Підбір IT персоналу: тенденції на 2024 рік для Tech-позицій

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
тенденції у підборі IT персоналу

Тим, хто проводить підбір IT персоналу або шукає роботу розробника програмного забезпечення, важливо розуміти поточний стан і тенденції цього ринку на 2024 рік.

Аналітики компанії Hired виявили, що домінуючі спеціалізації залишаються незмінними протягом останніх трьох років. Backend Engineer, Full Stack Engineer та Frontend Engineer незмінно очолювали список ролей по попиту та по пропозиції.
Разом з тим у менш масштабних спеціалізаціях з’являються досить несподівані тенденції. Це, наприклад, зростання попиту на Data Engineer та DevOps і зменшення кількості активних відкритих ролей для інженерів мобільних пристроїв.

ЗМІСТ

1. Найбільш вагомі спеціалізації за підсумками 2023 року
2. Чому Backend Engineers такі цінні?
3. Як інженери Full Stack забезпечують велику гнучкість для команд
4. Які відносно нові спеціалізації набувають популярності?
5. Які професії мають негативну динаміку?

Найбільш вагомі спеціалізації за підсумками 2023 року

За результатами дослідження компанії Hired, у 2023 році три спеціалізацією статистично відокремлювалися за кількістю поданих заявок і проведених інтерв’ю.
Найбільш затребуваною спеціалізацією на платформі Hired була Backend Engineer, яка представляла 40% усіх активних посад. Інженери Full Stack займали друге місце, представляючи 34% активних посад інженерів-програмістів на платформі, тоді як інженери Frontend були третьою найбільш затребуваною спеціалізацією, представляючи 17% активних ролей.

Чому Backend Engineers такі цінні?

За словами Але Паредеса, директора з розробки Viam і члена правління Latinas in Tech NYC, Backend-інженери мають попит через зростання складності цифрових систем. Ці ролі відіграють важливу роль у створенні магістралі високомасштабованих і надійних розподілених систем, що є важливими вимогами для сучасних веб-додатків і сервісів. Тож підбір IT персоналу вимушений реагувати відповідним чином.

Як інженери Full Stack забезпечують велику гнучкість для команд

З іншого боку, коли йдеться про Full Stack Engineers, адаптивність — це все.
Як пояснює Паредес, Інженерів Full Stack високо цінують за їхню універсальність, оскільки вони володіють здатністю керувати всім стеком технологій і вносити свій внесок у нього (від зовнішніх інтерфейсів користувача до серверних систем).

тенденції в підборі IT персоналу

Ця гнучкість робить їх особливо цінними на ринку, який стає все більш бюджетним і гнучким.
Оскільки інженери Full Stack мають відносно великий досвід, за словами Паредеса, вони дозволяють бізнесу змінювати або розширювати свої пропозиції за допомогою меншої, більш спритної команди, яка вміє вирішувати різноманітні завдання та виклики.

Які відносно нові спеціалізації набувають популярності?

Коли проводиться підбір IT персоналу, наступні спеціалізації відзначилися найбільшою позитивною динамікою:

  • Machine Learning Engineer (+43%)
  • Security/Cybersecurity Engineer (+30%)
  • Data Engineer (+18%)
  • Site Reliability Engineer (+12%)
  • Backend Engineer (+9%)

Джейсон Молт, співзасновник і технічний директор MessageDesk, підкреслює зв’язок між цими змінами та підвищеним інтересом галузі до AI.
Одним із найбільших рушійних сил, які ви бачите сьогодні, є золота лихоманка для використання систем машинного навчання для вирішення внутрішніх і зовнішніх бізнес-проблем.
Моделі машинного навчання — це додатки, які потребують великої кількості даних і продуктивності, для ефективного дослідження, розгортання та підтримки яких потрібне багато навичок. У міру масштабування нових хмарних рішень вони стикаються з різними перешкодами, які експоненціально збільшують потребу в спеціалістах із надійності та безпеки сайтів.
Уолтерс каже, що AI був найголовнішим для генеральних директорів і рад директорів, які бажають залишатися конкурентоспроможними в перегонах за розробкою значущих способів використання штучного інтелекту та GenAI для збільшення доходів і підвищення ефективності.

Очікується, що попит на інженерів з безпеки та кібербезпеки продовжуватиме зростати в доступному для огляду майбутньому, оскільки ми стикаємося зі зростаючими кіберзагрозами, посиленням нормативних вимог і оскільки світ продовжує ставати все більш цифровим.

Які професії мають негативну динаміку?

Спеціалізацією з найбільшим зниженням представництва на платформі, виміряним за зміною відсотка активних позицій, коли проводиться підбір IT персоналу:

  • Mobile Engineer (-19%)
  • QA Test Automation (-11%)
  • Applications Engineering Manager (-10%)
  • Frontend Engineer (-10%)

Паредес прокоментував цю зміну, зазначивши, що не тільки ринок мобільних додатків наближається до насичення, але й те, що багато компаній мають зрілі мобільні додатки, які зосереджуються на підтримці та оновленнях, а не створюють нові додатки з нуля.

Підбір персоналу - підсумки 2023 року…можемо назвати п’ять беззаперечно головних тенденцій в HR-сфері, які або з’явилися у цьому році, або суттєво прискорилися…

читайте на нашому сайті:

ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ – ЯКІ ТРЕНДИ ПРИНІС 2023 РІК

Наведені вище зміни свідчать про те, що ринок праці в IT все більше формує чітко означені «флагманські» спеціалізації, і на це варто звертати увагу і коли шукаємо роботу в цій галузі, і коли здійснюємо підбір IT персоналу.

За матеріалами https://hired.com

Метки:
підбір IT персоналупошук розробників ПЗпрацевлаштування в IT сфері
Назад
Telegram
Viber
WhatsApp