Що таке розробка програмного забезпечення Nearshore?
Модель розробки програмного забезпечення Nearshore стає все більш популярною серед клієнтів, які хочуть отримувати високоякісні результати від інженерів-програмістів із країн, розташованих у межах невеликої різниці в часі.
Google, Tesla, Porsche, Johnson & Johnson, EY та IBM, а також багато інших всесвітньо відомих компаній вибирають ближній аутсорсинг розробки програмного забезпечення як найкраще рішення для своїх потреб. Вони подають приклад іншим компаніям, які все ще розглядають «домашні» рішення для свого бізнесу і самостійно здійснюють підбір IT персоналу.
Розробка програмного забезпечення Nearshore – це модель співпраці між замовником і організацією або командою інженерів-програмістів із сусідніх країн, розташована в межах 1-3-годинної різниці в часі.
Взагалі виділяються наступні види аутсорсингу:
- Onshore — в межах власної країни.
- Nearshore — в країнах, що розташовані близько за відстанню та у межах 2-3 часових поясів.
- Offshore — в країнах, що розташовані далі за відстанню та за часовими поясами.
Onshoring, nearshoring, та offshoring — це три найпоширеніші моделі аутсорсингу, які підходять для різних потреб.
Нестача розробників
Нестача технічних кадрів у світі та труднощі, що супроводжують підбір IT персоналу, нещодавно стала серйозною проблемою, тому багато компаній шукають кваліфікованих інженерів-розробників програмного забезпечення за кордоном.
У 2020 році дефіцит становив 40 мільйонів незаповнених робочих місць. За прогнозами, до 2030 року дефіцит сягне 85,2 мільйона працівників.
Протягом цих найближчих років дефіцит кваліфікації призведе до втрати прибутку компаній у всьому світі на 8,4 трильйона доларів.
Nearshore
Цей тип співпраці передбачає, що інженери базуються в іншій не сильно віддаленій країні, і зазвичай забезпечує менші витрати при тій самій якості роботи. Це також корисно, коли клієнт стикається зі значними труднощами, здійснюючи підбір IT персоналу у власній країні, тому пошук зовнішніх талантів стає неминучим. Для багатьох цей тип співпраці є найкращим рішенням, оскільки він забезпечує бездоганну комунікацію, культурну схожість та економічну ефективність, здійснюючи не тільки основну діяльність, але й IT-рекрутинг.
Багато міжнародних компаній будують Nearshore-центри, оскільки хочуть залишатися конкурентоспроможними на своєму ринку.
Деякі клієнти мають занепокоєння, коли вони здійснюють підбір IT персоналу в далеких країнах, тому багато хто вибирає рішення на користь ближніх країн.
Особливості моделі Nearshoring
Nearshore-модель розвитку ідеально підходить для компаній, які турбуються з приводу значних географічних відмінностей. Це дозволяє їм передавати розробку продукту експертам, які знаходяться неподалік. Ця модель являє собою золоту середину між внутрішнім, що створює мінімальні ризики, і офшорним, який розділяє клієнта та команду більш ніж чотирма часовими поясами.
Різниця 2-4 часових поясів
Продуктивне спілкування має бути пріоритетом, якщо ви хочете, щоб ваша команда зрозуміла ваші вимоги. З огляду на те, що Nearshore-підрядники розташовані поруч із клієнтами, вони мають однаковий робочий час, що дозволяє їм реагувати якомога швидше.
Мінімальні культурні відмінності
Попри те, що більшість Nearshore — команд знаходяться за кордоном, цей тип моделі розробки програмного забезпечення забезпечує мінімальні культурні відмінності. Ви можете бути впевнені, що, наприклад, Східна та Західна Європа мають дуже схожі підходи до роботи та мислення, орієнтоване на результат. Крім того, принципи, за якими здійснюється підбір IT персоналу, у них приблизно однакові.
Додаткові переваги
Розташування «поблизу» є другим найкращим варіантом після Onshore, який забезпечує таку ж якість технічних експертів, але при цьому є менш рентабельним.
Ще одна перевага ближньої розробки програмного забезпечення полягає в тому, що підрядники можуть легко зустрітися зі своїми командами особисто. Короткі відстані роблять авіаперельоти менш трудомісткими та допомагають клієнтам чітко повідомляти про свої потреби та загалом покращувати роботу команд.
Nearshoring vs. Offshoring
Офшорна розробка програмного забезпечення передбачає, що інженери базуються в іншій країні («офшор») від роботодавця, і зазвичай забезпечує менші витрати при тій самій якості роботи – звісно, якщо підбір IT персоналу проводиться належним чином.
Nearshoring vs. Onshoring
Розробка програмного забезпечення «вдома» — це модель співпраці між замовником і організацією або командою інженерів-програмістів, розташованих в одній країні й зазвичай без різниці в часі.
Чому обирають Nearshore?
Враховуючи, що підрядник і його команда розробників програмного забезпечення не розділяють значну відстань і час, набагато легше забезпечити безперебійну комунікацію та отримати більше контролю над процесами (включаючи підбір IT персоналу) та іншими важливими деталями. Багато компаній вибирають цю модель відповідно до своїх потреб, тому ось кілька причин, чому вони вибирають її:
- Економічна ефективність
Багато компаній, які не хочуть жертвувати якістю заради економії, вибирають Nearshoring. Наприклад, найм розробника в Німеччині обійдеться вам у $81 657 з податками; в Нідерландах це обійдеться в $88 058. Тим часом якщо процес підбору IT персоналу проходить у Східній Європі, ви будете платити не більше $45 000 на рік (включаючи податки) в середньому за середнього розробника.
- Висококваліфіковані фахівці
У Східній Європі працює більш ніж 1,3 мільйона інженерів-програмістів та інших технічних експертів, тому клієнти можуть вибирати з широкого кола потенційних кандидатів відповідно до своїх потреб, відповідно IT рекрутинг може розраховувати на більші резерви для своєї діяльності.
- Володіння англійською мовою
Ще одна перевага Nearshoring’у полягає в тому, що більшість замовників можуть легко спілкуватися зі своїми підрядниками. Володіння англійською мовою вже стало стандартом в IT-сфері у будь-якому регіоні світу. Це забезпечує відмінне розуміння намічених цілей і дозволяє повноцінно контролювати результати.
Читайте іншу публікацію про те як обирати партнера для nearshore development
ПІДБІР IT ПЕРСОНАЛУ ЗА ДОПОМОГОЮ NEARSHORE: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРЕВАГИ
Отже, ми можемо з упевненістю сказати, що Nearshoring – модель успішно завойовує позиції у світових процесах створення програмного забезпечення.
За матеріалами www.daxx.com