Нам вже доводилося порівнювати тенденції британського та українського ринку праці. Відповідно до нових заходів, запроваджених британським урядом, мільйони працівників Великобританії зможуть вимагати гнучкого режиму роботи з першого дня працевлаштування. Згідно з нашим аналізом, це може призвести до більшої ініціативності робітників і кадрові агенції України мають про це знати. Адже рано чи пізно тенденції на британському ринку праці повторятимуться на українському ринку праці.
Згідно з новими правилами, працівники зможуть подати два запити на гнучку роботу протягом будь-якого 12-місячного періоду. При цьому роботодавці повинні будуть відповісти протягом двох місяців, а не трьох (як було раніше). Попереднє законодавство зазначало, що працівники повинні були чекати 26 тижнів до подання запита.
Роботодавці також повинні будуть обговорити альтернативні варіанти, перш ніж відхилити запит. Це станеться, якщо роботодавець не може задовольнити запит працівника на гнучку роботу. Пітер Чіз, виконавчий директор CIPD (Chartered Institute of Personnel and Development) сказав, що нові заходи є важливим кроком. Він проводить кампанію, щоб гнучка робота стала доступною з першого дня. Він сказав: «Ми раді, що уряд першого дня надає право вимагати гнучку роботу. Ми закликали до цієї зміни, оскільки вона допоможе створити більш справедливі, інклюзивні робочі місця. Отже, це покращить доступ до гнучкої роботи для багатьох людей. Працівники похилого віку, люди з доглядом та з проблемами здоров’я – серед тих, хто особливо виграє.
«Це нове право допоможе нормалізувати діалог про гнучкість на початку трудових відносин. Звісно, зі значними перевагами для працівників з точки зору добробуту та балансу між роботою та особистим життям. Це дозволить організаціям залучати й утримувати більш різноманітну робочу силу. Також це допоможе підвищити їх продуктивність і гнучкість».
На працівників більше не покладається обов’язок пояснювати, як роботодавець може врахувати наслідки їхнього запиту на гнучку роботу. При цьому уряд поширив заборону на положення про ексклюзивність на контракти для певної категорії. Це ті, хто заробляє менше нижньої межі заробітку — £123 на тиждень. Фактично це означає: тепер робітники можуть працювати на кількох роботодавців. В українських реаліях – і кадрові агенції України, думаємо, орієнтуються на це – силою прив’язати робітника до конкретної компанії не вийде.
Маркус Бівер, керівник компанії Alight Solutions у Великій Британії теж висловився. Він сказав, що нові закони означають перерозподіл влади між роботодавцями та працівниками. Він говорить: «Динаміка влади на робочому місці продовжує змінюватися. Працівники отримають право вимагати гнучкої роботи з першого дня. Сейсмічна зміна, яка спостерігалася під час Covid, зараз входить до законодавства, і повідомлення зрозуміле. «Робітники зараз мають більше влади, ніж будь-коли. Компанії покладаються на своїх співробітників і не можуть ігнорувати їхні потреби. Роботодавці повинні взяти до уваги та поставити їх на перше місце у прийнятті рішень. Якщо це не буде зроблено — є ризик втратити цінних співробітників, що можуть перейти до тих, хто пропонує їм більше».
Стів Коллінсон, головний спеціаліст відділу кадрів компанії Zurich UK, додав: «Як роботодавець із гнучким режимом роботи протягом більш як десять років він бачив переваги, які це приносить для обох сторін. У 2019 році ми пішли ще далі. Ми запровадили нашу ініціативу щодо роботи на неповний робочий день. Всі ролі доступні як на неповний робочий день, так і на повний робочий день. В результаті загальна кількість заявок до компанії зросла більш ніж на 50%. Ну що ж – ось і можливий рецепт значного приросту звернень аплікантів — кадрові агенції України також можуть його рекомендувати.
«…Очікується, що пошук кваліфікованих кандидатів на роботу стане головною проблемою. 60% вважають це серйозним викликом у 2022 році, порівняно з 36% у 2021 році»
Читайте нашу публікацію
ОПИТУВАННЯ HIRERIGHT: ЯКІ УРОКИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЖЕМО ВИНЕСТИ З 2021 РОКУ?
«Пропозиція гнучкості усуває бар’єри для кандидатів і дає нам доступ до нового великого резерву талантів. Це є пріоритетом у нинішньому кліматі. Але це також приносить користь батькам що працюють, опікунам. Коротко кажучи – ті, хто має професійну кар’єру чи інші інтереси, якими вони хочуть займатися. Працівники хочуть нових угод і більше не готові працювати за застарілими та жорсткими моделями відносин».
За матеріалами https://www.hrmagazine.co.uk/