

КАДРОВЕ IT АГЕНТСТВО: ЗВЕРТАТИСЬ ЧИ НЕ ЗВЕРТАТИСЬ?

Вимоги до фахівця з придбання талантів часто включають ступінь бакалавра в галузі, пов’язаній з управлінням людськими ресурсами. В ідеалі зі спеціалізацією в області залучення талантів або управління – і принаймні п’ять років попереднього досвіду роботи з персоналом. Необхідні знання про повний життєвий цикл підбору персоналу, спеціалізовані програми, бази даних резюме, професійні мережі та платформи соціальних мереж. Також – якщо, наприклад, мова йде про IT рекрутинг, у спеціаліста має бути досвід та обізнаність щодо предметної галузі – тобто розробки програмних продуктів.

Автори: Kate Brush та Shaun Sutner

За матеріалами www.techtarget.com

Метки:
talent acquisitionзалучення талантівкадрове IT агентствоонбордингрекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp