Немає правила, що вам доведеться все життя працювати в тій самій сфері: кар’єрна консультація пояснює, як змінити професію та знайти нову роботу, яка вас надихає. Адже це дико — обирати кар’єру в молодому віці й залишатися там до пенсії. Сьогодні пропонуємо практичні поради різних кар’єрних консультантів. Впевнений, що серед них будуть корисні і для вас.
ЗМІСТ
1. Слідкуйте за своєю інтуїцією
2. Зосередьтеся на пошуку роботи
3. Приведіть своє резюме у відповідність
4. Підготуйте супровідний лист про зміну кар’єри
5. Мережа, мережа, мережа
6. Розглянемо інформаційні інтерв’ю
7. Не бійтеся подати заявку
Слідкуйте за своєю інтуїцією
Якщо ви намагаєтеся вирішити, чи настав час звільнитися з роботи, чи змінити кар’єрний шлях, швидше за все, ви незадоволені своєю поточною роботою. Замість того, щоб на невизначений термін затягувати свій поточний концерт, Аврора Менегелло, засновниця Repurpose Your Purpose, каже, що вам слід ризикнути та подати заявку на щось нове.
«Це може розчарувати, але ви, ймовірно, не знатимете, що робити і як досягти успіху, доки не зробите це», — ось її кар’єрна консультація. «Вам доведеться слідувати передчуттю, що ви повинні робити щось інше, а потім спробувати зробити щось інше, зазнати невдачі, повернути й спробувати знову, доки не знайдете своє покликання».
Почніть зі складання списку професій, які здаються цікавими, а потім перегляньте списки вакансій у цих сферах. «Якщо вас щось справді цікавить, швидше за все, у вас це вийде… У вас вистачить наполегливості та бажання продовжувати вчитися» — каже кар’єрний консультант Ліза Алтері.
Зосередьтеся на пошуку роботи
«Чітко визначте, чого ви хочете, чому ви цього хочете і що відповідає вашим вимогам», навіть якщо це зовсім нова сфера для вас, радить Рой Коен, коуч з кар’єри та автор «Посібника з виживання для професіоналів Уолл-стріт».
Коен каже, що ваш пошук роботи повинен включати певну форму самооцінки. Це може включати проходження стандартизованого оцінювання, ведення щоденника або розмову з людьми, чиї поради та відгуки ви цінуєте — друзями, родиною чи навіть кар’єрна консультація з тренером з кар’єри. Мета полягає в тому, щоб досягти самосвідомості у формі кар’єрної цілі. Після цього наступним — і не менш важливим кроком — є перевірка реальності. Тут ви визначаєте, що обрана вами мета має сенс. Чи це підходить для вас і, чи це досяжно?
Будьте готові до того, що вам, можливо, доведеться знизити заробіток під час зміни сфери.
Приведіть своє резюме у відповідність
Хоча у вас може не бути досвіду в галузі, якою ви б хотіли зайнятися, кожен має так звані навички, що можна перенести. Такі навички будь-який керівник хотів би мати у своїх співробітників. За словами тренера з кар’єри Аніша Маджумдара, ці навички дуже важливо підкреслити, коли ви змінюєте кар’єру. Він наполягає на тому, що після певної кількості років праці ваше навчання та освіта відходять на другий план, аніж такі навички, як:
- Керування змінами
- Ефективне спілкування
- Лідерство
- Здатність до комплексного розв’язання проблем
Визначте, які з цих навичок, будуть найціннішими. Потім виділяйте їх у своєму резюме. Треба показати, а не розповідати, про свої навички, у своєму резюме. Додайте цифри та факти.
Підготуйте супровідний лист про зміну кар’єри
Хоча серед рекрутерів точаться дебати щодо того, чи актуальні супровідні листи, наша кар’єрна консультація дає відповідь: робіть його. Ваш супровідний лист дає вам можливість пояснити, чому ви змінюєте кар’єру та що приваблює вас у новій сфері.
Використовуйте супровідний лист, щоб поєднати ваші навички, які можна передавати, і потреби нової компанії.
Мережа, мережа, мережа
Потрапивши в мережеву ситуацію, ви зможете поговорити з людьми в галузі про тенденції, наймання компаній і поточні події. Це також дасть вам можливість озвучити свій намір змінити кар’єру. Ви маєте повідомити мережі, що активно шукаєте роботу та робите відповідні кроки (наприклад, ходите на курси, отримуєте нові навички, змінюєте себе тощо).
Велике «Ні» — коли ви починаєте спілкуватися в мережі й просите когось, кого ви щойно зустріли, про роботу. Бути таким прямолінійним є відвертою зухвалістю та грубістю. Ваше бажання не є наказом для них.
Нарешті, не забувайте думати про інші галузі. Наявність мережі, що виходить за межі вашого безпосереднього набору навичок, може дати вам перевагу під час планування наступної кар’єри.
Замість того, щоб спеціально розвивати свою мережу, спробуйте знайти способи органічно познайомитися з більшою кількістю людей через ваші інтереси поза роботою.
Розглянемо інформаційні інтерв’ю
Коли ви обираєте нову кар’єру — і подаєте заявку на нову роботу у вибраній сфері — подумайте про те, щоб організувати кілька інформаційних інтерв’ю з людьми, які роблять те, що хотіли б робити ви. Така собі кар’єрна консультація. Вони можуть дати вам серйозну пораду щодо того, як вийти на сферу діяльності та справити враження на співбесіді, що є безцінною інформацією для тих, хто новачок у галузі.
Замість «hard sale» типу «Я шукаю роботу, чи знаєте ви щось», ця інформаційна зустріч використовує підхід «soft sale», тобто просити інформацію та поділитися своєю історією, щоб ви отримали поради щодо пошуку роботи та кар’єрного росту. Люди, які задоволені своєю роботою, як правило, люблять говорити про те, що допомогло їм досягти успіху.
Не бійтеся подати заявку
Ви знайшли роботу своєї мрії. Ви виконали все, що сказано в порадах. І все ж ви боїтеся подавати заявку, тому що вам можуть відмовити. Все одно подайте заявку, — закликає Джекі Баррет-Пойндекстер, MRW. «Зробіть щось відчутне», — каже вона. «Наприклад, надішліть резюме в обрану компанію. Навіть отримати лист про відмову — або взагалі не отримати відповіді — краще, ніж нічого не робити.
Іншими словами, енергетична атмосфера, яку ви відчуєте, буде підбадьорювати.
У нещодавньому опитуванні Glassdoor 36% працівників визнали, що вони не впевнені, чи стежить за ними роботодавець
Читайте на нашому сайті:
КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: ЧИ КОМПАНІЯ СТЕЖИТЬ ЗА ВАМИ?
Кар’єрна консультація може дати вам багато чого. Але, в будь-якому випадку, ви повинні мати впевненість в собі та наполегливість.
за матеріалами www.glassdoor.com