Розвиток чат-ботів і підбір персоналу

Рубрика:
Підбір персоналу
||
штучний інтелект

Кожен знає, напевне, зараз про значний потенціал чат-ботів і цифрових помічників. Оснащені високорівневими можливостями обробки природної мови, їх здатність вести онлайн-розмову з людиною означає, що їх можна використовувати для виконання ряду рутинних завдань, підбір персоналу в Україні – не виключення.

Де може застосовуватися ШІ в процесі підбору персоналу?

Така технологія може значно заощадити час на залученні талантів, розвідці та підборі ресурсів завдяки автоматизації таких завдань, як перевірка резюме, планування співбесід, і навіть забезпечення аналітики та звітності в реальному часі. Toby Culshaw, голова офісу з розвитку талантів в Worldwide Amazon Stores додає: «Я можу легко передбачити, що ця технологія буде мати застосування, наприклад, в системі відстеження заявників і використовуватися для автоматичного пошуку осіб, створення електронних листів і планування перших дзвінків».

За словами аналітика Gartner, цього року 75% запитів у HR будуть ініційовані через платформи штучного інтелекту (ШІ).

Дійсно, багато роботодавців уже почали використовувати їх у повсякденному підборі персоналу та кадрових операціях. У 2022 році чат-бот iCIMS на основі технології Al відповідав за проведення понад 45 000 співбесід у понад 200 країнах і територіях, підтримуючи кандидатів понад 20 мовами. Повідомляється, що роздрібний продавець предметів розкоші Chalhoub Croup отримав понад 20 000 заявок, поданих через iCIMS Digital Assistant з моменту його інтеграції. Використовуючи чат-бот, кандидатам потрібно лише 15 секунд, щоб знайти відкриті вакансії на сайті кар’єри, які їх цікавлять. Думаю, що ця технологія дуже скоро буде застосовуватися, коли провадитиметься підбір персоналу в Україні.

ШІ та підбір персоналу

«Чат-боти для підбору персоналу на базі Al можуть слугувати постійною підтримкою талантів із підтримкою природної мови, щоб покращити сайт кар’єри та пошук роботи», — каже Ел Сміт, головний технічний директор iCIMS.

Наскільки ефективні чат-боти?

Провайдер аутсорсингу процесів підбору персоналу PeopleScout, компанія TrueBlue, провела опитування під назвою «Внутрішній досвід кандидата». Воно виявило, що лише близько третини організацій у всьому світі мають кар’єрні сайти, які містили запитання та поради для підтримки кандидатів протягом процесу. «Розгортання чат-бота для відповідей на поширені запитання може допомогти встановити реалістичні очікування для кандидатів, зменшити їх хвилювання під час процесу найму та скоротити відсіювання», — каже Саймон Райт, глобальний керівник відділу консультування кадрів у PeopleScout.

Він додає, що інші поширені способи використання чат-ботів – це застосування та відбір у великому обсязі найму персоналу. Наприклад, це – працівників роздрібної торгівлі та готельного бізнесу. «На цих етапах чат-бот може отримувати важливі дані від кандидата у спосіб, який є набагато привабливішим, ніж стандартна форма заявки».

Чат-боти також працюють 24/7 по всьому світу. Райт каже, що з клієнтами PeopleScout половина сеансів чат-ботів відбувається в неробочий час, коли рекрутери не можуть поговорити з кандидатами. «У нашому «завжди включеному» світі чат-боти є цінним інструментом для залучення кандидатів», — додає він. «Наприклад, наш клієнт The AA подвоїв обсяг своїх заявок і побачив 20% покращення залученості сайту кар’єри після того, як PeopleScout розгорнув свій чат-бот». Очевидно, підбір персоналу в Україні також широко залучатиме цю технологію у найближчий час.

Чи є сумніви в етичності використання чат-ботів?

Деяких людей хвилює взаємодія з чат-ботами. Щоб розвіяти побоювання експерти пропонують індикатори, щоб визначити, чи постачальник розробив свого чат-бота зі ШІ етично та сумлінно:

  • Чи є у постачальника кодекс етики?
  • Чи відповідає постачальник останнім етичним нормам Al і кращим галузевим практикам?

Чи повинні всі рекрутингові агенції перейти в хмару…безпека даних є надзвичайно важливою, і постійний попит на сучасний захист і захист від кібератак є ключовим для більшості компаній…

Читайте на нашому сайті:
ЧИ ПОВИННІ ВСІ РЕКРУТИНГОВІ АГЕНЦІЇ ПЕРЕЙТИ В ХМАРУ

Ці запитання можуть допомогти компаніям зрозуміти, чи відповідально розроблено штучний інтелект і чат-боти, що може мати велике значення для підвищення рівня впровадження серед команд талантів. Головні обмеження чат-бота полягають у творчості та особистому зв’язку.

Якщо прийняти його в масштабі, очевидно, що його використовуватимуть як автоматизовану першу фазу, яка потім дає змогу повернутися до набагато більш традиційних способів спілкування з кандидатами, налагоджувати стосунки, проводити розмови телефоном, більше часу зустрічатися — віч-на-віч і більше часу на конференціях для налагодження стосунків.

За матеріалами www.recruiter.co.uk

Метки:
підбір IT персоналупідбір персоналупідбір персоналу в Україніштучний інтелект

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp