
Розбираємось з питанням: чи замінить ШІ програмістів, щоб оцінити стан ринку, на якому проводиться підбір IT персоналу.
ЗМІСТ
- Вплив ШІ на розробників програмного забезпечення: ШІ як інструмент
- Наслідки, якщо ШІ замінить програмістів
- Вплив ШІ на технічні навички інженерів-програмістів
- Чи замінить ШІ програмістів? Не тих, хто має навички спілкування
Майже неможливо обговорювати поточний стан ринку праці в технічних підрозділах IT галузі, не відповівши на означене вище запитання. Штучний інтелект лише нещодавно ввійшов у розмову значущим чином. Але зараз він скрізь — написання повідомлень у соціальних мережах, фільтрація кандидатів, коли здійснюється підбір IT персоналу, та, звісно, безпосереднє кодування разом із програмістами в інженерних командах.
Організації будь-якого розміру прагнуть інтегрувати нові можливості ШІ у свої продукти та послуги.
У березні 2024 року компанія Hired провела опитування роботодавців у сфері технологій і виявила цікаві факти.
Згідно з опитуванням, виявляється, 56% респондентів цього року планують запровадити або запустити продукти з використанням ШІ.
Як і будь-який технологічний прогрес, ШІ викликає хвилювання, збентеження та трепет у інженерів-програмістів. Оскільки вони можуть робити більше, ніж просто використовувати штучний інтелект, вони можуть створювати його, інженери-програмісти знаходяться в унікальному становищі, на яке нова технологія впливає з усіх боків.
Штучний інтелект готовий змінити те, як розробники програмного забезпечення виконують свою роботу, змінити навички, необхідні для досягнення успіху як інженерів, і змінити те, як виглядає успіх у технологічній галузі.
«Штучний інтелект — це наступний великий руйнівник програмної інженерії, — каже технічний директор компанії Hired Дейв Волтерс. «Це дозволить інженерам більше зосереджуватися на інноваціях і рухатися швидше, тоді як ШІ справлятиметься з рутинними завданнями, прискорюючи розвиток».
Вплив ШІ на розробників програмного забезпечення: ШІ як інструмент
Навіть серед тих, хто видає попередження про загрози та недоліки штучного інтелекту, здається, є широка згода, що ШІ може бути цінним інструментом для команд інженерів.
Завдяки оптимізації робочих процесів, прискоренню створення прототипів, автоматизації повторюваних завдань і навіть написанню коду ШІ має потенціал допомогти командам працювати ефективніше та продуктивніше.

«Грунтуючись на тому, що я бачу та чую», — каже Волтерс. «Користувачі використовують штучний інтелект для створення стандартних кодових блоків, які вони оптимізують. Штучний інтелект також чудово підходить для створення документації та аналізу даних».
GitHub CoPilot, наприклад, є інструментом завершення коду. Він може вносити пропозиції розробникам у режимі реального часу. Це може бути особливо корисним для тих, хто працює з блоками шаблонного коду.
Інші інструменти штучного інтелекту можуть допомогти з налагодженням, виявляючи типові або повторювані дефекти коду, прискорюючи процес і звільняючи час інженерів програмного забезпечення для складніших частин кодової бази.
Наслідки для програмістів і рекрутерів, якщо ШІ замінить програмістів
Крім загального занепокоєння щодо штучного інтелекту, для інженерів-програмістів, зокрема, існує поширене побоювання, що організації, які шукають економії коштів, швидшої розробки або спрощеного управління, можуть занадто сильно покладатися на штучний інтелект, замінивши інженерів-людей ШІ-моделями.
Якість коду постраждає, креативність занепаде, навички, які раніше цінувалися, застаріють. Підбір IT персоналу скотиться у кризу. Багато експертів з цим погоджуються. Разом з цим є впевненість у тому, що штучний інтелект не замінить інженерів програмного забезпечення — просто вакансії, що їх пропонує підбір IT персоналу, істотно зміняться.
«Це нічим не відрізняється від того, що ми спостерігаємо в розробці програмного забезпечення протягом останніх 20 або більше років», — каже Волтерс. «Робота інженера-програміста постійно розвивається. Ті, хто хочуть залишатися актуальними, мають розвиватися разом із цим».
Вплив ШІ на технічні навички інженерів-програмістів
В міру того, як все більше організацій включатимуть штучний інтелект у свої процеси розробки, їхні потреби в розробці програмного забезпечення будуть змінюватися. З цим відбувається зміна бажаних спеціалізацій і навичок, що їх потребує підбір IT персоналу. Ці зміни вже можна бачити на платформі Hired.com.
Ролі для інженерів машинного навчання, наприклад, з’являються частіше, ніж будь-коли раніше.
З 2022 по 2023 рік частка вакансій інженерів машинного навчання на платформі Hired зросла на 43%.
Роботодавці технічних компаній також виявляють зростаючий інтерес до інженерів з безпеки та кібербезпеки . Порушення кібербезпеки продовжують зростати, що спонукає підприємства та установи виділяти більше бюджету на ці інженерні спеціалізації. Кількість активних публікацій для цих ролей зросла на 30% з 2022 по 2023 рік.
«Думки з приводу потенційних ризиків для конфіденційності та безпеки ШІ підвищили ці занепокоєння», — каже Волтерс. «Подібно до того, як легальні підприємства та розробники програмного забезпечення тепер мають більше інструментів для підвищення продуктивності та ефективності, так само є і нелегітимні підприємства. ШІ має здатність істотно збільшити обсяг і ефективність хакерських кампаній».
Подібно до того, як найбільш затребувані спеціалізації продовжуватимуть розвиватися, очікується, що найважливіші навички розробки програмного забезпечення змінюватимуться, оскільки ШІ продовжує розвиватися.
Аналіз тенденцій розвитку навичок програмної інженерії за 2024 рік від Hired показав, що хоча Python і AWS — постійно затребувані навички мов і програм — все ще мають вирішальне значення як для інженерів машинного навчання, так і для інженерів з кібербезпеки/безпеки, інші навички, такі як машинне навчання (загалом) стають все більш бажаними, коли здійснюється підбір IT персоналу.
Тож чи замінить ШІ програмістів? Не тих, хто має навички спілкування
Експерти також погоджуються, що такі навички, як критичне мислення, комунікабельність, лідерство та емоційний інтелект, ймовірно, будуть ставати все більш важливими для розробників програмного забезпечення.
Як стверджує Пітер Белл, технічний директор Engineer Access і співзасновник Geeks Who Lead, навички спілкування стануть ключовими для тих, хто хоче зробити свою кар’єру в майбутньому в епоху штучного інтелекту, тому що «продовжуватимуть існувати вакансії для інженерів, які можуть перетворювати нечіткі бізнес-бажання у виконувані специфікації та пояснювати, що і чому це важливо для організації».
Найбільш затребуваною спеціалізацією на платформі Hired була Backend Engineer — приблизно 40% усіх активних посад
Читайте на нашому сайті:
ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ: ТЕНДЕНЦІЇ НА 2024 РІК ДЛЯ TECH-ПОЗИЦІЙ
Замість резюме — можна сказати наступне. Дані опитування найнятих працівників (березень 2024 р.) показали, що роботодавці вважають, що найсильніші навички, необхідні інженерам для досягнення успіху, — це комунікативні здібності та навички продуктивності.
За матеріалами https://hired.com/