Дехто, мабуть, має уявлення, що кар’єрна консультація – це щось на кшталт навчання, коли нудний дядько-ментор повчає, як товкти воду в ступі. Але… Коли мені попалася ця стаття на Інтернет-ресурсі Glassdoor, то я спіймав себе на відчутті, що прочитав її із інтересом (попри те, що Америку ж тут ніхто не відкриває), тож, думаю, що для читачів нашого сайту вона теж буде цікава.
8 кроків до успішної зміни кар’єри
Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, наскільки це дико — обирати кар’єру в молодому віці й залишатися там до пенсії? Галузі змінюються, інтереси розвиваються, а життя відбувається. Немає жодного правила, яке б стверджувало, що вам доведеться все життя працювати в тій самій сфері, яка покликала вас у підлітковому віці.
Хоча перемикання з однієї діяльності на іншу може лякати, але це цілком нормально. Ось посібник про те, як змінити професію та знайти нову роботу, яка вас надихає.
ЗМІСТ:
- Слідкуйте за своєю інтуїцією
- Зосередьтеся на пошуку роботи
- Приведіть своє резюме у відповідну форму
- Підготуйте супровідний лист щодо зміни кар’єри
- Мережа, мережа, мережа
- Розглянемо інформаційні інтерв’ю
- Не бійтеся подати заявку
- Вивчайте більше!
Слідкуйте за своєю інтуїцією
Якщо ви намагаєтеся вирішити, чи настав час звільнитися з роботи чи змінити кар’єрний шлях, швидше за все, ви незадоволені своєю поточною роботою. Замість того, щоб на невизначений термін затягувати своє рішення, Аврора Менегелло, засновник Repurpose Your Purpose (кар’єрна консультація, коучінг, тренінги з розвитку), каже, що вам слід ризикнути та подати заявку на щось нове. Щонайменше, варто розглядати та досліджувати нові позиції — просто не чекайте, що успіх буде гарантованим.
«Це може розчарувати, але ви, ймовірно, не знатимете, що робити і як досягти успіху, доки не зробите це», — каже вона. «Вам доведеться слідувати тому передчуттю, що ви повинні робити щось інше, а потім спробувати зробити щось іншим способом, зазнати невдачі, повернути та спробувати знову, поки не знайдете своє покликання».
Почніть зі складання списку професій, які здаються цікавими, а потім перегляньте списки вакансій у цих сферах, щоб визначити кваліфікацію, потрібну для того, щоб вас найняли. Не зациклюйтеся на підйомі по кар’єрних сходах; шукайте можливості зробити побічну кар’єру, перейти у сферу, яку ви вважаєте більш переконливою. Ліза Алтері, консультант, яка багато років працювала в C-Suite, керуючи операціями з персоналом, каже, що існує взаємозв’язок між інтересом і майбутнім успіхом.
«Якщо вас щось справді цікавить, швидше за все, у вас це вийде… У вас вистачить наполегливості та бажання продовжувати вчитися».
Зосередьтеся на пошуку роботи
Тепер, коли ви знаєте, що готові змінити кар’єру — і ви готові керуватися своєю інтуїцією — настав час розпочати пошук роботи. Але ви не бажаєте влаштовуватися на першу-ліпшу роботу у новій обраній сфері, інакше ви можете повернутися звідки почали — нещасливі й шукаєте нових змін. «Чітко визначте, чого ви хочете, чому ви цього хочете і що відповідає вашим вимогам», навіть якщо це абсолютно нова сфера для вас, радить Рой Коен, коуч з кар’єри та автор «Посібника з виживання для професіоналів Уолл-стріт». «Без ясності з самого початку практично кожен наступний етап базуватиметься лише на передчутті, а це надзвичайно крихка основа для динамічного пошуку роботи».
Коен каже, що ваш пошук роботи повинен включати певну форму самооцінки: кар’єрна консультація тут буде проведена самостійно. «Це може включати проходження стандартизованого інструменту оцінювання, ведення щоденника або спілкування з людьми, чиї поради та відгуки ви цінуєте — друзями, сім’єю чи тренером з кар’єри», — каже він. «Мета полягає в тому, щоб досягти усвідомлення кар’єрної цілі». Після цього «наступним — і не менш важливим кроком — є перевірка реальності», — каже Коен. «Тут ви визначаєте, що обрана вами мета має сенс. Чи це підходить для вас і чи це досяжно?»
Під час пошуку будьте готові до того, що вам, можливо, доведеться скоротити зарплату під час зміни сфери діяльності.
Приведіть своє резюме у відповідну форму
Хоча у вас може не бути досвіду в галузі, якою ви б хотіли зайнятися, кожен має так звані навички, які можна привнести — навички, які будь-який керівник хотів би мати у своїх співробітників. За словами Аніш Маджумдар (кар’єрна консультація, тренінги та допомога в написанні резюме), ці навички дуже важливо підкреслити, коли ви змінюєте кар’єру. Фактично Маджумдар наполягає на тому, що після певної кількості років як найманий робітник, ваша тренованість та освіта відходять на другий план, аніж такі навички, як:
- Керування змінами, тобто чи можете ви добре впоратися зі змінами?
- Спілкування, тобто чи можете ви будувати стосунки, керувати конфліктами та позитивно впливати на людей?
- Лідерство, тобто чи можете ви об’єднати людей навколо бачення майбутнього?
- Комплексне вирішення проблем, тобто чи можете ви знайти можливість у нещасті?
Подивіться на нову роботу та сферу кар’єри, які ви б хотіли ввести, і визначте, які з цих навичок будуть найціннішими. Потім виділяйте їх у своєму резюме.
Маджумдар рекомендує показати, а не розповідати, про свої навички, які можна передати, у своєму резюме. Подумайте: сухі цифри та факти. Наприклад, якщо ви добре впоралися зі змінами в минулому, вона пропонує написати щось на кшталт: «пом’якшили наслідки дефіциту доходу в розмірі 42 мільйонів доларів США в результаті нової політики, що вплинула на прямі маркетингові зусилля [і] провели цифрову маркетингову кампанію, яка перетворила $42 мільйони збитків на $5 мільйонів за вісім місяців».
Підготуйте супровідний лист щодо зміни кар’єри
Хоча серед рекрутерів точаться дебати щодо того, чи актуальні супровідні листи, найкраще додати супровідний лист для зміни кар’єри. Ваш супровідний лист дає вам можливість пояснити, чому ви змінюєте кар’єру та що приваблює вас у новій сфері.
Правило номер один у чудовому супровідному листі – це писати про компанію. Менеджера з найму байдуже, чи ви в захваті від можливості, яку надає посада; вони хочуть знати, як ви можете допомогти досягти його цілей. Використовуйте супровідний лист, щоб поєднати ваші навички і потреби нової компанії.
Мережа, мережа, мережа
Подібно до побачень, отримання роботи — у вашій поточній галузі чи в іншій — означає зайти туди. Потрапивши в середину галузевої мережі, ви зможете поговорити з людьми в галузі про тенденції, найм в компанії та поточні події. Це також дасть вам можливість озвучити свій намір змінити кар’єру.
Недостатньо просто подати заявку на роботу в новій галузі, ви повинні говорити за себе та повідомити своїй мережі, що ви активно шукаєте нову роботу та робите кроки (наприклад, відвідування курсів, навчання нових навичок, ребрендинг себе тощо), щоб позиціювати себе для змін.
Велике «ні-ні», коли ви починаєте працювати в мережі й просите когось, кого ви щойно зустріли, про роботу. Звичайно, ви можете бути нетерплячими, але трохи підживіть стосунки, перш ніж починати запити. Хоча в бізнесі важливо говорити прямо, бути таким прямолінійним є відвертою зухвалістю та грубістю. Під час нетворкінгу ризиковано просити роботу у нового знайомого. Мережа має призвести до взаємовигідних стосунків, а не домовленості про Аладдіна та джина. Ваше бажання не є їхнім наказом.
Нарешті, не забувайте думати не тільки про свою галузь. Галузі та кар’єри зараз мінливі, ніж будь-коли, тому наявність мережі, що виходить за межі вашого безпосереднього набору навичок, може дати вам перевагу під час планування наступної кар’єри.
Замість того, щоб спеціально розвивати свою мережу, спробуйте знайти способи органічно познайомитися з більшою кількістю людей через ваші інтереси поза роботою. Приєднуйтесь до бігової групи або почніть спілкуватися із постійними відвідувачами свого заняття йогою. Станьте волонтером або відвідайте захід зі збору коштів у вашій громаді. Власна кар’єрна консультація для свого родича – чому б ні? Справа не в тому, щоб говорити про роботу — це більш про те, щоб розширити коло людей, яких ви знаєте.
Розглянемо інформаційні інтерв’ю
Коли ви обираєте нову кар’єру — і подаєте заявку на нову роботу у вибраній сфері — подумайте про те, щоб організувати кілька інформаційних інтерв’ю з людьми, які роблять те, що одного дня хотіли б робити ви. Вони можуть дати вам серйозну пораду щодо того, як вийти на сферу діяльності та справити враження на співбесіді, що є безцінною інформацією для новачків у галузі. Врешті решт – це та ж сама кар’єрна консультація.
«Найкращий спосіб отримати зустріч з особами, які приймають рішення, — це попросити про інформаційні зустрічі з ними», — каже Ейпріл Клімкевич, коуч із кар’єри та власник «Bliss evolution». «Замість «твердого продажу» типу «Я шукаю роботу, чи знаєте ви про що-небудь», ця інформаційна зустріч використовує підхід «м’якого продажу»: просити інформацію та поділитися своєю історією, щоб ви отримали поради щодо пошуку роботи та кар’єрного росту».
Не соромтеся просити особисту зустріч, заохочує Клімкевич. «Люди, які задоволені своєю роботою, як правило, люблять говорити про те, що допомогло їм досягти успіху, – каже вона, – тому, якщо ви зв’яжетеся з особами, які приймають рішення, і попросите про інформаційні зустрічі, це лише питання часу», перш ніж хтось скаже, що вони готові.
Не бійтеся подати заявку
Ви знайшли роботу своєї мрії. Привели своє резюме у відповідну форму. Спілкувалися з людьми у вашій новій сфері кар’єри. І все ж ви боїтеся подавати заявку, тому що вам можуть відмовити. Все одно подайте заявку , — закликає Джекі Баррет-Пойндекстер (написання контенту, ведення блогів, кар’єрна консультація). «Якщо ви застрягли в токсичності на роботі, тоді зробіть щось відчутне», — каже вона. «Наприклад, якщо ви хочете отримати роботу в певній компанії, надішліть резюме туди. Навіть отримати лист про відмову — або, в деяких випадках, не отримати нічого — краще, ніж нічого не робити.
Іншими словами, енергетична атмосфера, яку ви відчуєте, буде підбадьорювати. Складання супровідного листа та зосередження на дії, яка може вирішити ваш робочий розлад, додає сил».
…яка має бути гарна кар’єра в майбутньому: взявши інформацію про зміни за декілька років та екстраполюючи її, можемо отримати картину, яким може бути майбутнє…
Читайте нашу публікацію:
П’ЯТЬ РЕЧЕЙ, ЩОБ ПРИГОТУВАТИСЯ ДО КАР’ЄРИ МАЙБУТНЬОГО
Вивчайте більше!
Готові змінити кар’єру, але не знаєте, чим ще можна зайнятися або з чого почати? Потрібна додаткова детальна порада щодо переходу в технологію, зміни кар’єри після творчої відпустки чи порада, як орієнтуватися під час співбесіди щодо питань, які рекрутери обов’язково задають? Зверніться до професіоналів з працевлаштування та профорієнтації: завжди можна знайти відповіді на питання.
за матеріалами www.glassdoor.com