Кар’єрна консультація: що робити з проблемою перфекціонізму

Кар’єрна консультація: що робити перфекціонизмом

Ця кар’єрна консультація присвячена перфекціонізму і як ця проблема може вплинути на трудове життя та кар’єру.

Можливо, це не очевидно негативна риса, оскільки саме слово припускає ідею зробити речі «ідеальними». Але така поведінка може спричинити негативні наслідки та навіть погіршити на психологічний стан людини та його колег чи підлеглих. Розпізнавання симптомів і пошук способів їх подолання може стати кроком у правильному напрямку, І кар’єрна консультація в цьому випадку – це ефективний спосіб подолання небажаної поведінки.

Що таке перфекціонізм

Перфекціонізм — це відмова прийняти будь-який результат, який не є досконалим. І дотримання стандартів роботи, які часто нереалістичні, але також, що більш важливо, непотрібні в конкретній ситуації.

Перфекціонізм може бути проблемою для людини. Він може викликати постійне відчуття невдачі через недотримання її власних непотрібно високих стандартів. Також – може спричинити непотрібний тиск, коли людина витрачає набагато більше часу, ніж виправдано, на просте завдання. Коли це також проектується на інших, це може призвести до поганого керівництва та незадоволених працівників.

Розпізнавання симптомів

Симптоми перфекціоністської поведінки включають:

  • Витрачати занадто багато часу на обдумування простих рішень.
  • Уникання або відмова від виконання завдань, які не приведуть до ідеального результату.
  • Постійне несхвалення власної роботи або надмірна критика інших.
кар’єрна консультація: проблема перфекціонізму

Звичайно, на робочому місці важливо створювати результати високої якості. Тому для отримання чудової роботи може знадобитися дотримання високих стандартів для себе та інших. Однак люди, які страждають від перфекціонізму до такого рівня, що це стає нав’язливим у їхньому житті, часто бачать речі лише чорно-білими, де нічого між правильним/неправильним, хорошим/поганим не існує. Це може створити ситуацію, коли стає майже неможливим бути задоволеними як власними зусиллями, так і/або роботою інших.

Подолання проблем, викликаних перфекціонізмом

Найважливішим кроком до подолання проблем, створених перфекціонізмом, є усвідомлення того, чи досяжні ідеальні результати в конкретній ситуації  або взагалі необхідні. Важливо також усвідомити, що непродуктивно стосовно себе чи інших вимагати завищених стандартів роботи, які не є обов’язковим. Це лише створює додатковий стрес для вас або вашої команди та може призвести до тривоги та виснаження. Отже, кар’єрна консультація з приводу перфекціонізму актуальна не тільки виконавцям, але й керівникам.

Як і в інших особистих поведінкових труднощах, усвідомлення своїх перфекціоністських тенденцій допоможе вам визнати, що у вас є проблема. Як тільки ви усвідомите проблему, спробуйте зловити себе на цьому, щоб дати вам можливість переоцінити те, чого ви намагаєтеся досягти.

Корисною стратегією може бути встановлення часових рамок для виконання найкращої роботи за встановлений період. Визнайте, що результат є готовим «продуктом», коли час закінчиться.

Ще один корисний спосіб — розглянути, якою є загальна, довгострокова мета роботи. Подумайте, наскільки зміниться кінцевий результат, якщо ви витратите більше часу та зусиль на одне конкретне завдання. Це може допомогти уникнути страждань через дрібні деталі, які мало що змінять у фінальному продукті/результаті.

Нарешті, дайте собі перепочинок і припустіть, що якщо ніхто інший у вашій організації не виявив проблеми у вашій роботі, то, швидше за все, робота виконана добре. Якщо ви бос, то пам’ятайте, що ваші підлеглі подякують вам за розуміння їхньої наполегливості та позитивну оцінку їхньої результативності, яка є достатньою для виконання завдання, навіть якщо вона не є «ідеальною» на ваш погляд.

цілепокладання та кар'єрна консультаціяКоли «всі яйця в одному кошику» і немає чіткої альтернативи, може здатися, що ви втратите все, якщо план не спрацює…

Читайте на нашому сайті:

КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: ЧИ ЗАВЖДИ ЧІТКА ЦІЛЬ – ДОБРЕ?

Якщо ви справді перфекціоніст і ця кар’єрна консультація доречна – це не означає, що ви, позбувшись цієї проблеми, будете гірше виконувати свою роботу. Просто у вас буде більший ступінь свободи та більше передумов до гармонійного життя.

За матеріалами www.careersindepth.com

Метки:
кар'єрна консультаціяперфекціонизмрозвиток
Назад
Telegram
Viber
WhatsApp