Чотири тактики лідерського спілкування

Рубрика:
Кадрові агенції
||
Чотири тактики лідерського спілкування

У вік знань ідеї є основою успіху майже в кожній сфері. Припустимо, ви можете мати найкращу ідею у світі. Але якщо ви не зможете переконати слідувати вашому баченню, ваш вплив значно зменшаться. Тому спілкування більше не вважається «м’якою навичкою» серед бізнес-лідерів світу. Лідери, які досягають вершини, не просто на словах говорять про важливість ефективної комунікації. Натомість вони вивчають мистецтво в усіх його формах — писати, говорити, презентувати. Вони постійно прагнуть удосконалити ці навички. Як показує наш аналіз — кадрові агенції України не завжди звертають увагу на такі речі під час підбору топ-менеджерів.

Наприклад, коли Джефф Безос створював Amazon, він надавав перевагу навичкам письма. Влітку 2004 року він здивував свою команду керівництва і заборонив PowerPoint. Він замінив слайди «записками зі структурованою розповіддю». Ці розповіді містили заголовки та повні речення з дієсловами та іменниками.

Безос не один такий серед топлідерів. «Ви не можете надмірно інвестувати в комунікативні навички — письмові й усні навички». Це слова колишнього генерального директора PepsiCo Індра Нуйі, який зараз є членом правління Amazon. «Якщо ви не можете спростити повідомлення та передати його переконливо, ви не зможете змусити маси слідувати за вами».

Під час дослідження для The Bezos Blueprint автор виявив низку поширених тактик. Ці тактики топлідери використовують під час спілкування зі своїми командами. Ось чотири, щоб спробувати:

1. Використовуйте короткі слова, щоб говорити про важкі речі.

Довгі складні речення ускладнюють розуміння написаних ідей. Вони розумово виснажують і вимагають більшої концентрації. Ви завоюєте більше шанувальників, якщо заміните довгі слова та речення короткими.

“Якщо ви дбаєте про те, щоб вас вважали гідним довіри та розумним, не використовуйте складну мову там, де підійде простіша», — пише економіст, лауреат Нобелівської премії Даніель Канеман у книзі “Мислення, швидке та повільне”. Він стверджує:

Переконливі оратори та автори роблять усе, щоб зменшити “когнітивне напруження.

Програмні засоби, такі як Grammarly, оцінюють якість написання, генеруючи числову оцінку читабельності. Оцінка призначає рівень оцінки для написання зразків. Наприклад, документ, написаний для людини, яка має принаймні восьмикласну освіту (в середньому 13 років у США), вважається «дуже легким для читання». Це не означає, що ваше написане звучить так, ніби це написав восьмикласник. Це означає, що ваші складні аргументи легко зрозуміти навіть восьмикласнику. Звісно, ідеї, які легко зрозуміти, є переконливішими.

Оскільки письмо — це навичка, ви можете відточувати її на практиці. З часом Безос удосконалився як письменник. Його перший лист акціонеру Amazon у 1997 році був зареєстрований на рівні десятого класу. Протягом наступного десятиліття 85% його листів були написані для восьмого чи дев’ятого класу.

Наприклад, у 2007 році Безос пояснив переваги нещодавно представленого Amazon Kindle абзацом, який міг зрозуміти семикласник:

“… Якщо ви натрапите на незнайоме слово, ви можете легко знайти його. Ви можете шукати свої книги. Ваші примітки на полях і підкреслення в «хмарі», де їх неможливо втратити. Kindle автоматично зберігає «закладку» в кожній книзі, яку ви читаєте. Якщо ваші очі втомилися, ви можете змінити розмір шрифту. Наше бачення Kindle полягає в тому, щоб кожна книга, коли-небудь надрукована будь-якою мовою, була доступна менш ніж за 60 секунд …”.

Безос вибирав короткі слова, щоб говорити про важкі речі.

Коли ви робите речі простими, ви не пригнічуєте вміст. Ви перехитрите конкурентів.

комунікаційні стратегії
2. Вибирайте чіпкі метафори для підкріплення ключових понять.

Метафора є потужним інструментом, який порівнює абстрактні ідеї зі знайомими поняттями. Метафори спонукають людей подорожувати, не встаючи зі своїх місць. Кріс Гедфілд, відомий канадський астронавт, талановитий оратор і зірка TED Talks. Він використав силу метафори, щоб описати невимовну подію:
За шість секунд до старту раптово цей звір починає ревти, як дракон, який починає дихати вогнем. Ви схожі на маленький листок в урагані… Коли ці двигуни запалюються, ви відчуваєте, ніби опинилися в пащі величезного пса, який трясе вас і фізично б’є з силою.

Рев і звірі, листя в урагані, щелепи собаки…. Все це конкретні ідеї для опису події, яку мало хто з нас коли-небудь переживе.

У бізнесі метафори — це короткі шляхи для передачі складної інформації короткими, помітними фразами.

Уоррен Баффет розуміє силу метафори. Якщо ви дивитеся ділові новини або слідкуєте за фондовим ринком, ви, безсумнівно, чули фразу «рови та замки». Її приписують компаніям, які домінують у галузі, у яку важко потрапити конкурентам. Баффет популяризував цю фразу на зустрічі Berkshire Hathaway у 1995 році. Він сказав: «Найважливіше, що ми робимо, — це знайти бізнес із широким і довговічним ровом навколо нього, який захищає чудовий економічний замок із чесним лордом, який керує цим замком».

Метафора замку — це стисле скорочення, яскраве пояснення складної системи. Цю метафору Баффет і його команда використовують для оцінки потенційних інвестицій.

Коли ви представляєте нову або абстрактну ідею, ваша аудиторія автоматично шукатиме щось знайоме. Це допомогло б їй зрозуміти ідею. Введіть нову метафору та оберніть їх до себе.

3. Гуманізувати дані для створення цінності.

Хитрість, щоб зменшити когнітивне навантаження та зробити будь-яку точку даних цікавою. Вона полягає в тому, щоб олюднити її, розмістивши число в перспективі. Показ слайдів з даними та діаграмами додає когнітивної ваги, виснажуючи їх розумову енергію.

Щоразу, коли ви вводите цифри, зробіть додаткові кроки, щоб зробити їх привабливими. Тобто – такими, що запам’ятовуються, і, зрештою, переконливими.

Наприклад, до 2025 року вчені очікують, що люди щорічно створюватимуть 175 зетабайт даних. Це –  один трильйон гігабайтів. Просто занадто велике число для більшості людей, щоб обернутися навколо нього. Але що, якби я сказав, що якби ви могли зберегти 175 зетабайт даних на DVD, диски обігнули б землю 222 рази? Це все ще велика цифра, але опис більш привабливий, оскільки він малює яскравий образ у вашій уяві.

Відомий астрофізик і науковий викладач Ніл де Грасс Тайсон якось сказав, що секрет наукової комунікації полягає в тому, щоб «вставити концепцію у звичну основу». Іншими словами, перетворити дані на мову, зрозумілу простим людям.

Один із відомих прикладів гуманізації даних Тайсоном стався в 1997 році. Цього року NASA запустило космічний зонд Cassini для дослідження Сатурна. Скептики поставили під сумнів його ціну в 3 мільярди доларів. Тому Тайсон з’явився на телевізійних ток-шоу, щоб поінформувати громадськість про переваги місії. Але спочатку йому довелося впоратися з ціновим шоком. Він витягнув зі свого риторичного інструментарію порівняння даних. Він пояснив, що 3 мільярди доларів будуть розподілені на вісім років. Також додав, що американці щороку витрачають на бальзам для губ більше, ніж NASA витратило б на місію за цей час.

Щоб продемонструвати цінність вашої ідеї, гуманізуйте дані та зробіть їх актуальними для ваших слухачів. Вміння це робити є важливою навичкою кожного топ-менеджера і на це мають звертати увагу усі кадрові агенції України, коли працюють над такою вакансією.

4. Зробіть місію своєю мантрою для згуртування команд.

У 1957 році відключення електроенергії призвело до знеструмлення значних частин Вісконсіна та Міннесоти. Ерл Баккен, майстер з ремонту медичних приладів, який працював у своєму гаражі, побачив можливість створювати інновації в цій галузі. Тож він створив перший кардіостимулятор із живленням від батареї, який працював навіть у разі відключення електроенергії.

У той момент життя Баккена набуло мети, а не просто «займатися виправленням речей». Він мав на меті «полегшити біль, відновити здоров’я та продовжити життя».
Баккен помер у 2018 році, через понад 50 років після заснування Medtronic. З того часу компанія значно змінилася. Її 90 000 співробітників працюють у 150 країнах, а її терапія щосекунди зачіпає життя двох пацієнтів. Але попри те, що багато чого змінилося, одне залишилося незмінним: співробітники Medtronic керуються тими ж шістьма словами, які надихали Баккена:

Полегшити біль, відновити здоров’я, продовжити життя.

Баккен був «головним ретранслятором», постійно тримаючи місію компанії на передньому плані. Незадовго до того, як Баккен помер у віці 94 років, він записав відео для співробітників. Він повторив місію компанії та зробив одне прохання: «Я прошу вас жити цим щодня».

Заява про місію, яку заховали в шухляді та майже забули, мало допомагає командам об’єднати спільну мету.

Професор Гарвардської бізнес-школи Джон Коттер виявив, що більшість лідерів недостатньо повідомляють про своє бачення. «Трансформація неможлива, якщо сотні чи тисячі людей не бажають допомогти, часто аж до короткочасних жертв», — пише Коттер.

Трансформаційні лідери суперкомунікують. Вони так часто повторюють місію, що це стає мантрою. Мантра – це твердження або гасло, яке посилюється завдяки його повторенню. Суперспілкування посилює його вплив. Ваша місія повинна займати центральне місце. Висвітлюйте мету вашої компанії через канали зв’язку: записки, електронні листи, презентації, соціальні мережі та маркетингові матеріали. Якщо ваша місія за щось стоїть, то відстоюйте це. До речі, кадрові агенції України добре розуміють: якщо топ-менеджер насправді серйозно ставиться до місії компанії, навіть якщо він вже її полишив, то це важливий «плюс» під час оцінювання та прийняття рішення.

5 ТИПОВИХ ПОМИЛОК У РЕКРУТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЯХ“…без сильних комунікаційних навичок рекрутери не мають шансів привернути увагу кандидатів”

Читайте нашу публікацію про те, як уникнути помилок в рекрутингових комунікаціях

5 ТИПОВИХ ПОМИЛОК У РЕКРУТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЯХ

Усе, чого варто досягти, потребує роботи команди, групи людей, відданих пристрасному прагненню до мрії, спільному баченню. У той час як деякі команди йдуть за лідерами, які отримали владу лише через титул, найуспішніші команди йдуть за лідерами, тому що їх це надихає.

Метки:
кадрові агенціїКадрові агенції Українипідбір IT персоналупідбір персоналу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp