Рекрутер vs Hiring Manager і рекрутинг IT спеціалістів

Рекрутер vs Hiring Manager і рекрутинг IT спеціалістів

Це може звучати лякаючи, але вся справа в управлінні очікуваннями. Кожен хоче ідеального кандидата, але це майже намагатися знайти ідеального партнера (нереалістично, тому що ніхто не ідеальний). Тому рекрутинг IT спеціалістів потребує взаємоналаштування очікувань від головних учасників процесу.

Зміст

  1. Не бійтеся кинути виклик Hiring Manager
  2. Пам’ятайте, що у менеджера по найму є інші обов’язки
  3. Встановіть свої обмеження

Зустрічі та переговори, призначені для того, щоб ставити запитання та розуміти, хто дійсно потрібен. Ми часто отримуємо список вимог до тієї чи іншої посади, що містить мільйон різних слів про те, що має вміти наш кандидат. Якщо ви бачите, що це нереально або його просто занадто багато – не чекайте, запитуйте. Запитайте, що справді є «must have» і без чого працевлаштована людина не розпочне роботу, а що можна доповнити пізніше. Особисто я маю інший, цікавий спосіб зробити це. А саме, запитайте:

якби сталася глобальна катастрофа і вам знадобився кандидат, який має всього три навички з усіх, які б ви вибрали?

Не бійтеся кинути виклик Hiring Manager

Одного разу, на жаль, я забув про цей важливий момент і не став “заперечувати” HM. Від нього я отримав вказівки з 4-сторінкової посадової інструкції, а під час зустрічі почув від нього таку фразу: «коли ви надсилатимете нам резюме кандидатів, ми на постійній основі оцінюватимемо, хто нам підходить, а хто ні». Це вже був великий червоний прапор, який варто одразу ж обговорити та сказати, що ця співпраця не може виглядати так. Всім потрібні кандидати на вчорашній день, і якщо ви відправите людей, які не підходять, ви втратите багато часу. Так і закінчилося у цьому випадку. Ми втратили 2 тижні роботи, перш ніж я організував ще одну зустріч, щоб сказати, що наша співпраця має бути іншою.

Пам’ятайте, що у менеджера по найму є інші обов’язки

Завжди пам’ятайте, що у менеджера по найму є інші обов’язки, і він не займається підбором персоналу цілодобово і без вихідних, як рекрутер. Так, рекрутинг є головним пріоритетом, але пам’ятайте, що зазвичай HM має 100500 інших речей/людей/проблем, які потрібно вирішити. Шануймо його час.

На початку кар’єри мене часто дратувало, коли HM не відповідав мені протягом години або не відповідав на телефонні дзвінки. Або ще гірше – він не дав відгуку на резюме кандидата.

Так що додаємо завдання “ping HM”, якщо протягом 2-х днів немає зворотного зв’язку. Менеджер по найму може просто забути нам написати. Адже всі ми лише люди.

Однак варто пам’ятати про помірність та встановлення чітких правил співробітництва. На початку своєї кар’єри я «переслідував» одного менеджера по найму лише через 1 день після відправки резюме, що, на жаль, його засмутило. Він звернув мою увагу на це на наступній зустрічі, але завдяки відкритому спілкуванню ми змогли домовитися, щоб я надсилав йому нагадування до Slack.

Рекрутер vs Hiring Manager і рекрутинг IT спеціалістів
Встановіть свої обмеження

Якщо у вас є досвід роботи у сфері обслуговування клієнтів, зміст цього пункту буде вам знайомий на 100%.

Відносини між рекрутером та Hiring Manager бувають різні як і будь-які інші, хоча вони разом роблять одне діло — рекрутинг IT спеціалістів. Як і в житті: іноді у тебе просто поганий настрій, а іноді HM може мати поганий настрій (і зауважте: найчастіше не через вас, а взагалі тому, що у нього просто поганий день). Тоді вам знадобиться те, що я називаю «невидимою бульбашкою». Коли ви його надягаєте, ви закриваєте роботу у сфері «професійного життя» і вас менше турбує, що хтось сказав вам щось погане або дав вам неприємну відповідь.

Рекрутингова агенція рекомендує“Ваші зустрічі з менеджером по найму — гарний час, щоб поставити запитання та провести цікаві обговорення. Ось так ми будуємо стосунки.”

Читайте нашу публікацію в продовження сьогоднішньої теми:

УЯВІТЬ СЕБЕ HIRING MANAGER — ПОРАДИ ДЛЯ РЕКРУТЕРА

Мій рецепт успіху в цій галузі?

Посмішка на обличчі та професійний підхід під час роботи та після роботи: ви закриваєте свій ноутбук, а разом з ним і всі емоції, що накопичилися за день, і не даєте їм проникнути у ваше особисте життя. Зрештою, менеджер по найму просто потім перепросить за свою поведінку (якщо він поводився недоброзичливо). Але, якщо ви приховаєте образу, стосунки швидко стануть токсичними — нікому не будуть комфортними й нікому не полегшать роботу.

На жаль, іноді буває, як у роботі офіціанта – “клієнт завжди правий” і навіть якщо ви з цим не згодні — ви просто робите свою роботу і зобов’язані приймати різні зауваження. Це ж рекрутинг IT спеціалістів і ніхто не казав, що все буде легко.

Метки:
підбір IT персоналупідбір персоналурекрутинг IT спеціалістів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp