Підбір IT персоналу при формуванні команди з розробки: ключові фактори

Рубрика:
Підбір IT персоналу
||
Підбір IT персоналу при формуванні команди

Історії успіху завжди починалися з людей, але правильне управління та структурування завжди були важливими. Щоб втілити свій продукт у життя та вести його шлях до успіху, вам потрібно зібрати чудових спеціалістів та ефективно об’єднати їх у команду. У цій статті говориться про два різні типи командної структури в розробці програмного забезпечення.

Перший крок, який ми повинні зробити, — це окреслити деякі речі, які впливають на склад команди: терміни, навантаження, бюджет, тип продукту — все має значення.

Давайте детальніше розглянемо деякі з цих факторів.

Обсяг роботи

Очевидно, що обсяг роботи зумовлює кількість програмістів. На ранніх етапах, таких як підтвердження концепції, вам не знадобиться велика команда, але як тільки ви перейдете на етап MVP, неминуче прийдеться організовувати підбір IT-персоналу. Крім того, деякі продукти вимагають здійснити пошук розробників для вирішення конкретних питань розробки. Наприклад, у структурі команди розробників SaaS, спеціалісти з маркетингу та менеджери з продажу настільки важливі для розвитку, що іноді варто включати їх у процес. Це тому, що вони взаємодіють із клієнтами та знають ринок, тому можуть виявити критичні проблеми та передати їх команді.

Спочатку чітко визначте, хто вам потрібен, щоб ваш продукт працював, а потім, коли ви прагнете подальшого вдосконалення продукту, обсяг роботи стане більшим. Тому кореляція очевидна: чим більший масштаб, тим більше людей потрібно.

Терміни

Ще один момент, про який слід згадати з точки зору структурування команд розробників програмного забезпечення, — це час. Перш ніж сформувати свою команду і розпочати рекрутинг IT-персоналу, проаналізуйте, скільки часу у вас є, щоб все здійснити. З меншою кількістю розробників, очевидно, буде потрібно більше часу для готовності продукту. Отже, якщо ви працюєте в дедлайн, вам доведеться залучити більше технічних спеціалістів і відповідно краще організувати підбір IT персоналу, щоб вчасно виконати роботу.

Бюджет
Бюджет

Перебуваючи на старті організації структури команди в програмній інженерії, слід точно думати про кошти. Підбір IT-персоналу – дуже важливий момент: бюджет має вирішальний вплив як на розмір команди, так і на стаж розробників. Деякі технологічні компанії вибирають наймати офшорних розробників замість того, щоб провадити традиційний IT-рекрутинг. Наприклад, найняти 3 старших розробників JavaScript у США обійдеться вам у 30 000 доларів США на місяць, але в Польщі ви можете найняти 7 старших спеціалістів і залишитися в межах цього бюджету. Завдяки цим вигідним умовам Східна Європа стала бажаним напрямком для розширення бізнесу. Середня зарплата розробника програмного забезпечення в Польщі становила на початок лютого 2022 року 3300 доларів, в Україні – 2500, тоді як загальна кількість ІТ-спеціалістів становить понад півмільйона. Такі відомі компанії, як Google, Samsung і Grammarly, вже відкрили свої науково-дослідні центри в країнах Східної Європи.

Методологія управління проектами

Усі проекти різні, і не існує остаточного підходу для всіх. Існують методики Lean, Six Sigma, Agile, Waterfall та інші. Деякі з них найкраще підходять для складних інженерних процесів, а інші краще працюють для нескладної розробки. Відповідно, вони впливають на структуру команди розробників програмного продукту і відповідно на підбір IT-персоналу. Хоча всі методи варті уваги, у цій статті я пізніше зупинюся на найпопулярніших: Waterfall і Agile.

Ролі та відповідальність

Різні види структури команди розробників програмного забезпечення означають різні ролі для її товаришів по команді. Залежно від типу вашого продукту, подумайте про те, який набір технологій вам знадобиться та які IT-спеціалісти будуть залучені; це також суттєво вплине на підбір IT-персоналу. Що стосується організаційної структури внутрішньої групи розробників програмного забезпечення, то вона залежить від обраної методології управління проектами. Наприклад, деякі підходи у менеджменті чітко розрізняють ролі та відповідальність, а інші — ні.

ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ВІЙНИЧИТАЙТЕ нашу іншу публікацію про те, як змінився підбір IT персоналу в Україні під час війни:

ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Ключові ролі в організаційній структурі команди з розробки програмного забезпечення

Оскільки обов’язки та ролі пов’язані з методологіями управління, я хотів би описати дві найпопулярніші – Waterfall та Agile – і розповісти про ключові ролі в кожній методології. Обидва вони зрілі, але дуже різні. Перший – про планування етапів наперед і дотримання початкового плану до самого кінця. Інший передбачає гнучкість у внесенні змін на кожному етапі проекту. Отже, існують розбіжності в організаційній структурі команди розробників програмного забезпечення.

Розглянемо це більш детально у наступній публікації. Особливо звернемо увагу на нюанси які безпосередньо впливають на підбір IT персоналу у кожній з цих методологій.

За матеріалами https://alcor-bpo.com

Метки:
IT-командапідбір IT персоналурозробникиуправління

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp