10 питань лідера рекрутингової агенції до відділу маркетингу

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
Рекрутингові агенції

Рекрутингові агенції в Україні – як і в усьому світі – відчувають коливання ринків і зосередилися на стимулюванні активності клієнтів.

Маркетингова функція в рекрутинговій агенції

Дефіцит талантів наразі не менший, ніж раніше. Попри високу інфляцію, кризу вартості життя та занепокоєння щодо наближення рецесії рекрутингові агенції повністю завантажені роботою. Спеціалісти припускають, що компанії повернулись до реалізації ініціатив, які раніше були призупинені. І знайти для цього кандидатів зараз виявляється важко. Рекрутерам доводиться балансувати між пошуком “невловимих” талантів та активним залученням роботодавців з “правильними” (релевантними ринку праці) вакансіями.

Більшість керівників, що представляють рекрутингові агенції України, визнають необхідність маркетингової функції.

Часто існує невідповідність – і, можливо, непорозуміння – між маркетинговою стратегією й бізнес-цілями агенції та цілями зростання.

В оптимальному випадку налагоджені процеси, робочі ноу-хау та ініціативи, що керуються даними, працюють разом. Маркетинг при цьому має забезпечувати відчутну рентабельність інвестицій. Це сприяє розвитку бізнесу та організаційному зростанню.

Нижче наведений список запитань, щоб залучити, мотивувати та оцінити маркетингову команду та їхній внесок у досягнення бізнес-цілей.

Рекрутингові агенції
Запитання, які керівник рекрутингової агенції повинен поставити своєму маркетологу

Чи відповідає наш маркетинговий план нашим бізнес-цілям?
Надто часто маркетологи не інформовані про ширші операційні цілі та цілі зростання. Це заважає їм запропонувати програму, яка відповідає бізнес-цілям.

Скільки кваліфікованих потенційних клієнтів маркетинг приніс минулого року?
Маркетинг має забезпечувати віддачу – зокрема, клієнти, які подають вакансію, або кандидати, які подають резюме. Якщо ви не відстежуєте потенційних клієнтів, неможливо визначити, чи має маркетинг відчутний вплив.

Які три наші найефективніші канали?
Маркетологи мають доступ до величезних обсягів даних. Ефективне вимірювання та аналіз може чітко продемонструвати, які канали приносять найбільший прибуток. Зосередьте маркетингові зусилля на тих ініціативах, які приносять рентабельність інвестицій.

Яка ціна нашого кандидата чи клієнта за придбання/розміщення на канал?
Незалежно від того, чи це рекламні дошки, соціальні мережі, PPC чи інші. Знаючи, які канали пропонують найкращих кандидатів і клієнтів, ви зможете зосередити свої ресурси та бюджет на досягненні найбільш ефективних результатів.

Як ви вимірюєте продуктивність?
Використовуйте об’єктивні метрики та не потрапте в пастку марнославства соціальних лайків і поширень. Стратегічна маркетингова програма, що керується ключовими показниками ефективності, повинна мати інформаційну панель. Вона вимірює конверсії, а також точки контакту з клієнтами та взаємодію на кожному етапі шляху покупця, а також у кожному каналі.

Як ви використовуєте дані для прийняття рішень?
Після того, як ви відслідковували дані та отримали аналіз маркетолога важливо розуміння того, що має значення, і які важелі слід використовувати, щоб приймати рішення. Відстеження без дій марне, тому, встановлюючи річну стратегію або переглядаючи квартальні звіти, використовуйте дані, щоб підказати своєму маркетологу, як він має покращити ефективність.

І ще трохи запитань…

Як ми розподіляємо наші зусилля між кандидатами, клієнтами та внутрішніми консультантами? 
Це питання, яке ваш маркетолог має задавати вам та/або вашому керівництву розвитку бізнесу щонайменше щокварталу. Рекрутингові агенції в Україні – не виняток, адже ситуація у нас ще динамічніша. Рекрутинг має як «покупця», так і «продавця», і завжди вимагатиме балансу попиту та пропозиції. Розуміння цього балансу допоможе вам зосередити зусилля там, де існує найбільша потенційна віддача.

Як соціальні медіа сприяють рентабельності інвестицій? Як ми знаємо, що це працює?
Більшість рекрутерів публікують вміст у соціальних мережах. Однак це може бути одним із найскладніших каналів для визначення справжньої рентабельності інвестицій. Хоча соціальні канали забезпечують точки дотику на початку послідовності, часто це вправа з брендингу, яку важко відстежити до точки конверсії. Натомість подумайте про цілі соціальних медіа та про те, чого ви сподіваєтеся досягти (підказка: це більше, ніж лайки та поширення!).

Що ви можете зробити, щоб підтримати консультантів?
Розвиток бізнесу вимагає спільної роботи як маркетингу, так і відділу продажів. Щоб отримати фінансову віддачу – вони не можуть працювати окремо. Маркетологи, що працюють на рекрутингові агенції в Україні, повинні впроваджувати ініціативи, які допомагають консультантам залучати більше потенційних клієнтів і бізнес, а не просто «розкручувати» презентації або вакансії.

Що можуть зробити консультанти, щоб підтримати вас?
Інтегрована команда потребує підтримки з обох сторін. Консультанти повинні звітувати про те, що вони отримали від своїх кандидатів і клієнтів. Також — про те, які маркетингові ініціативи спрацювали добре, у яких сферах їм потрібна додаткова підтримка тощо. Це дозволить маркетологу бути ефективнішим у розробці та наданні рішень.

Чотири тактики лідерського спілкування“…спілкування більше не вважається «м’якою навичкою» серед бізнес-лідерів світу. Лідери, які досягають вершини, не просто на словах говорять про важливість ефективної комунікації”

Читайте на нашому сайті:

ЧОТИРИ ТАКТИКИ ЛІДЕРСЬКОГО СПІЛКУВАННЯ

Ваше розуміння та орієнтування як лідера мають вирішальне значення для успіху вашої маркетингової команди. Маркетингова команда повинна чітко розуміти те, чого ви хочете досягти, саме це дозволить їм приймати більшість оперативних рішень у своїй роботі.

Підтримка зусиль маркетингу, спілкування з командами консультантів для створення довіри та розвиток циклів зворотного зв’язку покращать культуру. Також це створить потужнішу та ефективнішу машину розвитку бізнесу та основу для вашого майбутнього зростання.

За матеріалами www.recruiter.co.uk

Метки:
підбір персоналурекрутингрекрутингові IT агенціїрекрутингові агенціїрекрутингові агенції України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp