Кар’єрна консультація: чи завжди чітка ціль – добре?

цілепокладання та кар'єрна консультація

Коли проводиться кар’єрна консультація, багато уваги приділяється цілепокладанню. Постановка перед собою чітких цілей, особливо в контексті вашої кар’єри, може бути корисною для забезпечення зосередженості та мотивації, для планування освіти і осмислення розвитку. Це може допомогти вам досягти амбітних цілей і отримати роботу вашої мрії.
Однак що трапиться, якщо ви думаєте про певну кар’єру лише тому, що вам подобається образ роботи, що у вас склався, та не досліджуєте її суті? Розглянемо проблему недосліджених цілей і підводних каменів, які виникають.

ЗМІСТ
  1. Чому люди створюють фіксоване мислення
  2. Проблеми, спричинені встановленням жорстких кар’єрних цілей
  3. Як оцінити, чи не на хибному ви шляху
Чому люди створюють фіксоване мислення

Починаючи з дитинства, батьки та вчителі часто запитують нас про наші кар’єрні устремління. Часто на цьому етапі кар’єрна консультація – ознайомлення з найпростішими варіантами високостатусних традиційних позицій. Це – наприклад – лікарі, юристи, бухгалтери тощо. Потім нас заохочують «вибрати одне з переліку», і до цього потрібно прагнути.
Це часто закріплюється, коли кар’єрна консультація проводиться у школі. Вам пропонують вибрати шлях, на якому зосередити своє навчання, і далі схвалюється фільмами, телешоу та книгами, де така кар’єра, як правило, прикрашається, приголомшуючи молодих людей перспективами успіху, статусу, титулів та пільг.
Звуження вибору в молодому віці до зосередження лише на одній кар’єрі, а потім неухильне її дотримання, як правило, визначає освітній вибір особи. Це штовхає її далі по певному шляху без вивчення інших варіантів, які можуть краще відповідати її особистості. Наприклад, якщо студент вирішив «стати лікарем» без реальних досліджень того, що потрібно для вивчення або практики медицини, деякі можуть виявити, що реальність не така, як вони очікували. Ця реальність містить в собі багато неочікуваних завдань для того, щоб бути хорошим лікарем.
На цьому етапі деякі студенти можуть кинути навчання або можуть зрештою виявити, що «робота мрії» — це не те, чого вони очікували, і прийти до розуміння, що досягнення цілей не завжди призводить до щастя. Такого роду прозріння може спричинити конфлікт у нас самих. Це може викликати почуття невдачі та невпевненості через опір зміні напрямку чи відсутність вивчення альтернативних варіантів кар’єри на ранньому етапі.

цілепокладання та кар'єрна консультація
Проблеми, спричинені встановленням жорстких кар’єрних цілей

Є люди, які відчувають сильне бажання йти визначеним шляхом до певної кар’єри з юних років, і це може принести як успіх, так і задоволення від роботи. Однак у деяких випадках дуже суворі кар’єрні цілі, на які людина зосередилася змалку, можуть пригнічувати креативність і гнучкість, а це означає, що люди іноді вперто йдуть своїм початковим кар’єрним шляхом, незалежно від того, чи змінюються їхні інтереси та навички з часом. Можливості також можуть бути упущені на шляху, якщо вони не ідеально відповідають жорсткій меті, часто автоматично ігноруються без дослідження.
Крім того, жорстка кар’єрна мета може створити сильну напружену та стресову ситуацію. Коли «всі яйця в одному кошику» і немає чіткої альтернативи, може здатися, що ви можете втратити все, якщо план не спрацює. Ситуація може посилюватися по мірі просування по певній кар’єрі.
Нарешті, жорсткість цілей може обмежити особистісний ріст, оскільки люди часто вибирають лише ті види діяльності, які сприяють їхнім кар’єрним амбіціям. Це може відбуватися за рахунок хобі, соціальних взаємодій та іншого різноманітного досвіду, що призводить до втрачених можливостей отримати нові навички або розширити сферу своїх інтересів.

Як оцінити, чи не на хибному ви шляху

Самосвідомість є ключовою при оцінці того, чи ваші кар’єрні цілі є занадто жорсткими. Вона допоможе бути чесним із собою щодо того, чи може певна кар’єра просто не підійти вам. Звісно, кар’єрна консультація тут може бути дуже доречною.

Визначення чітких цілей може бути корисним для прийняття рішення щодо навчання та розвитку кар’єри, знаходження балансу між досягненням поставленої цілі та збереженням відкритості для альтернативних варіантів, які все ще можуть узгоджуватися з вашими особистими пристрастями, цінностями та інтересами. Це може забезпечити вам найкращі результати.
Відкриття себе до різноманітного світу і дослідження того, що насправді включатиме робота, до якої ви прагнете, може дати вам більше шансів по-справжньому оцінити свою ситуацію та вирішити: може, ви прямуєте до мети, яка вам насправді не підходить.

Кадрові агенції спостерігають зміну мотивації фахівцівВиділіть трохи часу від метушні повсякденного життя та подумайте про те, що для вас важливо та чого ви намагаєтеся досягти

Читайте у нашій публікації:

КАР’ЄРНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЧЕРЕЗ ВЕЛИКЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ

Якщо ви вирішили, що ви на правильному шляху, то досягнення вашої мети, безсумнівно, є приводом для святкування. Однак, часто триматися за мрію дитинства легше, ніж зізнатися самому собі, що ви хочете змінити свій шлях. Це намагання не виходити з зони комфорту може призвести до невдалої кар’єри. Якщо ви зможете змусити себе подивитися на можливості під іншим кутом, ви можете зрештою знайти набагато більше щастя в кар’єрі, ніж ви могли собі уявити спочатку.

за матеріалами www.careersindepth.com

Метки:
кар'єраКар’єрна консультаціяпланування кар'єрицілепокладання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp