Кадрове IT агентство: звертатись чи не звертатись?

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
Кадрове IT агентство звертатись чи не звертатись

Для технічних менеджерів процес підбору IT персоналу — це трудомісткий пошук джерел, нескінченні співбесіди та обтяжливі витрати. Іноді це здається глухим кутом. Але потім вони знайомляться з фірмою, що пропонує ІТ-рекрутинг, і обіцяє безболісно все вирішити. Чи є кадрове IT агентство гарною ідеєю для вашого бізнесу, чи краще утриматися від цього? Продовжуйте читати, щоб дізнатися про всі плюси та мінуси використання ІТ кадрового агентства.

Як працюють ІТ кадрові агентства?

Кадрове ІТ агентство – це компанія, яка виступає як третя сторона між розробниками та технологічними компаніями. Хоча це звучить досить чітко, ви все одно можете задатися питанням: «Як працюють кадрові ІТ агентства?»

Процедура роботи з IT-компанією, що виконує підбір IT персоналу, досить технологічна. Клієнт звертається до ІТ агентства, щоб знайти технічних спеціалістів. По-перше, визначаються вимоги до кваліфікації, кількість розробників, які потрібно найняти, та встановлюють терміни. Виходячи з цієї інформації, агентство починає розміщувати вакансії на дошках вакансій та на своєму веб-сайті. Воно також проводить активний пошук і використовує широкий перелік інструментів для залучення розробників.

Через деякий час IT-рекрутер відбирає потенційних кандидатів і проводить співбесіди. Після цього пропонує їх розглянути компанії роботодавцю, яка потім приймає остаточне рішення. Як бачите – все просто. Але тут головне деталі та тонкощі. Саме від них залежить чи потрібна вам зараз IT кадрове агентство, як його обрати, яким чином будувати співпрацю та як контролювати якість послуги.

Переваги використання кадрового ІТ агентства

1) Економія часу

Пошук відповідних технічних талантів може зайняти тижні або навіть місяці. І коли ви хочете, щоб ваша компанія швидко розвивалася, немає часу залишати відкриту позицію. Економія часу є серйозною перевагою передачі процесу набору на аутсорсинг професіоналам. Завдяки цьому ви маєте можливість зосередитися на своїй основній діяльності з розробки продукту. ІТ кадрове агентство націлене на швидкий підбір персоналу. Вони мають базу розробників, володіють технологіями пошуку і використовують багато каналів залучення кандидатів. Але головне, що рекрутер може приділити пошуку стільки часу, скільки потрібно.

2) Широкий потенціал талантів

Однією з інших переваг використання ІТ кадрового агентства є доступ до широкого кола кадрів. Агентства мають величезні бази даних, глобальні мережі та передові кадрові ресурси, які відкривають двері для великої кількості технічних спеціалістів.

Деякі компанії вибирають кадрові IT агентства, щоб знайти більше розробників з рідкісними навичками. Це часто зустрічається в аутсорсингу з підбору персоналу, і країни Східної Європи стали бажаним місцем для цієї мети, тому що пропонують величезний пул технічних талантів. Наприклад, Україна налічувала на лютий 2022 року 285 тис. розробників, Польща майже 279 тис., Словаччина 39 тис., а в Чехії та Румунії проживає понад чверть мільйона ІТ-фахівців.

Пошук розробників за кордоном не тільки дає змогу наймати талантів із рідкісними навичками, але й може зменшити ваші витрати через помітну різницю в окладах.

Наприклад, в Україні середня місячна зарплата досвідченого розробника з досвідом від 2 до 5 років становить 4000 доларів, а в Америці – 8500 доларів. Ця різка різниця перетвориться на прибуток компанії-роботодавця.

3) Гнучкість

Технічні компанії відчувають велике навантаження, коли у них не вистачає трудових ресурсів для розробки свого ІТ-продукту. Гостра потреба в найму нових ІТ-спеціалістів виникає сама собою, але найняти штатного розробника іноді не є виходом через короткочасну необхідність на вирішення конкретної задачі. Кадрове IT агентство наддасть вам тимчасового працівника для виконання невідкладних робіт.

Завдяки такому сервісу ви можете повністю контролювати обсяги набору. Це означає, що можна оптимізувати процес найму відповідно до поточного стану компанії. Наприклад, якщо компанія переживає критичні часи, вона може негайно утриматися від послуг з підбору персоналу через свого зовнішнього постачальника. Навпаки, ви також можете попросити найняти більше розробників у разі потреби. Швидко, надійно та вигідно.

4) Специфічна кваліфікація

Що справді виділяється з переваг використання ІТ-компанії з підбору персоналу, так це те, що вони знають процес набору персоналу досконально. Маючи великий досвід у цьому, вони знають, ЯК найняти відповідних розробників. Зовсім непросто впоратися з цим процесом самостійно, особливо якщо в команді немає рекрутерів. Щобільше, коли ви виходите на зовнішній ринок, регіональне кадрове ІТ агентство є ключем до цих дверей. Воно набагато краще знає специфіку та нюанси місцевого ринку.

Більшість компаній, які здійснюють підбір ІТ персоналу, проводять попередню оцінку розробника, перш ніж запропонувати на Ваш розгляд. Серія запитань для попередньої перевірки показує, чи є резюме заявника фактично відповідним. Таким чином, ви можете бути впевнені, що цей кандидат відповідатиме вашим вимогам, щоб впоратися з поставленими завданнями.

Переваги використання кадрового ІТ агентства
Недоліки використання ІТ кадрового агентства

Справді, набір переваг використання кадрових агентств для набору співробітників досить привабливий, але подивімось на деякі потенційні недоліки. Це допоможе вам отримати чіткі уявлення.

1) Відсутність брендингу роботодавця

Одним із найпомітніших недоліків використання кадрового ІТ агентства є слабкий бренд роботодавця. Проводячи процес найму в компанії, ви підвищуєте репутацію своєї компанії. Ви самі представляєте свій бізнес і рекламуєте себе як роботодавця так, як бажаєте. В результаті потенційні співробітники впізнають вас серед сотень інших компаній. Однак, коли ви звертаєтеся до рекрутингової IT компанії, це інша історія. Агентство задає тон процесу найму та виконує роль вашого посла. Таким чином, відсутність контролю за співбесідами може призвести до спотвореного сприйняття іміджу компанії. Ось чому ви повинні переконатися, що ваш провайдер готовий допомогти у покращенні бренду вашого роботодавця на місцевому ринку.

2) Іноді це кількість, але не якість

Не всі кадрові ІТ-агенції надійні та дружні до клієнтів. Вони можуть не докладати достатньо зусиль, щоб знайти потрібного кандидата, прагнучи якомога швидше закрити позиції. Орієнтуючись на кількість зайнятих посад, кадрові агентства можуть нехтувати важливими деталями під час співбесіди з кандидатами, такими як знання англійської мови, soft-skills та навіть hard-skills. Щоб уникнути цієї неприємної ситуації, обдумано вибирайте свого партнера: знаходьте та читайте випадки чи огляди, вивчайте їх типовий процес із клієнтами та обов’язково запитайте про гарантії.

3) Проблеми взаєморозуміння

Говорячи про мінуси використання рекрутингової ІТ компанії, слід згадати про корпоративні цінності. Агентства можуть нехтувати цінностями компанії та корпоративною етикою під час пошуку та проведення співбесід з кандидатами для найму. Таким чином, ви можете отримати розробника, якому насправді байдуже розробка вашого продукту та ваші цілі. На ранньому етапі співпраці з кадровим IT агентством окресліть ключові цінності та корпоративну культуру вашої компанії та зверніть особливий акцент на важливість відбору кандидатів відповідно до вашої культури.

ПОДБОР IT ПЕРСОНАЛА: 7 ГЛАВНЫХ ПРОБЛЕМ, С КОТОРЫМИ СТАЛКИВАЮТСЯ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ ГИГАНТЫЧИТАЙТЕ нашу іншу публікацію про те, що проблеми з підбором IT персоналу є навіть у великих компаній

ПОДБОР IT ПЕРСОНАЛА: 7 ГЛАВНЫХ ПРОБЛЕМ, С КОТОРЫМИ СТАЛКИВАЮТСЯ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ ГИГАНТЫ

Знаючи всі «за» та «проти», ви можете з належною компетентністю прийняти рішення: або обрати кадрове IT агентство, або здійснювати підбір IT персоналу самостійно.

Автор — Марина Панчук

За матеріалами www.alcor-bpo.com

Метки:
IT компаніякадрове IT агентствопідбір IT персоналурозробник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp