Рейтинг мов програмування (Весна 2022)

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
Рекрутингові IT агенції орієнтуються на такі мови розробки

Які мови програмування найбільш затребувані серед роботодавців? Відповідь на це запитання може допомогти вам зрозуміти, у які напрямки потрібно заглиблюватись, якщо ви розробник. А також це вказівник на що зосередяться рекрутингові IT агенції у своїй діяльності, наприклад при формуванні бази розробників.

Щоб скласти список найбільш затребуваних мов програмування, використали Emsi Burning Glass, яка збирає та аналізує мільйони оголошень про вакансії. Для наших цілей розглянули, як часто різні мови програмування з’являлися в оголошеннях про вакансії за весну 2022 року.

Крім того, також розглянули рейтинги різних мов програмування в індексі TIOBE. Для визначення свого рейтингу TIOBE використовує дані різних агрегаторів і пошукових систем, включаючи Google, Wikipedia, YouTube й Amazon. Щоб мова була ранжована, вона має відповідати критеріям Тьюринга, мати власний запис у Вікіпедії та заробити понад 5000 звернень за +”<мова> програмування” в Google. Хоча це не найнауковіший спосіб визначення фактичного використання мов, це корисний спосіб оцінити популярність мов.

Виходячи з цього аналізу, ось вісім найкращих мов програмування, які популярні серед роботодавців, разом із їхнім рейтингом TIOBE. Деякі з цих мов (наприклад, Swift і SQL) мають дуже специфічне використання, наприклад, робота з наборами даних або створення програм для певної екосистеми; інші, такі як Python, є набагато більш загальними. Якщо ви вирішуєте, які мови вивчати, спочатку визначтеся, для чого ви хочете використовувати ту чи іншу мову.

SQL

Skill Postings (Past 60 Days): 154 538

TIOBE Index Rank:  10

Протягом останніх кількох років організації в усьому світі усвідомили важливість аналізу даних для отримання інформації. І враховуючи, що  SQL  є мовою програмування для керування реляційними базами даних і запитів, він є основою найважливіших операцій з даними. Якщо ви зацікавлені в  тому, щоб стати науковцем або аналітиком даних, ви повинні вивчити SQL. Дуже часто цю мову вказують у кваліфікаційних вимогах вакансій рекрутингові IT агенції та технологічні компанії.

Якщо ви не знайомі з SQL і хочете вчитися. Udemy пропонує ряд курсів SQL, ціна яких варіюється від $100 до $175. В той самий час Coursera налічує численні курси SQL  від великих університетів та коледжів. Якщо вам потрібен надшвидкий огляд/підручник (наприклад, якщо ви хочете визначити, чи є вивчення SQL правильним для вас на цей час),  ознайомтеся з пропозицією від W3Schools, яка детально розбирає різні елементи SQL.

Python

Skill Postings (Past 60 Days):  120 655

Індекс TIOBE:  1

Python регулярно використовується мільйонами розробників у всьому світі для найрізноманітніших цілей. SlashData оцінює спільноту Python у 11,3 мільйона користувачів, і вона зростає завдяки більш широкому використанню мови в деяких вузькоспеціалізованих галузях:

Зростання  науки про дані  та  машинного навчання  (ML) є явним фактором популярності Python.

Якщо ви хочете вивчити мову, почніть з  Python.org, де ви знайдете дуже зручний  посібник для початківців. Є також навчальні посібники від Datacamp (курс «Введення в Python»  включає 11 відео та 57 вправ), Udemy (який пропонує різноманітні  безкоштовні ознайомлювальні курси, у тому числі один для «абсолютних початківців») і  Codecademy.

Java

Skill Postings (Past 60 Days): 115 286

TIOBE Index Rank:  3

Нещодавно оновлена до Java 17 (як повідомляється, з «тисячами» оновлень продуктивності, стабільності та безпеки), Java чудово працює в бекенді численних проектів, від програм Android до   аналітики великих даних. Це також досить прибуткова спеціалізація — згідно з Emsi Burning Glass, середня зарплата Java-розробника становить 102 000 доларів на рік.

Якщо ви хочете почати вивчати Java,  перегляньте список зручних посібників на вказаних вище ресурсах. Крім того, слідкуйте за  обліковим записом Java у Twitter, який пропонує останні оновлення.

JavaScript

Skill Postings (Past 60 Days): 86 831

TIOBE Index Rank:  7

Коли справа доходить до  веб-розробки, JavaScript є «двигуном», який забезпечує роботу Інтернету. Якщо ви зацікавлені в роботі з цією мовою, пам’ятайте, що її  фронтальні та внутрішні фреймворки та бібліотеки  так само важливі для вивчення.

Ви тільки починаєте працювати з JavaScript? JavaScript.info  пропонує широкий огляд основ. Також варто переглянути  hackr.io  (у якому є різноманітні курси та підручники для різних мов), а на сайті Mozilla  є дуже гарний виклад основ мови. Розробники з навичками й досвідом роботи з цією мовою – це один з найчастіших запитів, з яким має справу кожна рекрутингова IT агенція.

Microsoft C#

Skill Postings (Past 60 Days):  50 760

TIOBE Index Rank:  Н/Д

Microsoft C#  можна використовувати в поєднанні з .NET для створення програм для Windows та інших платформ, що робить її ключовою для багатьох організацій, особливо тих, що пов’язані з Microsoft.

C++

Skill Postings (Past 60 Days):  39 896

TIOBE Index Rank:  4

Одній з найвідоміших «загальних» мов програмування вже 37 років, і вона продовжує використовуватися багатьма організаціями, незважаючи на зростання більш зручних мов. Творець мови Б’ярне Страуструп нещодавно дав інтерв’ю, в якому  розповів про поточну роботу над C++ 20 і C++ 23, більшу частину якої було відкладено через пандемію.

Якщо ви зацікавлені у вивченні C++, в Інтернеті є безкоштовні навчальні посібники та документація, у тому числі доступна через W3Schools. З такими запитами кожна рекрутингова IT  агенція має справу на постійній основі.

TypeScript

Skill Postings (Past 60 Days):  17 178

TIOBE Index Rank:  38

TypeScript — це надбудова JavaScript. Тобто будь-який код, який ви в ньому кодуєте, транслюється в  JavaScript. Це призвело до кількох дуже цікавих аргументів в мережі про те, чи є TypeScript технічно «повноцінною» мовою програмування. Одне можна сказати напевно: багато розробників вважають TypeScript корисним під час роботи з будь-якою базою коду JavaScript. Перегляньте на typescriptlang.org документацію та підручники. Велика популярність JavaScript зумовлює відповідно велику зацікавленість, що демонструє IT рекрутинг до цієї мови.

Swift

Skill Postings (Past 60 Days):  11 500

TIOBE Index Rank:  12

Коли Apple випустила Swift у 2014 році, вона  позиціонувала цю мову як заміну Objective-C, мови програмування, яка керувала екосистемою Apple протягом десятиліть. Хоча Objective-C вдалося втриматися (безсумнівно, завдяки величезній застарілій базі коду), Swift також здобув популярність і здобув нові функції.

Подбор IT персонала в США: топ-5 востребованных позиций в 2022 годуЧитайте также по этой теме о том, какие специалисты очень нужны в американских IT-компаниях

ПОДБОР IT ПЕРСОНАЛА В США: ТОП-5 ВОСТРЕБОВАННЫХ ПОЗИЦИЙ В 2022 ГОДУ

Можете впевнено спиратись на цей перелік, якщо ви плануєте почати свій професійний шлях в IT сфері або розмірковуєте над подальшим розвитком своєї кар’єри. На ці скіли у вашому резюме будуть звертати увагу усі рекрутингові IT агенції. І таким чином станете цінним здобутком для багатьох IT компаній.

Автор – Nick Kolakowski

За матеріалами – https://insights.dice.com

Метки:
мова програмуванняпідбір IT персоналурекрутингові IT агенціїрозробник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp