Кар’єрна консультація: Generation Z (зумери) з точки зору роботодавця

Кар'єрна консультація

Кар’єрна консультація потребує – зокрема, для молодих спеціалістів – погляду зі сторони роботодавця або старшого колеги. Тож корисними можуть бути результати дослідження, опублікованого бюлетенем Pragmatic Engineer.

ЗМІСТ
  1. Покоління X, Y та Z: хто це?
  2. Основні результати
    • Високі очікування
    • Криза довіри?
    • Відкритість і чесність – важливі чинники
Покоління X, Y та Z: хто це?

Отже, якщо ви технічний спеціаліст і ваш вік відповідає генерації Z, то вам, мабуть, буде цікаво: а як сприймають вас старші за віком співробітники або керівництво?
У зв’язку з цим – ось деякі результати опитування, що стосувалося технічних спеціалістів генерації Z – тобто тих, хто народжений з 1997 до 2012 року.
А респондентами були старші колеги й керівники. Це: Baby Boomers (1946-1964), Generation X (1965-1980), Millennials, або Generation Y (1981-1996).
Ось цитата з Вікіпедії: «Порівняно з попередніми поколіннями, представники покоління Z, як правило, живуть повільніше, ніж їхні попередники в їхньому віці… Підлітки покоління Z більше, ніж старші покоління, стурбовані успішністю в навчанні та перспективами роботи. Їм простіше відкладати задоволення, ніж їхнім одноліткам з 1960-х років, попри побоювання про протилежне…».

Основні результати
Високі очікування

Насамперед респонденти вважають, що у співробітників покоління Z вищі очікування щодо зарплати, просування по службі та пільг. GenZ очікує більшого та швидшого підвищення, з переваг — вони очікують можливості гнучкої або віддаленої роботи. Цікаво, що деякі респонденти вважають що представники покоління Z не поспішають натомість брати на себе додаткові обов’язки або підіймати планку очікувань. Може, є сенс показати, що ви вирізняєтеся від загальної маси в кращу сторону?

Респонденти кажуть, що «корпоративна лояльність» зі сторони покоління Z дуже низька.

Відзначимо, що респонденти вважають, що низька лояльність – це сигнал. Просто керівництву потрібно бути креативним, багато рухати колег GenZ всередині команди, використовувати стратегії утримання (опції, бонуси тощо) і знаходити чуйних менеджерів. Отже, якщо ви у своєму діалозі с керівництвом будете порушувати такі питання – це може спрацювати.

Директор платформи Fintech каже: «Вони [покоління Z] претендуватимуть на посади, до яких вони об’єктивно ще не готові».
До цього ж (як каже один з респондентів – керівник інженерного відділу стартапу) зазначає, що утримати у своїй команді технічних працівників покоління Z дуже важко: вже через 6-12 місяців очікування зарплати та звання перевищують те, що може запропонувати компанія. Цей респондент каже, що з розмов із колегами-менеджерами та викладачами університетів випливає, що впливові особи YouTube і LinkedIn підживлюють нереалістичні очікування молодих спеціалістів.

Автор статті зауважує: «спокусливо звинувачувати соціальні медіа, але я вважаю, що покоління Z має набагато більше порад щодо кар’єри, аніж попередні покоління». Тобто для цього покоління кар’єрна консультація – це звичний інструмент.

Криза довіри?

Також респонденти вважають, що колеги GenZ менше довіряють керівництву та скептично ставляться до бізнес-рішень.

Респондент каже: «вважаю, що GenZ твердо вірить у радикальну прозорість. Вони хочуть знати «чому» за багатьма рішеннями.

Швидкість, з якою вони хочуть споживати цю інформацію, також набагато вища, ніж інші покоління. До того ж GenZ має сильнішу недовіру до вищого керівництва, ніж інші покоління.

Відкритість і чесність — важливі чинники

І ще одна особливість, про яку зазначали багато з опитаних: GenZ має відвертий, відкритий стиль спілкування. Представникам цього покоління не важко спілкуватися як зі своїми однолітками, так і зі старшими людьми. «…вони частіше виступали проти та прямо висловлювали свої занепокоєння. Незалежно від того, пов’язано це з роботою (незгода з аналізом, рішенням тощо) чи не пов’язане з роботою (хороші фільми та телевізійні шоу). Це трапляється у різних вікових групах, але це поширене явище саме серед GenZ.

цілепокладання та кар'єрна консультаціяСамосвідомість є ключовою при оцінці того, чи ваші цілі занадто жорсткі. Вона допоможе вирішити, чи може певна кар’єра не підійти вам…

Читайте на нашому сайті:

КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: ЧИ ЗАВЖДИ ЧІТКА ЦІЛЬ – ДОБРЕ?

Це вписується в наявні тенденції на робочому місці; кращі команди вже витрачають час на те, щоб колеги-випускники не боялися говорити, коли в кімнаті присутні старші колеги. Дійсно, такі компанії, як Meta, позбулися титулів старшинства, щоб заохотити саме таку поведінку. Але – і наша кар’єрна консультація радить не забувати про це: завжди треба пам’ятати про тонку межу між прямотою та грубістю.

Метки:
кар'єракар'єрна консультаціякар'єрне зростання
Назад
Telegram
Viber
WhatsApp