Кадрові агенції стверджують: люди старше 50 років можуть розв’язати проблему нестачі талантів у Великобританії. Що стосується України – об’єктивно у нас також є дефіцит робочих рук.
Кар’єра для будь-якого віку?
Джеремі Хант (власник кадрової агенції) закликав людей похилого віку повернутися до роботи, сказавши, що вони потрібні країні, і що він шукає способи зробити «роботу вартою вашого часу». Докази переконливі; третина людей, звільнених під час пандемії, були старше 50 років, і я вважаю, що це справді розчаровує.
Як власник компанії з працевлаштування, я завжди прагнув залучити нових талантів у нашу галузь. Я також активний прихильник людей старше 50 років у галузі, яку часто сприймають як гру молодих людей.
На жаль, протягом більшої кількості років, ніж я можу пам’ятати (я почав працювати на кадрові агенції, коли мені було 19, а цього року мені виповниться 55), я був свідком величезної кількості вікової дискримінації на робочому місці.
У нещодавньому дослідженні, проведеному 55/Redefined і кадровою компанією Reed, 65% осіб старше 50 років із вибірки з понад 4000 відчули, що їхній вік «працював проти них», коли вони подавали заявку на нову роботу.
Оскільки економіка, що бореться, переповнена вакансіями, люди старше 50 років можуть розв’язати проблему нестачі талантів у Великобританії. Проте і роботодавці, і кадрові агенції, здається, повільно реагують на величезну кількість талантів у цій віковій групі. Отже, що відбувається і чому я думаю, що ця статистика не покращиться найближчим часом?
Чому ситуацію так складно змінити?
Найпоширенішими помилковими уявленнями, у які вірять кадрові агенції, є те, що старші кандидати скоро підуть на пенсію, що потрібно більше часу, щоб навчити їх працювати, і що буде боротьба навколо культурної відповідності.
Я повинен відкинути ці настрої, оскільки це стосується молодшого покоління. Вони пересуваються частіше, потребують часу та навчання, щоб швидко навчитися розвиватися, і немає гарантії, що вони впишуться у вашу культуру. Насправді я бачив багато прикладів того, як культурна придатність використовується як причина НЕ брати молодих людей!
Двоє моїх останніх «старших» співробітників показали, що вони такі ж здібні та продуктивні, як і їхні молодші колеги, – зазначив Джеремі Хант. Вони надають безцінний досвід і знання для бізнесу, надійні та віддані своїй роботі. Вони також надзвичайно важко працюють і неймовірно витривалі. Справжній бонус у цьому економічному ландшафті, що постійно змінюється. Якщо ви можете прийняти на роботу, я закликаю вас не скидати з рахунків старших кандидатів, незалежно від вашого сектору. Хоча єдиного підходу для всіх не існує, ми маємо переконатися, що наша практика найму є максимально інклюзивною. Інакше – ми ризикуємо втратити величезну кількість талановитих працівників, здатних справді змінити ситуацію.
…це означає переоцінку того, що ми маємо на увазі під «досвідом співробітників» і як ми можемо забезпечити більш ефективне надання цього досвіду в цю нову епоху цифрової автономії…
Читайте нашу публікацію:
ЧОМУ САМЕ ЧАС ПЕРЕОСМИСЛИТИ ДОСВІД СПІВРОБІТНИКІВ
У мене в 55 років більше енергії, потягу та цілеспрямованості, ніж у мене в 30 років – говорить Джеремі Хант. Також – величезні знання та досвід, які все ще актуальні в сучасному кадровому оточенні. Крім того, дуже важливо, щоб ми ділилися своїми знаннями, мудрістю та досвідом, щоб підтримати наші майбутні покоління. Хіба не пора нам (маються на увазі як компанії – роботодавці, так і кадрові агенції) справді почати розглядати проблему ейджизму як недопустиму та оцінювати людей за їхніми навичками та характером, а не лише за датою народження? Адже вік – це лише цифра.
за матеріалами www.recruiter.co.uk