Дистанційне створення професійних команд: посібник

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
Рекрутинг IT спеціалістів

Згідно зі статистикою, 64% організацій дозволяють певну форму віддаленої роботи. Віддалена робота – це не просто спадщина пандемії. Це стає новою економічною нормою, тож коли ми здійснюємо рекрутинг IT спеціалістів – враховуємо це. За підрахунками, державні організації можуть заощаджувати в середньому 11 000 доларів на рік на одного віддаленого працівника.
Вони також можуть отримати на 21% більшу прибутковість. Це завдяки економії витрат на нерухомість, плинність кадрів і прогули. Треба зосередитися на правильних стратегіях найму, комунікації та управління, щоб скористатися цими перевагами. Інакше ви можете найняти на роботу не тих людей. Або зашкодити продуктивності та спровокувати незалученість співробітників.

Майте чіткий процес спілкування

Прозорі комунікації мають вирішальне значення для успіху дистанційних команд. Віртуальні налаштування дають менше шансів для частого, органічного спілкування. Тому організації повинні переконатися, що команди мають чіткий протокол спілкування. Зокрема, коли ми проводимо рекрутинг IT спеціалістів, то завжди звертаємо увагу на досвід працівника та його здатність до ефективних комунікацій.

Найкраще спілкування залежатиме від характеру вашої організації та команд. Почніть із визначення частоти спілкування. Вирішіть, які канали їм слід використовувати та яку форму комунікації мати. Також уточніть необхідні години доступності та обумовте очікуваний час відповіді.

Ми також рекомендуємо віддати перевагу індивідуальному управлінню у ваших операціях і процесі спілкування. Лідери команд — це вузли, через які працюють віддалені команди. Важливо мати чітку лінію індивідуального спілкування. Це може сильно вплинути на продуктивність співробітників.

В ідеалі менеджери повинні регулярно спілкуватися з віддаленими співробітниками. Ці перевірки допомагають менеджерам виявляти майбутні проблеми та гарантують, що члени команди мають необхідні ресурси та вказівки. Ця порада в повній мірі стосується і такої діяльності, як рекрутинг IT спеціалістів.

Догляд за всіма часовими поясами

Ви створюєте міжнародні команди? Якщо так, вам також потрібно буде адаптувати свої процеси спілкування для кількох часових поясів. Наявність активних співробітників у різних часових поясах може бути корисною. Якщо ваше розширення стане глобальним, воно може досягти точки, коли сонце ніколи не заходить для ваших команд. Це може пришвидшити час виконання та збільшити години обслуговування клієнтів.

Але вам потрібно буде скоординувати, як віддалені команди можуть ефективно спілкуватися в різних часових поясах.

Впроваджуйте правильні рішення для відстеження

Виявлення та впровадження ефективних рішень для відстеження є ще одним пріоритетом для дистанційних бізнес-моделей.
Відстеження часу не просто обліковує робочий час співробітників. Це також дає змогу менеджерам отримувати «вид з висоти пташиного польоту» на хід проєкту. Рішення для відстеження часу також можуть надати цінні показники графіку виконання робіт. Крім того, вони можуть надати віддаленим співробітникам підвищену гнучкість. Завдяки цьому працівники можуть ефективно керувати своїм часом.

створення професійних команд
Знайдіть правильне рішення найму

Розумний найм — одна з найважливіших частин створення професійних команд. Перехід до віддаленої бізнес-моделі може розширити доступний резерв кадрів. Це також може зробити вас більш конкурентоспроможними як роботодавця. Але є проблеми з віддаленим наймом, і рекрутинг IT спеціалістів – нажаль, не виключення.

Уявімо, що ви створюєте міжнародні команди в кількох країнах і регіонах. По-перше, узгодження облікових даних, сертифікатів та освіти може бути дуже складним. Окрім перевірки технічних навичок, ви також повинні враховувати здатність кандидатів працювати самостійно та спілкуватися через віртуальні канали.

Нарешті, вам потрібно буде розглянути місцеве законодавство про зайнятість. Також – адміністративні питання, такі як податки, і дотримуйтеся місцевих вимог щодо оплати праці.

Зосередьтеся на створенні культури згуртованої компанії

Якщо ви подивіться на деякі з найуспішніших компаній, ви помітите, що більшість має позитивну культуру. Google, Microsoft, IBM і Estee Lauder є такими прикладами.

Створення міцної корпоративної культури особливо важливо, коли команди охоплюють увесь світ. Позитивна корпоративна культура зазвичай не виникає сама по собі. Натомість їх потрібно будувати та підтримувати. Якщо залишити розвиватися без спрямування, погана корпоративна культура може жити власним життям, швидко створюючи негатив та конфлікти.

Першим кроком до виховання культури згуртованості є створення набору вказівок, якими можна поділитися з усіма членами команди. Чітко окресліть, які види спілкування неприпустимі. Наприклад, мова ненависті, дискримінація тощо. Перелічіть, які кроки будуть вжиті, якщо член команди нехтує правилами корпоративної культури. Зокрема, коли проводиш рекрутинг IT спеціалістів, треба також враховувати питання культури (хоча, здавалося б, айтішники – це лицарі-одинаки).

Було б корисно, якби ви також визначили, як слід порушувати скарги чи говорити про проблеми. Наприклад, заохочуйте вирішувати проблеми, а не скаржитися. Нарешті, з токсичною динамікою слід боротися швидко, поки вона не вийшла з-під контролю.

Заохочуйте зв’язок

Однією з проблем, з якою стикаються віддалені команди, є ізоляція та відсутність зв’язку з колегами.

У віддаленому середовищі міжособистісні зв’язки можуть розвиватися повільніше. На щастя, є багато способів заохотити стосунки між віддаленими співробітниками. Як от:

  • Віртуальний охолоджувач води спілкується через такі платформи, як Slack.
  • Обмін фотографіями (як виконаних завдань, так і діяльності в позаурочний час).
  • Онлайн-конкурси та таланти.
  • Розіграші.
  • Онлайн-вікторини та ігри.
  • Віртуальні книжкові клуби.

Деякі віддалені підприємства також проводять щорічні конференції. Інші заохочують місцеві зустрічі, на яких можуть бути присутні віддалені співробітники з певного регіону.

Рекрутингові агенції України: питання скринінгу…за останні роки процес найму експоненціально розвивався завдяки швидшому розвитку технологій

Читайте публікацію за посиланням

СКРИНІНГ КАНДИДАТІВ: ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ РЕКРУТЕРІВ

Метки:
IT ринокIT-рекрутингпідбір IT персоналупідбір персоналупідбір персоналу в Українірекрутингрекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp