ЯК HR МОЖЕ МАКСИМІЗУВАТИ БРЕНД ТАЛАНТІВ ВАШОЇ КОМПАНІЇ

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
РЕКРУТИНГ IT-СПЕЦІАЛІСТІВ З ОРІЄНТАЦІЄЮ НА HRXPS

Співробітники звертаються за допомогою до відділу кадрів з різних причин. Від розуміння ваших принципів та цінностей до найпростіших питань, таких як “До кого мені звернутися з приводу моєї розрахункової відомості?”. І коли член Вашої команди звертається за порадою, з проханнями та побажаннями до своєї HR-команди, а їх зустрічають у кол-центрі, або їм доводиться проходити цілий квест, щоб знайти потрібний контакт – то очевидно щось не так. Це особливо важливо для IT-галузі, бо рекрутинг IT-спеціалістів дуже складна задача, тому втрачати розробників через погані процеси адаптації це недозволена розкіш.

Питання, яке має бути в голові кожного генерального директора, ТОП-менеджера і HRD:

  • «Як нам створити, підтримувати та розвивати бренд талантів нашої компанії?».
  • «Як залучити та утримати найкращих претендентів?».

У рамках серії з чотирьох досліджень, у яких взяли участь понад 32 000 учасників, Дослідницький інститут ADP (ADPRI) та Маркус Бакінгем спробували відповісти на це важливе питання. Вперше кількісно оцінили ефективність HR-функції за допомогою нової метрики, яка виявляє конкретні фактори, що впливають на бренд талантів, намір людей піти й причини, з яких справді йдуть – все це в дослідженні, проведеному у 25 країнах. Цей показник також вимірює психологічний досвід, сформований позитивною якістю кадрових послуг, та дані, які точно розкривають, що саме призводить до такого досвіду. Цей показник називається HRXPS – оцінка HR XPerience.

Що розкрило дослідження

Дослідження дозволило проаналізувати та оцінити HR функцію за такою шкалою:

  • Підвищує цінність досвіду працівника — просуванням цінності.
  • Просто ефективно виконує свої обов’язки – виконання.
  • Перешкоджає чи погіршує цінність досвіду їхніх співробітників (зниження цінності).

Чітке спілкування є ключовим моментом — єдина контактна особа впливає на оцінку досвіду HR, і співробітники вдвічі частіше говорять, що HR сприяє просуванню цінностей, коли вони стикаються з однією точкою контакту в HR, а не з кількома контактами.

Співробітники в 7,4 раза частіше говорять, що HR сприяє просуванню цінностей, коли у них відбувається сім взаємодій із HR. Чим більше взаємодій, то вище оцінка просування цінності й вище HRXPS.

Дослідження виявили, що трьома основними послугами, що вплинули на HRXPS, були формальний процес адаптації, увага до продуктивності співробітників, а також можливість використовувати пільги для підтримки здоров’я. В IT-компаніях про це добре знають і враховують ці моменти, ще коли тільки починається рекрутинг IT-спеціалістів.

Як збільшити HRXPS у вашій організації

Не дивно, що отримані дані показують, що існує тісний взаємозв’язок між високим HRXPS та нижчим наміром шукати іншу роботу. По суті, це знизить плинність кадрів, підвищить задоволеність роботою та зміцнить бренд талантів для вашої компанії. Отже, що можуть зробити організації та, зокрема, відділ кадрів для підвищення HRXPS?

Завжди виникає спокуса відмовитися від індивідуального, більш персоналізованого контакту, щоб автоматизувати деякі HR-процеси і таким чином підвищити ефективність. Але дослідження доводять, що це має протилежний ефект. У складних та емоційно напружених ситуаціях, на які часто реагує HR, співробітники завжди хочуть, щоб хтось їх супроводжував. Можливо, доведеться передати цих співробітників фахівцю для вирішення їх конкретних завдань, але присутність того, хто знає їх ім’я і ситуацію, створить необхідний комфорт та відчуття турботи.

Кожна взаємодія з HR – це можливість сформувати позитивний досвід і, хоча загальна поточна тенденція полягає у скороченні взаємодій, чим більше кадрових послуг використовує співробітник і чим частіше звертається до HR-функції по допомогу у вирішенні робочої проблеми, тим вищою буде їх HRXPS (і відповідно задоволеність роботою).

Що має більше значення для HRXPS

Щоб додатково підтвердити це, були проведені дослідження щодо того, чи може конкретна взаємодія з HR призводити до підвищення HRXPS. Що має більше значення – допомога для вирішення конфлікту більше, ніж, скажімо, запит інформації про підтримку здоров’я чи інші пільги? Ми виявили, що коли справа доходить до цих завдань і послуг – чим більше, тим краще, незалежно від теми.

Однак, перш за все, формальна адаптація і увага до продуктивності мають найбільший вплив на HRXPS. На конкурентному ринку талантів, дуже важливо бути уважними. Співробітники потрібна можливість  часто обговорювати свою роботу, чи то з кимось із відділу кадрів, чи то менеджером, чи членом команди. На те як реалізовані ці процеси у компанії потрібно звертати увагу коли ви презентуєте вакансію кандидату, коли виконуєте рекрутинг IT-спеціалістів.

Залучення талантів: з чого треба починати рекрутинг IT спеціалістів“Залучення талантів не стільки стосується заповнення відкритих посад, скільки створення довгострокового стратегічного плану майбутніх вакансій.”

ЧИТАЙТЕ про залучення талантів у нашій публікації:

ЗАЛУЧЕННЯ ТАЛАНТІВ: З ЧОГО ТРЕБА ПОЧИНАТИ РЕКРУТИНГ IT СПЕЦІАЛІСТІВ

Дослідження показує, що HR-функція відіграє серйозну роль у формуванні бренду талантів в організації та підвищенні якості обслуговування працівників. Замість того, щоб автоматизувати HR та усувати людський фактор, слід використовувати технології як інструмент для HR, щоб підвищити цінність їх ролей.

За матеріалами https://theundercoverrecruiter.com

Метки:
HRXPStalent acquisitionбренд талантівзалучення талантіврекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp